İkili testte kan testi riskli çıkan var mı

Kızlar sizin ki neden yüksek çıktı benim kinde ultrason ölçümleri normaldi kan değerlerin free beta hcg yüksek çıktı 114 ondan dolayı kombine risk 1/482 ye oldu

Benim de ikili testim çok yüksek çıktı detaylı ve 4lü temiz inşallah sorun yoktur diye dua ediyorum değer testleri yaptırdınız mı aceba sonuç nedir
Ben başka test yaptırmadım. Perinatolog a gittim kalbinde parlaklık gördü. Detaylı ultrosona da radyoloji baktı o da sadece onu gördüğünü söyledi doğumda ogrenicez inşallah sağ saglim sağlıkla kucağınıza alırız

Benimde ultrason ölçüleri normal.kan değerlerim yüksek çıktı 89/1 ..Ama fetal DNA testi temiz çıktı çok Şükür..
Anladım beta hcgniz kaçtı ve yaşınız çok şükür temiz çıkmış insan kendini çok yıpratıyor bu süreçte gerçekten benim beta hcg 114 çıktı 11+3 tü yaptığımızda şu an da 12+6 yız nıpt testi yaptırdım sabah hep dua ediyorum inşallah iyi çıkar diye buradaki kişileri görünce de umutlanıyorum 😞

Canım şey sormak istiyorum sana Nifty de fetal fraksiyon değerim kaçtı benim 3.8 çıkmıştı
Merhaba bu konuda doktorunuz ne yorum yaptı? Testin tekrarlanmasını istedimi? Benimde 4.1 çıktı hem fitma hemde perinatolog tekrarlanmasına gerek yok dedi fakat doktorum istersen tekrar yaptırabilirsin dedi bende yaptırmaya gerek görmedim

Merhaba bu konuda doktorunuz ne yorum yaptı? Testin tekrarlanmasını istedimi? Benimde 4.1 çıktı hem fitma hemde perinatolog tekrarlanmasına gerek yok dedi fakat doktorum istersen tekrar yaptırabilirsin dedi bende yaptırmaya gerek görmedim
Doktorum tekrar test istemedi şirket 2.8 in üstündeki değeri raporladıklarını belirtti sizin kaçıncı haftanızdı?

Doktorum tekrar test istemedi şirket 2.8 in üstündeki değeri raporladıklarını belirtti sizin kaçıncı haftanızdı?
Cevabınız için teşekkür ederim banada aynı cevabı verdıler ama doktorum çok muallakta bıraktı ve kafamı karıstırdı açıkçası ama ben 4 ün üzerinde olduğu için yaptırmama kararı aldım hatta baska bir firmaya daha sordum onlarda gerek yok dedi ben 11+6 da verdim kan sulandırıcı iğne kullanıyorum bu sebepten olmuş olabılır dediler siz kaçıncı haftanıZda verdini

Benimkinde aynıydı bence 11 12. Haftaydı aynı şeyi yaşamışız ilk çıktığında raporun doktor düşük olduğunu değerin söyleyip bizi muallakta bıraktı daha sonrasında da şirket yetkilisiyle konuşunca tamam dedi bize de ayrıntılı ultrasona gidebilirsiniz dedi bende yetkiliyle konuştum bana raporun kabul olduğunu değerin çok düşük olaydı sonuçsuz kalacağını söylediler tekrar kan alıyoruz dediler siz perinatalojiye gitmeyi düşünüyor musunuz
Cevabınız için teşekkür ederim banada aynı cevabı verdıler ama doktorum çok muallakta bıraktı ve kafamı karıstırdı açıkçası ama ben 4 ün üzerinde olduğu için yaptırmama kararı aldım hatta baska bir firmaya daha sordum onlarda gerek yok dedi ben 11+6 da verdim kan sulandırıcı iğne kullanıyorum bu sebepten olmuş olabılır dediler siz kaçıncı haftanıZda verdini

Benimkinde aynıydı bence 11 12. Haftaydı aynı şeyi yaşamışız ilk çıktığında raporun doktor düşük olduğunu değerin söyleyip bizi muallakta bıraktı daha sonrasında da şirket yetkilisiyle konuşunca tamam dedi bize de ayrıntılı ultrasona gidebilirsiniz dedi bende yetkiliyle konuştum bana raporun kabul olduğunu değerin çok düşük olaydı sonuçsuz kalacağını söylediler tekrar kan alıyoruz dediler siz perinatalojiye gitmeyi düşünüyor musunuz
Ben nifty testi için kan verdikten sonra 12. Haftada kontrol amaçlı perinatolog muayenesine gittim test sonucu çıkınca fetal fraksiyon konusunu kendısıne de danıştım tekrarlanmasına gerek yok dedi içiniz rahat etsin isterseniz sizde kontrole gidebilirsiniz

Perinatologun tekrarlanmasına gerek yok demesine rağmen kendi doktorumun sen bilirsin falan gibi beni muallakta bırakması çok sinirimi bozdu nerdeyse doktorumu değiştireceğim o kadar sinirim bozuldu inanır mısınız 🙄

Perinatologun tekrarlanmasına gerek yok demesine rağmen kendi doktorumun sen bilirsin falan gibi beni muallakta bırakması çok sinirimi bozdu nerdeyse doktorumu değiştireceğim o kadar sinirim bozuldu inanır mısınız 🙄
Evet inanıyorum gerçekten insanın sinirleri çok bozuluyor peki fetal fraksiyon değerinin düşük olmasının sebeplerine ne dedi doktorunuz ne olabilirmiş?

X