Gelinlik Modelleri iki şey sorcam canlarımmm iyiki varsınızzz

kızlar 167 boyundayım.
kilom 70 basen bölgesinde fazlalığım var bacaklarım biraz kalın belim ince
iki sorum olcakkk :)
birinci sorum :)benim boy ve kilomda gelin olan arkadaşlar gelinlik üzerinizde nasıl durdu ?
çok merak ediyorum nasipse ocak şubat düğün düşünüyoruz allahın izniyle ama ben vücudumda nasıl duracak çok endişeliyim nişanımda birden kilo almıştım stresten vücudumda şişlik vardı nişanlığım hiç yakışmadı kollarım taştı tek omuz beyaz bir elbiseydi aceleye gelmişti ayyyhh hatırlamak bile istemiyorum o fotoğraflarımı görmek istemiyorum:KK43:
düğününde herkes zarif olmak ister gelinliğin içinde ama ben çok iradesizim asla kilo veremem kayınvalidemde zayıflamamı istiyor onun için güzellik yüzde olmuyor fizikte oluyor ara ara laf sokuyor :S
ikinci sorum acaba gelinlikçiler ve moda evleri gitsek modellerinizden denemek istiyorum desem denetiyorlarmı almadan fikriniz vardır yardımcı olun kızlaar :KK1:

Canim ben fatihte moda evinde çalışıyorum ve sen gelinligi uzerinde görmeden sana hangi modelin yakışacagini bilemezsin.. biz denettiriyoruz düşünürsen beklerim :KK54:

Canim ben fatihte moda evinde çalışıyorum ve sen gelinligi uzerinde görmeden sana hangi modelin yakışacagini bilemezsin.. biz denettiriyoruz düşünürsen beklerim :KK54:

ayhh çok tatlısın:KK9: tesekkur ederım canım ama ben senden çok uzaktayımm:) düşüncen için saol :)

Hayırlı olsun şimdiden, mutluluklar diliyorum. Şimdi öncelikle, madem kusurlarını biliyorsun bunları yok etmek senin elinde.Boyunu uzun göstermek için kuyruklu bir model ve uzun duvak tercih etmelisin, sonrasında kabarık prenses etek veya A tipi dedikleri gelinliklerden kesinlikle uzak durmalısın.Terich edeceğin model bence öncelikle V yaka olmalı, tümden bir elbise gibi tek parça ve kulplu olmalı.Kalçanın altına kadar vücuduna oturup kalçanın altından açılmalı.Sakın ola ki A tip tercih etme, tam bir fiyasko olur.Nereden mi biliyorum, gelinliğimi diktiriğim yerde bir kızda gördüm.Kalça sorunu ve kilo problemi olduğunu söyleyip ısrarla A tipi istedi. Moda evi sahibi bayan daha iri görünürsün yapma dedi, denedi bir tane ve gerçeği gördük gözlerimizle. Kalçası adeta 2 katı göründü.Önden baktığımda kız 2 misli genişlemişti.Ben geçen hafta provya gittiğimde o da gelmiş, şu aşağıda ki modelden dikiyorlardı.Kız kendi bile inanamadı.tedirgin olmuş başta, hatlarını çok çıkartacak ve de çirkin olacak diye.Aksine kız olduğundan çok daha zayıf görünüyordu.Ben kendi gözlerimle gördüğüm için söylemek istedim. İyi bir modaevi seçersen, belin, ve kalçalarını iyi otutturursa modelde harika olursun.Açılan etek kısımlarına biraz daha fazla hareket verilip, arka kısımda hareketli ve kuyruklu olursa muhteşem olursun. Tabi ki straplez modellerde tercihlerin arasında olmasın.Reglan kol yani yarım kol düşünebilirsin.
Eki Görüntüle 857128

