İkili testin Riskli çıkması

Tugbaax

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
26
4
22
Merhaba arkadaşlar ben 21 yaşındayım 12 haftalık hamileyim ikili test yaptırdım hem kendi doktorum ultrason ile baktı hem perinatoloji uzmanı ultrason ile baktı ultrasonda herhangi bir sorun olmadığını söyledi her ikiside kan sonucum akşamına çıktı ve doktorumun kliniğine gittim trisomy 21 normal çıktı düşük risk fakat diğer değer trisomy 13-18 olan 31:1 çıktı ve doktorum amniyosentez önerdi bende riskli diye fetal DNA yaptırmak istedim bugün kan verdim yıl başına ancak çıkar dediler lütfen bu şekilde birşeyler yaşayanlar varmı varsa neler oldu benimle paylaşırmısınız çok kötü hissediyorum kendimi daha öncede 3 gebelik kaybım var 🥺

Rabbim kuzunu sağ salim sana kavuştursun inşeallah. Üzülme inşallah bebeğin sağ salim doğar Allah'ın izinyle.

Merhaba arkadaşlar ben 21 yaşındayım 12 haftalık hamileyim ikili test yaptırdım hem kendi doktorum ultrason ile baktı hem perinatoloji uzmanı ultrason ile baktı ultrasonda herhangi bir sorun olmadığını söyledi her ikiside kan sonucum akşamına çıktı ve doktorumun kliniğine gittim trisomy 21 normal çıktı düşük risk fakat diğer değer trisomy 13-18 olan 31:1 çıktı ve doktorum amniyosentez önerdi bende riskli diye fetal DNA yaptırmak istedim bugün kan verdim yıl başına ancak çıkar dediler lütfen bu şekilde birşeyler yaşayanlar varmı varsa neler oldu benimle paylaşırmısınız çok kötü hissediyorum kendimi daha öncede 3 gebelik kaybım var 🥺
Canım merhaba..benim de ultrason bulgularım oldukça iyiydi ense kalınlığı ve burun kemiği de oluşmuştu. Ama biyokimyasal risk 1/173 çıktı. Fetal dna verdik. Ben de sonuç bekliyorum.. yarın çıkabilir. İnşallah iyi sonuçlar alırız senin için de dua edeceğim

Canım merhaba..benim de ultrason bulgularım oldukça iyiydi ense kalınlığı ve burun kemiği de oluşmuştu. Ama biyokimyasal risk 1/173 çıktı. Fetal dna verdik. Ben de sonuç bekliyorum.. yarın çıkabilir. İnşallah iyi sonuçlar alırız senin için de dua edeceğim
İnşallah canım çok teşekkür ederim Rabbim hepimizi sağ salim evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah bende senin için dua edeceğim güzel haberini bekliyorum inşallah 🤲

İnşallah canım çok teşekkür ederim Rabbim hepimizi sağ salim evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah bende senin için dua edeceğim güzel haberini bekliyorum inşallah 🤲
Amin inşallah canım çok zor bir süreç Allah yardımcımız olsun inşallah güzel haberler veririm. 🤲🏻

Sonuç ne çıktı acaba, belli mi?

Benimde yüksek riskli çıktı dogum yaptım şükürler olsun ki sağlıklı
Bu testler sadece ihtimal kesinlik yok kafanıza takmayın

Merhaba , bende ikili tarama testi yaptırdım, papp mom 0,43 , serbest beta hcg mom 0,22 çıktı. Doktorum değerlerimin düşük olduğunu ve nipt testi yaptırmamı istedi. Ultrasonda herşey normaldi, ense kalınlıgı 1,4 mm burun kemiği oluşmuştı, gayet hareketli bi bebekde demişti doltorm

Merhaba , bende ikili tarama testi yaptırdım, papp mom 0,43 , serbest beta hcg mom 0,22 çıktı. Doktorum değerlerimin düşük olduğunu ve nipt testi yaptırmamı istedi. Ultrasonda herşey normaldi, ense kalınlıgı 1,4 mm burun kemiği oluşmuştı, gayet hareketli bi bebekde demişti doltorm
Benim de size yakın nasıl bir yol izlediniz acaba ?

Benim de size yakın nasıl bir yol izlediniz acaba ?
Ben fetal dna yaptırmadım. Grafiğimi aldım öncelikle doktordan ve ardından 2 doktora daha göründüm. Bir tanesi araştırma hastanesinde olmak ğzere. Ultrasonlada bakıldı, hiçvir sıkıntı yok denildi. Grafiğimde de riskim 50.000 de 1 çıkmış zaten. Anlaşmalı olduğı fetal dna kurumuna para kazamdırcaktım durduk yere. Nemde doktor değiştirdim hemen.

Doktorlar hemen yönlendirme yapıyorlar fetal Dna için bu gün ben de yaşadım kartını bile gönderdi firmanın ultrason bulgularım bende güzel şükür 🌸

Doktorlar hemen yönlendirme yapıyorlar fetal Dna için bu gün ben de yaşadım kartını bile gönderdi firmanın ultrason bulgularım bende güzel şükür 🌸
Evet çünkü anlaşmalı oluyorlar. İnsanlara böyle yapmaları cok acı. Sağlığı bile ticarete dökmüşler. Gönlünüzü ferah tutun🌸 ben öyle yaptm şükür bi sıkıntıda yok❤️

Öncelikle merhabalar bende 20 haftalık hamile bir anne olarak yazıyorum size ilk gebeliğim ilk heyecanimiz ve ilk göz ağrımız bana doktorum ikili test yapmadan direk 3 lü test yaptı ve 1:134 çıktı sonuç direk risk grubundasın karnından sıvı almamız gerek dedi çok soğuk kanlı bir şekilde özele gitmemize rağmen yoksa %50 gibi bir riskim olduğunu söyledi boğazım düğüm düğüm oldu o an dünya başıma yıkıldı sanki eşim beni teselli etmek için üzüntüsünü bile yaşayamadi herşey hayat bile durmuştu sanki benim için özel hastaneye gittiğimiz için o an sıvı alma işlemini yaptırmadan önce ailelerimizle görüştük ve başka bir doktora gittik tabi bu süreçte günlerim aglayarak ve acı cekerek geçti bu doktorda 5 boyutlu ultrasonla bakıp anormal hiç birşey görmediğini fakat ortada yapılan bir test var bebeği riske atamayız bu yüzden fetal DNA nipt yaptırmamin daha uygun olduğunu karından sıvı aldirirsam bebeğin poposuna ve bacağına iğnelerin batabilecegini küçükte olsa düşük riski olduğunu söyleyince nipt testi yaptırmayı kabul ettim tabi 1 hafta gibi bir süre sonuç bekliyorsunuz bu testte birden fazla kromozom hastalığa bakılıyor sadece down sendromuna değil beklemek çok yorucu ve zor geçse de şükürler olsun sonucumuz tertemiz geldi ve bebeğimiz sağlıklı bu testlerin doğruluk oranı ise %99 en azından bebeğinizi riske atmamış oluyorsunuz ve cinsiyeti hakkında da bilgi veriyor size doktorunuz girmediğim sayfa okumadığım yorum kalmadı çok acı çektim ama şuan size tavsiyem bu testi yaptırmanız olur benim gibi bu sorunu yaşayıp acı çeken annelerin yüreğine inşallah bir su serpilir

X