İkili tarama testi

yezda23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2024
3
1
31
ikili tarama testim riskli çıktı maalesef ve doktorumuz fetal DNA testi önerdi kan verdik şuan beklemedeyiz ve daha 10 gün var
Papp-a değerim düşük çıktı
kombine değerim 1:462 ve tüp bebek transferi oldum varmı başına gelen varsa az yüreğime su serpse
papp- a değerim 331.0 mom değeri ise 0,41
t-hcg 239.2 mom değeri ise 1.84
Nt değerim 1.00mm mom 0,71
Biyokimyasal riski= 1:63

İkili tarama testlerinin yanılma payının yüksek olduğunu duydum. Hatta benim arkadaşımda birşey çıkmayıp down sendromlu çocuk dünyaya getirdi. Bence kafanıza takmayın diyeceğim ama ister istemez takıyorsunuzdur. Fetal DNA için hangi firmayı tercih ettiniz?

İkili tarama testlerinin yanılma payının yüksek olduğunu duydum. Hatta benim arkadaşımda birşey çıkmayıp down sendromlu çocuk dünyaya getirdi. Bence kafanıza takmayın diyeceğim ama ister istemez takıyorsunuzdur. Fetal DNA için hangi firmayı tercih ettiniz?
Fetal DNA için kan örneği alıp Amerika’ya yolladılar. Sonucun çıkması 10 günü buluyor. İnşallah güzel sonuçlarımız gelir 🙏

Fetal DNA için kan örneği alıp Amerika’ya yolladılar. Sonucun çıkması 10 günü buluyor. İnşallah güzel sonuçlarımız gelir 🙏
Amin inşallah, ayrıca bugün bu konu hakkında eşimle konuşurken down send. olacak demişler arkadaşımın eşine, bebekleri gayet sağlıklı. Ben de 10. Haftamı bekliyorum yaptırmak için. Bugün tercih ettiğimiz firmayı arayıp durumu netleştirmek için konuştuk devletin yaptığı tarama testlerinin belirli bir popülasyon üzerinden yapıldığını ve doğruluk oranının az olduğunu söylemişti… Ben hiç devletin tarama testlerini yaptırmayı düşünmüyorum ne yalan söyleyeyim, boşuna sinirimiz bozulacak diye.

İkili tarama testleri ihtimali vardır demek hiç kafaya takmayın hiç üzülmeyin kendimden örnek vereyim sizin sonuçlarınızdan dahada yüksekti benim sonucum kombine riskim 1:197 hiç bir ileri test yaptırmadım ne gelirse Allah’tan dedim benim için sonuç değişmeyeceği için yaptırmadım şuan bebeğim 3 aylık sağlıklı bebek ben bu tarama testlerine pek güvenmiyorum gerçi kesin sonuç vermediğini doktorlar söylüyor ikili test tanı koydurmaz rahat olun sizde inşallah sonuçlarınız temiz çıkar

Arkadaşımın ablası ilk bebeğinde yaptırdı size yakındı değerler diye hatırlıyorum riskli denildi. Bebeği gayet sağlıklı ve iyi doğdu hatta okula bile başladı.

X