canım yorumun cok güzel çok açıklayıcı resimdeki gelınlıkle kendımı hayal edemıyorum kocaman bi kalçaaa :p ama tabıkı gıyıp denemeden karar vermıcem cekımserım deneme konusunda moda evlerı denetmezse diye ama a once bır arkadas yazmıs bız denetıyoruz dıye sanırım denetırler uzerımde gormeden istedıgım tarzı bulamıcam
a tipi bende hiç düşünmuyorum
ama belden kabarık prenses modeller sankı kamufle eder gıbı dusunuyordum tabı yanılıyorda olabılırım

canım yorumun cok güzel çok açıklayıcı resimdeki gelınlıkle kendımı hayal edemıyorum kocaman bi kalçaaa :p ama tabıkı gıyıp denemeden karar vermıcem cekımserım deneme konusunda moda evlerı denetmezse diye ama a once bır arkadas yazmıs bız denetıyoruz dıye sanırım denetırler uzerımde gormeden istedıgım tarzı bulamıcam
a tipi bende hiç düşünmuyorum
ama belden kabarık prenses modeller sankı kamufle eder gıbı dusunuyordum tabı yanılıyorda olabılırım

İşte aslında tam tersi, prenses etekler seni olduğundan kısa büyük kalçalı gösterecektir. Zaten büyük beden gelinlik yazarsan google 'a pek çok modelin kalçaya oturtmalı olduğunu görürsün.Prenses model gelinlik ile açıkçası top gibi olacağını söyleyebilirim. Seni daha uzun gösterecek ve seni aşağıya çekecek modellere ihtiyacın var.V yaka boyu uzun gösterir, uzun kuyruk seni uzun gösterir, ayrıca bu tam balık bir model değil, kalçanın hemen altından açılması gerek modelin.Açılan kısmından itibaren ise bazı modellerde tül falan var aman sakın diyim. Bunlar google'a büyük bedeb gelinlik yazınca çıkan bazı modeller. Hoş zaten moda evlerine gittiğinde sana asla prenses model önermeyeceklerdir.Ayrıca kalçaların büyükse, bunu daha büyük şeylerle kamufle edersen daha da iri görünürsün.Modacılar bile her zaman ne der "kilolarınızı çok bol kıyafetler ile gizlemeye kalkarsanız, çok daha kilolu görünürsünüz" Bence değerlendir.Çok güzel olacağından şüphem yok.Senin top gibi yuvarlak görünmeye değil, uzun görünmeye ihtiyacın var :KK16:Ama şu da var ki, emin ol içine sinen bir model mutlaka bulacaksın ve o gün en güzel sen olacaksın :21:
$Büyük-beden-gelinlik-modelleri-2013.jpg $2013-büyük-beden-gelinlik-modelleri-18.jpg $buyuk-beden-gelinlik-modelleri-2012-mpQ.jpg

kızlar prenses model hanı şu katlı katlı olan model ise kesınlıkle iri gösteriyor.
düz ınen model secın

Moda evleri tabii ki modellerini denetirler canım. Sadece gitmeden önce randevu alman gerekebilir. İyi bir moda evine gidersen zaten seni fiziğine göre yönlendirecektir :KK34:

Ben çok kabarık eteklerden, çok yüksek belli modellerden (örneğin robadan) ve straplesslerden kaçınmanı öneririm. Kolların biraz kalınsa zarif bir kol detayı konabilir. Ancak dantel düşünüyorsan onun da desenine dikkat etmelisin ki göz yorup seni detaya boğmasın. Gelinlik genel olarak aşırı taşlı-pullu, katlı, fırfırlı, çiçekli, detaylı vs olmadığı sürece seni zarif gösterecektir. Fazla kilolu değilsin zaten ama her ihtimale karşı korsajlı bir model seçersen biraz kilo alsan da üzerine uyacaktır. Biraz gez gör dene bakalım :KK16:

Moda evleri tabii ki modellerini denetirler canım. Sadece gitmeden önce randevu alman gerekebilir. İyi bir moda evine gidersen zaten seni fiziğine göre yönlendirecektir :KK34:

