İkili test sonucunda fbhcg yüksekliği

smilelife

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
64
33
30
Merhaba arkadaşlar ben 11+3 te ikili tarama testi yaptırdım. Serbest beta hcg yüksek değerim çıktığından bana panorama nıpt testini önerdiler.Kombine riskim 1/480 çıktı. Ultrason ölçümleri normal ense kalınlığı nazal kemiği görüldü. Sadece serbest beta hcg 114 düzeltilmiş Mom 2,59 çıktı benim gibi bir durum yaşayan oldu mu nasıl sonuçlar aldınız panorama test yapmamı önerir misiniz 😔

Merhaba arkadaşlar ben 11+3 te ikili tarama testi yaptırdım. Serbest beta hcg yüksek değerim çıktığından bana panorama nıpt testini önerdiler.Kombine riskim 1/480 çıktı. Ultrason ölçümleri normal ense kalınlığı nazal kemiği görüldü. Sadece serbest beta hcg 114 düzeltilmiş Mom 2,59 çıktı benim gibi bir durum yaşayan oldu mu nasıl sonuçlar aldınız panorama test yapmamı önerir misiniz 😔
Benim de kombine riskin 500/1 serbest hcg 116 di.Ultrason sonuclarim normaldi,doktorum da hcg yuksejliginin ileriki haftalarda tansiyon sorununa isaret edebilecegini soyledi.Gercekten de tansiyon cikti.Siz de yirminci haftadan sonra cok dikkatli olun

Ya sizinde mi böyle çıktı peki siz DNA testi yaptınız mı yoksa yapmadınız mı ? Tansiyon için nelere dikkat ettiniz

Merhaba arkadaşlar Bu gün ikili tarama test sonucumu aldım ultrason ölçümlerime normal demişlerdi ama kanda PAP-A 661 mom 0,71
T-HcG 240 mom 1,86
Biyokimyasal sonucum 1/328
Down sen:1/4290 çıktı
Doktor nıt test önerdi çok tedirgin oldum ne olursa o benim canım ama bu risk beni çok üzdü bilgisi olan arkadaşlar bana yazabilir mi

Eklentiler

• 3554E94A-4DA6-4D77-9ADF-AD3B634E9C3E.jpeg
    3554E94A-4DA6-4D77-9ADF-AD3B634E9C3E.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 714
Merhaba arkadaşlar Bu gün ikili tarama test sonucumu aldım ultrason ölçümlerime normal demişlerdi ama kanda PAP-A 661 mom 0,71
T-HcG 240 mom 1,86
Biyokimyasal sonucum 1/328
Down sen:1/4290 çıktı
Doktor nıt test önerdi çok tedirgin oldum ne olursa o benim canım ama bu risk beni çok üzdü bilgisi olan arkadaşlar bana yazabilir mi
Kaç yaşındasın doktorun ne dedi neye yönlendirdi bende çok üzülüp stres yapmıştım

Kaç yaşındasın doktorun ne dedi neye yönlendirdi bende çok üzülüp stres yapmıştım
Yeni 31 oldum amniyosentez veya Nifty dedi ama ben amniyosentezde riskliymiş ve nifty de çok pahalı.doktor aldırmayı düşünmüyorsan yapmana gerek Yok yolumuza bakalım dedi .hamile kalmak İçin o kadar bekledim tedavi gördüm dualar ettim ki inşallah sağlıcakla nasip olur hepimize ama iki gündür çok kötüyüm

Yeni 31 oldum amniyosentez veya Nifty dedi ama ben amniyosentezde riskliymiş ve nifty de çok pahalı.doktor aldırmayı düşünmüyorsan yapmana gerek Yok yolumuza bakalım dedi .hamile kalmak İçin o kadar bekledim tedavi gördüm dualar ettim ki inşallah sağlıcakla nasip olur hepimize ama iki gündür çok kötüyüm
Bu bir tarama testi tanı testi değil ama şimdi kendini bu kadar üzme lütfen sana sadece belli bir oran veriyor ki kesinlikle verecekti böyle bir oran on binde bir bile olsa bende nipt testi yaptırmıştım önerisiyle içimiz rahatlasın diye evet fiyatlar çok pahalı haklısın 😞 detaylı ultrason önerdi mi

Ben dedim hocam ultrason ile öğrenemez miyim diye o dA belli bi hafta sonra evet ama yine kesin denemez dedi amnisentez veya nifty önerdi

Yani insan çok üzülüyor çok yıpranıyor bu süreçte inşallah hepimiz evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza alırız çok stresli bir süreç

Aynı süreci bende yaşadım yastan kaynaklı olabilir testin böyle çıkması ikili tarama testi tanı testi degıl sadece kafa karışıklığı nifft yaptırmıştım bende bisey çıkmamıştı emin olunki sizin bebiste sağlıklıdır suan kızım 1 yaşında sağlıklı çok şükür

Merhaba arkadaşlar 12.haftalık hamileyim dün 2li tarama ya girdim bugün kan sonuçlarına e nabızdan ulaştım anlayan var mı?
Screenshot_20220215-195315.jpg

X