İkili test riskli sonuç

fz5535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
160
52
32
Merhaba arkadaşlar ikiz bebek bekliyoruz İkili tarama yaptım sonuçlar yüksek dendi bana fetal DNA ve amniyosentez testi istendi DNA testı çok pahalı maddi durumum yok diğer testte risk faktörleri bulunduğu için korkuyorum ne yapacağım yardım edin lütfen

Eklentiler

• 41A317C3-D382-4AE2-BCDE-D3BBCA1988A9.jpeg
    41A317C3-D382-4AE2-BCDE-D3BBCA1988A9.jpeg
    178,6 KB · Görüntüleme: 698
İkizlerde genelde bu testler önerilmez diye biliyorum
Çoğul oldugu için yanlış bilgi vermesi çok yüksekmiş
Bende üçüzlere hamileyim türkiyedeki ve burdaki bi doktorum istemedi yanlış sonuç verebilicegi için ama en son gittiğim doktor istegimi sormadan reçete yazdı ve yaptım

İkizlerde genelde bu testler önerilmez diye biliyorum
Çoğul oldugu için yanlış bilgi vermesi çok yüksekmiş
Bende üçüzlere hamileyim türkiyedeki ve burdaki bi doktorum istemedi yanlış sonuç verebilicegi için ama en son gittiğim doktor istegimi sormadan reçete yazdı ve yaptım
Ben gebeliği de ilk tüp bebek denememde yaşadım bu sonuç çıkınca yıkıldım maşallah Allah inşallah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🙏 sonucunuz ne çıktı hangi testi yaptınız peki

Ben gebeliği de ilk tüp bebek denememde yaşadım bu sonuç çıkınca yıkıldım maşallah Allah inşallah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🙏 sonucunuz ne çıktı hangi testi yaptınız peki
İkili tarama yaptırdım
Fransızcası farklı bişey oldugu için onu yaptırdıgımı bilmiyodum doğrusu yoksa yaptırmazdım dediğim gibi çogullara tavsiye edilmiyor
Daha dün yaptırdım
Geçen gün doktorun ense kalınlıklarını felan ölçtü hepsi iyiydi bunuda yaptırmış bulundum 10 günde çıkarmıs sonuç

Hayırlısı olsun hakkınızda ben 1 hafta sonra öğrendim sonucu
İkili tarama yaptırdım
Fransızcası farklı bişey oldugu için onu yaptırdıgımı bilmiyodum doğrusu yoksa yaptırmazdım dediğim gibi çogullara tavsiye edilmiyor
Daha dün yaptırdım
Geçen gün doktorun ense kalınlıklarını felan ölçtü hepsi iyiydi bunuda yaptırmış bulundum 10 günde çıkarmıs sonuç

B
İkili tarama yaptırdım
Daha dün yaptırdım
Bende de ense kalınlığını falan ölçmüştü en son gittiğimde testi yaptığımda

Eklentiler

• E22276BD-73DF-4533-8568-8D6542CB525B.jpeg
    E22276BD-73DF-4533-8568-8D6542CB525B.jpeg
    76,8 KB · Görüntüleme: 637
B

Bende de ense kalınlığını falan ölçmüştü en son gittiğimde testi yaptığımda
Ee ne demişti o gün doktoru
Benimkini ölçtü hepsine iyi dedi
Terimleri pek bilmiyorum ama aynı nerdeyse
Ense kalınlıgı 3 olunca tehlike zaten

Ee ne demişti o gün doktoru
Benimkini ölçtü hepsine iyi dedi
Terimleri pek bilmiyorum ama aynı nerdeyse
Ense kalınlıgı 3 olunca tehlike zaten
Güzel dedi sadece bir bebeğin burun ölçüsünü alamadı o kadar crl baş popo uzunluğu altındaki bebekler kaç hafta kaç günlük nt nazal kemik demek

Merhaba arkadaşlar ikiz bebek bekliyoruz İkili tarama yaptım sonuçlar yüksek dendi bana fetal DNA ve amniyosentez testi istendi DNA testı çok pahalı maddi durumum yok diğer testte risk faktörleri bulunduğu için korkuyorum ne yapacağım yardım edin lütfen
Çoklu gebeliklerde ikili üçlü tarama testleri güvenilir değil
Bu testler normalde de zaten kesin sonuç vermez
Hazırlıklı olmak istiyorum derseniz fetal dna veya amniyosentez yaptırabilirsiniz