Ben çok kabarık eteklerden, çok yüksek belli modellerden (örneğin robadan) ve straplesslerden kaçınmanı öneririm. Kolların biraz kalınsa zarif bir kol detayı konabilir. Ancak dantel düşünüyorsan onun da desenine dikkat etmelisin ki göz yorup seni detaya boğmasın. Gelinlik genel olarak aşırı taşlı-pullu, katlı, fırfırlı, çiçekli, detaylı vs olmadığı sürece seni zarif gösterecektir. Fazla kilolu değilsin zaten ama her ihtimale karşı korsajlı bir model seçersen biraz kilo alsan da üzerine uyacaktır. Biraz gez gör dene bakalım :KK16:

neee fazla kilolu değilmiyimmmm:KK16:çok öpüyorum seni tatlııcımmm bir bayanın duymak istediği en güzel sözü söyledin sennn :)
evet dugun tarihi netleşsin denemeye koşucam hemen senın fikirklerinide dikkate alıcammm :)

Son düzenleyen: Moderatör:
canm sana tavsiye kolların kalınsa asla yarım kol yada tek omuz düşünme :S
gelinliğin üstünü çok begendım ama alt kısmı bana uygun deil ben daha kabarık bişi düşünüomm :) bnde senle paylaşıyım tatlm favori gelınlklerımı :) senn gönderdiğin fotodakı gelınlıge ben cesaret edemem kalcamdan ötürü :p ama denemekte fayda var tabıkıı

özellikle son iki resimdekı gelınlık favorım canım son resimdekı gelınlıgın ustunu begenıyorum altı bıraz isteğim dısında :)

Merhaba,

Bu paylaşmış olduğunuz gelinliklerden özellikle de ilki yapabileceğiniz en yanlış seçim olur. Nlyvz arkadaşımızın yazdıkları genel itibari ile doğru. Yani, kilonuz varsa, üstüne bir şeyler koyarak gizlememelisiniz.

Gelelim kendisiyle katılmadığım noktaya. Önerdiği şekiller kilolu bayanların kendi içinde doğru orantılı vücudu olanlar için daha doğru. Arkadaşımızın çekindiği şey ise kilodan ziyade basen genişliği.

Benim şimdiye kadar okuduğum bolca öneriden ve diktiklerimden anladığım bir şey varsa, o da fazla olan yere az, az olan yere de fazlalık koymak gerektiği.

Yalnız, basene yani fazlalığa az koymak derken basene oturmasını kast etmiyorum, ama basende büzgü olmaması gerekiyor. Baseni olan bir bayanın yapacağı en doğru şey, yüksek belli yani bel oyuntusundan başlayan büzgüsüz, alt doğru zenginleşen bir etek seçmektir.

Az olan yere fazla koymak demek ise, hem ilgili üste çekmesi, hem de omuzları daha geniş göstermesi için süslü bir kayık yaka kullanmak anlamına gelir sizde. Böylece, fiziğiniz armut görüntüsünden çok kum saati görüntüsüne yaklaşmış olacak.

Tabi ki korsenizin başarılı olup belinizi ince göstermesi de çok önemli.

Boyunuzu uzun göstermek için, etek belden başlasa dahi, gelinliği bütün gösterecek bir model olması gerekiyor. Bu da, misal, üst bedende başlayan dantelin eteğe doğru bir miktar dökülmesi olabilir. Serpme dantel dedikleri olay.

Genel kesim için birkaç örnek bulmaya çalıştım size:

Yaka için de böyle şeyler iyi olacaktır:

2013-newest-gorgeous-empire-bateau-neckline.jpg

Sonradan aklıma geldi, sanırım sizin için ideal olanı Romona Keveza'nın Legends serisinden adı gibi efsane olan ürünleri olurdu...

Romona-Keveza-13974-raw.11%20-%20L263.jpg

01b_L263.jpg

Real-Charleston-Weddings-featured-on-The-Wedding-Row_0086.jpg

Hem nispetle kolay diktirmesi de...

Merhaba,

Bu paylaşmış olduğunuz gelinliklerden özellikle de ilki yapabileceğiniz en yanlış seçim olur. Nlyvz arkadaşımızın yazdıkları genel itibari ile doğru. Yani, kilonuz varsa, üstüne bir şeyler koyarak gizlememelisiniz.

