İki seçenek tercih

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Selam kızlar daha önce konu açmıştım çoğu kez işle ilgili.Şimdilik olması muhtemel iki yer var bu arada sekreterim.Biri kuyumcu firması diğeri de mali müşavirlik denetim firması.İkisinin de haftasonu yok mesafe olarak ikisi de 45 50 dk yol olarak maaş olarak 150 lira fark var aralarında.Kuyumcu firmasına girsem olur da onlar beni beğenmez ya da ilerde ne olacağı bilinmez ben çıkmak zorunda kalırım görüşmeye gidince genelde ne tür firmalarda çalıştınız isim olarak ya da hukuk gümrük muhasebe firması olunca daha önceki çalıştığımız yerlerde sanki göze bir tık daha artı olarak geliyor.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.Arkadaşlarım ben olsam denetimi tercih ederdim dedi sizce.

Çünkü kuyumcu firmasında erkek çalışan ağırlıkta kendimi rahat hissedemem bir de mali müşavirlik daha iyi dediğiniz gibi referans anlamında olsun firma sektörü açısından olsun

İkisinin de şartları birbirine yakın. Denetim firmasını seçerdim. Neden dersen: Mali müşavirlik/denetim firmasında daha çok şey görürsün. Özgeçmişinde de iyi durur. Ayrıca denetim firmaları, hem çevreleri geniş olduğundan dolayı hem de sana ileride referans olurlarsa, iş bulman kolaylaşır.

Mali musavirlik. Daha cok tecrube edinirsin. Yeni seyler ogrenirsin. Kuyumculuk seni ilerletmez.

Selam kızlar daha önce konu açmıştım çoğu kez işle ilgili.Şimdilik olması muhtemel iki yer var bu arada sekreterim.Biri kuyumcu firması diğeri de mali müşavirlik denetim firması.İkisinin de haftasonu yok mesafe olarak ikisi de 45 50 dk yol olarak maaş olarak 150 lira fark var aralarında.Kuyumcu firmasına girsem olur da onlar beni beğenmez ya da ilerde ne olacağı bilinmez ben çıkmak zorunda kalırım görüşmeye gidince genelde ne tür firmalarda çalıştınız isim olarak ya da hukuk gümrük muhasebe firması olunca daha önceki çalıştığımız yerlerde sanki göze bir tık daha artı olarak geliyor.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.Arkadaşlarım ben olsam denetimi tercih ederdim dedi sizce.

çok sevindim, bence de mali muşavirlik, belki hem de ortamı görur de gaza gelirsin kariyer yapmak için.
kuyumculuk sanki sonrası olmayan hep aynı yerde sayacağın herhangi bir mağaza sekreterliğiymiş gibi.

X