İkili taramada 13-18 gen riski ve fetal dna

Eminegul57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2021
69
31
29
Arkadaşlar merhaba, burada yeniyim bu ilk msjim. İkili tarama testinde 13-18 trisomy araligim 1/50 riskli cikti. Doktor çok riskli diyor olumsuz konusuyor cok korkuyorm sonrasında amniyosentes onerdi riskini duyduğumdan istemedim baska bir test olan fetal dna ya basvurdum bugun kan verdim. acaba benimle ayni ordanda ayni gende riskli olan varmidir aranizda ve fetal yaptı ise sonucu ne geldi nolur bilgi verin içim içimi yiyor eksik olmayın 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-02-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

s_gofret

Dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.116
2.413
Merhaba,
Neye göre bu risk çıktı? Ense kalınlığı, burun kemiği ya da kan sonucuna göre mi? Yaş da bazen riski arttırıyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-01-2022

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Eminegul57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2021
69
31
29
Merhaba,
Neye göre bu risk çıktı? Ense kalınlığı, burun kemiği ya da kan sonucuna göre mi? Yaş da bazen riski arttırıyor
Yaşım küçük ikili tarama testi sonuçlarında 13-18 trisomy araligim 50 kiside 1 çıkmış cok yüksek risk var dedi nifty test yptk sonucu bekliyorz kimlerin böyle oldu bi bilgi verirseniz icim rahatlardi:KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-02-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

s_gofret

Dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.116
2.413
Yaşım küçük ikili tarama testi sonuçlarında 13-18 trisomy araligim 50 kiside 1 çıkmış cok yüksek risk var dedi nifty test yptk sonucu bekliyorz kimlerin böyle oldu bi bilgi verirseniz icim rahatlardi:KK43:
Forumda çok var konu başlıkları. Zaten testinizi vermişsiniz inşallah güzel sonuçlar gelir🙏🏼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-01-2022

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Elvanci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
32
8
34
Merhaba test sonucunuz çıktı mı acaba bendede aynı risk var çıktı.lutfen cevap yazarmisiniz.
Screenshot_2021-12-03-14-51-03-472_com.whatsapp.jpg

smilelife

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
55
28
27
Arkadaşlar merhaba, burada yeniyim bu ilk msjim. İkili tarama testinde 13-18 trisomy araligim 1/50 riskli cikti. Doktor çok riskli diyor olumsuz konusuyor cok korkuyorm sonrasında amniyosentes onerdi riskini duyduğumdan istemedim baska bir test olan fetal dna ya basvurdum bugun kan verdim. acaba benimle ayni ordanda ayni gende riskli olan varmidir aranizda ve fetal yaptı ise sonucu ne geldi nolur bilgi verin içim içimi yiyor eksik olmayın 🙏
kozlar ne yaptınız ben nipt verdim sonucu geldi

Elvanci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
32
8
34
Canım ne yaptın?
Merhaba 13. Hafta da detaylı ultrason baktırdım %72 risk yok dendi ve şuan 16.haftadayim ve Dr um ense kalınlığının iyi olduğunu söyledi kırma dedi amniyo testi yaptırmadim.18. haftaya 4 lu test yaptıracağım.İnsallah herşey yolunda gider.

Pembroken

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2021
300
385
31
Bu ikili testler yuzunden binlerce cocuk katlediliyor. Hic bi hamilenin yaptirmamasi taraftariyim. Kendini bilmez tiksinc bi doktor yuzunden berbat bi hamilelik gecirdim. Neymis risk varmis down sendromlu olurmus. Geri kalan testleri yaptirmadim. Amniyo yaptircaktim korktum yqptiramadim. Fetal dna yaptirmak en iyisi digerleri bos.