Gelelim kendisiyle katılmadığım noktaya. Önerdiği şekiller kilolu bayanların kendi içinde doğru orantılı vücudu olanlar için daha doğru. Arkadaşımızın çekindiği şey ise kilodan ziyade basen genişliği.

Benim şimdiye kadar okuduğum bolca öneriden ve diktiklerimden anladığım bir şey varsa, o da fazla olan yere az, az olan yere de fazlalık koymak gerektiği.

Yalnız, basene yani fazlalığa az koymak derken basene oturmasını kast etmiyorum, ama basende büzgü olmaması gerekiyor. Baseni olan bir bayanın yapacağı en doğru şey, yüksek belli yani bel oyuntusundan başlayan büzgüsüz, alt doğru zenginleşen bir etek seçmektir.

Az olan yere fazla koymak demek ise, hem ilgili üste çekmesi, hem de omuzları daha geniş göstermesi için süslü bir kayık yaka kullanmak anlamına gelir sizde. Böylece, fiziğiniz armut görüntüsünden çok kum saati görüntüsüne yaklaşmış olacak.

Tabi ki korsenizin başarılı olup belinizi ince göstermesi de çok önemli.

Boyunuzu uzun göstermek için, etek belden başlasa dahi, gelinliği bütün gösterecek bir model olması gerekiyor. Bu da, misal, üst bedende başlayan dantelin eteğe doğru bir miktar dökülmesi olabilir. Serpme dantel dedikleri olay.

Genel kesim için birkaç örnek bulmaya çalıştım size:

Yaka için de böyle şeyler iyi olacaktır:

2013-newest-gorgeous-empire-bateau-neckline.jpg

canımm anlaşılır yorumun ılgın ve alakan için cok tesekkurler:) ugrasıp emek vermıssın fotograflar falan yorumlarını dıkkate alacağım gelınklık seçimi yaparken :) evet doğru anlamıssın benı basenlerım ön planda göze çarpsın ıstemıyorum en iyi sekılde kamufle etmenın derdindeymm :)

kızlar 167 boyundayım.
birinci sorum :)benim boy ve kilomda gelin olan arkadaşlar gelinlik üzerinizde nasıl durdu ?
çok merak ediyorum nasipse ocak şubat düğün düşünüyoruz allahın izniyle ama ben vücudumda nasıl duracak çok endişeliyim nişanımda birden kilo almıştım stresten vücudumda şişlik vardı nişanlığım hiç yakışmadı kollarım taştı tek omuz beyaz bir elbiseydi aceleye gelmişti ayyyhh hatırlamak bile istemiyorum o fotoğraflarımı görmek istemiyorum:KK43:
düğününde herkes zarif olmak ister gelinliğin içinde ama ben çok iradesizim asla kilo veremem kayınvalidemde zayıflamamı istiyor onun için güzellik yüzde olmuyor fizikte oluyor ara ara laf sokuyor :S
ikinci sorum acaba gelinlikçiler ve moda evleri gitsek modellerinizden denemek istiyorum desem denetiyorlarmı almadan fikriniz vardır yardımcı olun kızlaar :KK1:

hayırlı olsun sımdıden cnm. hıc uzulme cnku gıydıgın her gelınlık basen bolgenı ortuyo olucak ( dumduz elbıse tarzı bı gelınlık tercıh etmezsen tabı :) ) Ayrıca kolların ıcınde hayal tul uzerı ıslemelı olan modeller var bunlardan yararlanarak fazlalıkları kamufle edebılırsın. Gelınlıkcıler elbette denetme yapıyor fakat alıcı olmadıgını hıssettırırsen yuzune bıle bakmazlar :):):)
Dıpnot olarakta bosa strese gırme bak strese gırdıkce kılo alıyomussun :)

