İkili Test ve Amniyosentez

çok sevindim darısı sağlıkla doğuma inşallah ve tabi bizlere de bendede usg normal sizin gibi kombine risk yüksek kandaki free bhcg değerim yüksek çıktı amniosentez dediler ama kıyamıyorum yaptırmaya zarar gelir diye fetal dna yaptırayım dedım kesın sonuc vermez dendi risk yüzünden serklaj da atılmadı iki yönden korkuyla bekliyorum ne yapacağımı hiç bilmiyorum
Merhaba bebegınjz saglıklı dogdumu acaba

İlk çocuğum yaşım 34 ailemde yada eşim tarafında downsendromlu yada farklı engeli olan bir birey yok canım çok sıkıldı risk yüksekmis farklı bir test yaptırmayı düşünmüyorum Allah a bırakıyorum işimi.Dua edin lütfen.12 haftalık hamileyim.9 yıldan sonra oldu .Ama çok üzüldüm.
Screenshot_2021-12-03-14-51-03-472_com.whatsapp.jpg

Fetal dna nın süresi var sanırım, 15 haftalık şuan gebeliğim. Yapılabiliyor mu bu hafta içinde?
Zaten 10. Hafta itibariyle fetusun dna si sizinkiyle karisiyor yani kaninizda belirlenebilir hale geliyor. Hatta bazi makalelerde daha kesin sonuc icin 12. Haftayi bekleyin deniyordu.nifty cok daha kesin bir test. Bence amniyosentez yerjne onu yaptirin. 15. Hafta da erken ve olur da rabbim esirgesin engelli cikarsa aldirma hakkiniz var yine de. Bu tabi sizin karariniz o yuzden bence hemen yarin bile gidip verin ki bi an once ciksin(2 hafta suruyor).

İlk çocuğum yaşım 34 ailemde yada eşim tarafında downsendromlu yada farklı engeli olan bir birey yok canım çok sıkıldı risk yüksekmis farklı bir test yaptırmayı düşünmüyorum Allah a bırakıyorum işimi.Dua edin lütfen.12 haftalık hamileyim.9 yıldan sonra oldu .Ama çok üzüldüm.
Eki Görüntüle 2963738
Merhaba, sonucunuz ne çıktı acaba? Test falan yaptırdınız mi? Bizim de ikili test sonucu trizomy21 1:50 çıktı da. Fetal DNA gönderdik.

Merhaba, 13+6 da ikili test yaptırdım, ultrason gayet normaldi ancak kan sonucu kombine risk 1:57, ikili test: <1:50, yaş riski 1:582 Trisomy 13/18 +NT <1:10000 oranında Down sendromlu çıktı (yani 57 kadından biri), tabi testlere güven olmuyor o yüzden doktorumun tavsiyesi üzerine amniyosentez için randevu aldım, bebeğimi aldırmak için değil bu testi yaptırmam, sadece kendimi ve yaşantımızı buna göre ayarlamak için testi yaptırma kararı aldırdım, 33 aylık bir oğlum var, onda da kolestaz gebelik şekeri gibi gebelik rahatsızlıkları geçirdim ancak onda ikili testim temiz çıkmıştı, daha amniyosentez yaptırmama 3 hafta kadar var, benim sorum şu olacak daha önce benim test sonucu aralığım gibi sonucu çıkan var mı, varsa amniyosentez yaptırdınız mı, yaptırdınız ise sonucu ne çıktı? Sabahtan beri araştırıyorum bir sürü konu okudum, yine de bir konu açıp size danışmak istedim. Umarım bu kadar uzun olması okunmasını engellemez. Lütfen biri yardım edebilir mi?
Acaba sağlıklı doğum oldumu? Benim değerlerimde aynı ve çok üzülüyorum

X