Güzel dedi sadece bir bebeğin burun ölçüsünü alamadı o kadar crl baş popo uzunluğu altındaki bebekler kaç hafta kaç günlük nt nazal kemik demek
Anladım canım bebişin teki bi hafta küçük oldugu içinde yaptırmış olabilir doğru okuduysam sanki ikinci bebek 6 gün geride
Ama sana söylediğim gibi çogullara tavsiye edilmiyor bu yanlış sonuç çıkardıgı için sen yinede doktorunun istediği ikinci testide yaptır için rahatlasın kendinide fazla üzme
Ense kalınlıkları gayet iyi sınırdada değil
İnşallah güzel haberleri alırsın

Fetal dna ücret olarak bana çok geldi maddi durumum el vermiyor amniyosentez İse risklerden beni korkutuyor 😞

Anladım canım bebişin teki bi hafta küçük oldugu içinde yaptırmış olabilir doğru okuduysam sanki ikinci bebek 6 gün geride
Ama sana söylediğim gibi çogullara tavsiye edilmiyor bu yanlış sonuç çıkardıgı için sen yinede doktorunun istediği ikinci testide yaptır için rahatlasın kendinide fazla üzme
Ense kalınlıkları gayet iyi sınırdada değil
İnşallah güzel haberleri alırsın
İnşallah 🙏🙏 valla çok gerildim İnan korkuyorum bebeklerime zarar gelmesinden 😞

İnşallah 🙏🙏 valla çok gerildim İnan korkuyorum bebeklerime zarar gelmesinden 😞
Haklısın canım kim olsa gerilir
Belki benimkindede sonuç seninki gibi olucak kimse bilemez bunu
Ama ben yakınlarımda tek çocukta bile risk gösterip sağlıklı bebekler doğuran anneler gördüm
Tekte bile çogu zaman doğru sonuç vermeyen test
Çoğulda yanlış sonuç vermesi muhtemel
Türkiyede nasıl bilmiyorum ama devlette yaptırdıgındadamı aynı ücret içini rahatlatmak için kesin yaptır

Fetal dna ücret olarak bana çok geldi maddi durumum el vermiyor amniyosentez İse risklerden beni korkutuyor 😞
Merhabalar inşallah sorunsuz ve sağlıklı şekilde kavuşursunuz. Yalnız başka Dr a niçin sonucu + ultrasonla görünmüyorsunuz dr nuz burun kemiğini olcememis yalnista ölçümü yapmış olabilir . Ama diğer bthcg ve PAPP-A ı sonuç olarak gösterebilirsiniz başka Dr lara

Haklısın canım kim olsa gerilir
Belki benimkindede sonuç seninki gibi olucak kimse bilemez bunu
Ama ben yakınlarımda tek çocukta bile risk gösterip sağlıklı bebekler doğuran anneler gördüm
Tekte bile çogu zaman doğru sonuç vermeyen test
Çoğulda yanlış sonuç vermesi muhtemel
Türkiyede nasıl bilmiyorum ama devlette yaptırdıgındadamı aynı ücret içini rahatlatmak için kesin yaptır
Devlette ücretsiz dediler bana gidip soracam

Devlette ücretsiz dediler bana gidip soracam
Git sor canım hatta simdi bi konuda ikiz annelerine sordum ikili yaptırdınızmı diye doktorları önermemiş fetal dna önermişler
Bak sen hiç bu ikili taramanın sonucuna takılma git fetal dna yaptır giden para geri gelirde
Su yaptıgın stres sıkıntı bi sana kalır valla

Git sor canım hatta simdi bi konuda ikiz annelerine sordum ikili yaptırdınızmı diye doktorları önermemiş fetal dna önermişler
Bak sen hiç bu ikili taramanın sonucuna takılma git fetal dna yaptır giden para geri gelirde
Bana da DNA önerdi yaptıramazsan ikili yap dedi ücret için yaptırmadım

Acaba fetal DNA da yapılıyor mu devlette

X