hayırlı olsun sımdıden cnm. hıc uzulme cnku gıydıgın her gelınlık basen bolgenı ortuyo olucak ( dumduz elbıse tarzı bı gelınlık tercıh etmezsen tabı :) ) Ayrıca kolların ıcınde hayal tul uzerı ıslemelı olan modeller var bunlardan yararlanarak fazlalıkları kamufle edebılırsın. Gelınlıkcıler elbette denetme yapıyor fakat alıcı olmadıgını hıssettırırsen yuzune bıle bakmazlar :):):)
Dıpnot olarakta bosa strese gırme bak strese gırdıkce kılo alıyomussun :)

saol canım yorumların içinnnn dikkate alıcam
:KK70: evet stres ve kilo benim düşmanım :) çok yeme isteği geliyor azim yok
gelin olcak çok arkadaşım vardı hepsi en az 5 kilo kimisi 10 kılo verdiler düğün için hiçte gaza gelmıyorum yahuuu :KK9:

net tarihimizi alınca hemen denicem bir kaç gelınlık burada da paylasmayı dusunuyorum

saol canım yorumların içinnnn dikkate alıcam
:KK70: evet stres ve kilo benim düşmanım :) çok yeme isteği geliyor azim yok
gelin olcak çok arkadaşım vardı hepsi en az 5 kilo kimisi 10 kılo verdiler düğün için hiçte gaza gelmıyorum yahuuu :KK9:

net tarihimizi alınca hemen denicem bir kaç gelınlık burada da paylasmayı dusunuyorum

bende arkadasların gıbı kılo kaybedenlerdenım elımde olmadan stresten zayıflıyorum.
Senınde sanssızlıgın kılo almak malesef. Denedıklerını gızlı gızlı cek :) baktıkca fıkır sahıbı olursun hem bızde gormus oluruz.

bende arkadasların gıbı kılo kaybedenlerdenım elımde olmadan stresten zayıflıyorum.
Senınde sanssızlıgın kılo almak malesef. Denedıklerını gızlı gızlı cek :) baktıkca fıkır sahıbı olursun hem bızde gormus oluruz.

ne güzel seninde stresle zayıflama :pp iştahtan mı kesılıyorsun nasıl oluyor
evet öyle yapacagım inş :)

kızlar 167 boyundayım.

hayırlı olsun şekerim

öncelikle tabi ki çık bir sürü farklı model gelinlik dene, hangisinin eteği hangisinin sırtı hangisinin göğsü daha çok hoşuna gidiyor ona karar ver. moda evlerine bakmaya geldim deme bakıcam beğenirsem alıcam modunda ol. 2014 provenias kataloğunda gelinliklerin üzerinde hep tüller var, tüm kururları kapatmış, o kataloğu bir incelesene , belki öyle bişi diktirirsin.

ve minik bir tavsiye sakın straplez gelkinliğe kol ekletme, gelinlik senin üzerine göre direk kollu dikilsin :KK66:

ne güzel seninde stresle zayıflama :pp iştahtan mı kesılıyorsun nasıl oluyor
evet öyle yapacagım inş :)

ınan hıcbır fıkrım yok cnm normal yemelerıme devam edıyorum ama sozde de nısanda da 4 -5 kılo bırden verdım zaten mınyon tıplıyım ıyıce zombı gıbı oldum :)

hayırlı olsun şekerim

öncelikle tabi ki çık bir sürü farklı model gelinlik dene, hangisinin eteği hangisinin sırtı hangisinin göğsü daha çok hoşuna gidiyor ona karar ver. moda evlerine bakmaya geldim deme bakıcam beğenirsem alıcam modunda ol. 2014 provenias kataloğunda gelinliklerin üzerinde hep tüller var, tüm kururları kapatmış, o kataloğu bir incelesene , belki öyle bişi diktirirsin.

ve minik bir tavsiye sakın straplez gelkinliğe kol ekletme, gelinlik senin üzerine göre direk kollu dikilsin :KK66:

tesekkur ederım bende onu dusunuyordum nasıl olacak diye ama çoğu kısıde de gördüm üst kol kısmının gipürleri gövde kısmında da var sonradan eklenmıs gibi değilde bir bütün gibi tavsıyelerını dıkkate alıcam canım tesekkurler fıkırlerın ve yardımın için :):):112:

X