ikili tarama testi sonucu

alev0303

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
6
0
41
arkadaşlar merhaba
ben 33 yaşındayım ilk hamileliğim 15.haftamdayım
bugün ikili tarama testinin sonucunu aldık ve dr bize riskli gebelik bölümünden kan aldrımamız gerektiğini söyledi başka bir dr.a gittik oda sonucun beklelenden yüksek olduğunu 200-de 1 bebeği kaybetme riskine rağmen bebekten sıvı alınmasını yada kan testi önerdi tabi bizim morlimiz bozldu
burada bilgi alabileceğim kim vardır riskim çok mu yüksek bebeğimizi kaybetmek istemiyoruz

parametre değer düzeltilmiş mom
papp-a 1.23 mlu/ml 0.39
fb-hcg 39,4 1,15

yaş riski 1:345
biyokimyasal trisomy 21 riski 1:152
kombine trisomy 21 riski 1:987
trisomy 13/18 + nt <1:10000

Merhaba canım. Tabiki bu sonuçların yanında ultrason görüntüleri de önemli. Burun kemiği oluşmuş mu. Değeri kaç. Ve ense kalınlığı? Benim riskli çıkmadığı için amniyosentez yaptırmadim. Yani daha doğrusu 800/1 çıkmıştı. 32 yaşındayım bende. Eğer maddi imkanın varsa yaptir dedim. Yoksa hamileligin sonuna kadar aklında soru işareti kalır.

zaten doktorum bana söylediğinde şok oldum ilk cocuk olduğu için de bilmiyordum dünden beri neler okudum neler sonra sonra öğrendim burun kemiği ense kalınlığının ölçüsü öenmli etken ultrasyon kağıdım elimde ama baktım bulamadım onun neresinde yazar burun kemiği için normal ultrasyona gitsem olur mu bilemedim ki

bugün kan testi yaptırcam amniyosentezden ziyade kan testini önerdi doktorum kan testinde sonuç %99,5 diğerinde %100 çıkıyormuş
önce bi kan testini yaptırcam inşallah daha fazlasına gerek kalmaz
bebeğim için dua edin lütfen allah onu bize bağışlasın

X