İkinci çocuk şoku

Ben bebeğimi kaybettim keşke yaşasaydı da Dakika başı uyansaydı ben şimdi bebeğimsiz evde uyuyamıyorum her gün ağlıyorum 3.5 aylık bebeğimi kaybettim kokusunu özledim ciğerim yanıyor elbiseni koklayarak teselli etmeye çalışıyorum kendimi biliyor musunuz hepsini geçtim o elbiseyi koklarken bile korkuyorum kokusu giderse diye şimdi kistim var stresten şeker hastası da oldum üzüntüden bir düşük yaptım şok demeyin lütfen rica ediyorum ben üzülüyorum Allah o kadar büyük ki yardım eder sana merak etme sağ Salim kucağına almayı nasip etsin rabbim kimseye evlat acısı göstermesin bana da tekrar anne olmayı nasip etsin ve tüm isteyenlere 😞 amin🤲🏻
Basiniz sagolsun cok uzuldum 😔

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese.

Ben 2,5 yıllık evli bir kadınım. 1 yaş olmak üzere bir çocuğum var. Normalde ikinci çocuğu daha sonra planlamıştık eşimle ama iki yöntemle korunmama rağmen hamile kalmışım 🤦‍♀️ hep millete laf ederdim korunmayı bilmiyor bu insanlar diye ama ne kadar dikkat edersen et oluyormuş ben de yuttum bütün laflarımı. Şimdi şoktayım hala çünkü çok sıkıntılı bir döneme denk geldi bu haber.

Birincisi ailelerimizden uzakta bir şehirdeyiz şu an eşimin işi için ve hiç arkadaşım da yok burada. Zaten bir senedir hem korona hem bebek evden çıkmıyorum resmen, haliyle bana destek olabilecek hiç kimse yok. Bu yüzden çooook fazla zorlanıyorum hatta orta düzeyli bir depresyon içindeyim. Hiçbir destek almadan, sosyal bir ortama girmeden dışarı çıkmadan sürekli ilgi bekleyen bir bebekle (haliyle) zaten yeterince kötüydüm. Şimdi bir de hamile olduğumu öğrendim. Ruh halim iyi olsa sorun değil bir şekilde bakarım ama zaten bunalımdayım. Halihazırdaki çocuğuma zar zor yetiyorum napıcam bilmiyorum. Aldırmayı düşünmüyorum ama kara kara nasıl olacak diyorum.

Bebeğim 1 yaşına geldi neredeyse ama akşam uyutuyorum yarım saatte bir uyanıyor çok aşırı bunaldım eşimle iki çift laf edemiyoruz. Yeni doğanken bile bu kadar uyanmıyordu ne zaman doğru düzgün uyuyacak bu çocuk? Bütün gece deliksiz uyumasını geçtim 2 saate bile razıyım artık. Bir de ikinci çocuk çıktı nasıl bakıcam bu çocuklara?

Sizden istediğim o kadar da zor değil, bir şekilde büyüyorlar falan deyin bir nebze rahatlatın lütfen. Güzel yanları varsa yazın biraz olsun teselli bulayım.
Doğar ,Büyür sonra sız ıyıkı dogurmusum dersınız.Saglıkla alın kucagınıza

Ben bebeğimi kaybettim keşke yaşasaydı da Dakika başı uyansaydı ben şimdi bebeğimsiz evde uyuyamıyorum her gün ağlıyorum 3.5 aylık bebeğimi kaybettim kokusunu özledim ciğerim yanıyor elbiseni koklayarak teselli etmeye çalışıyorum kendimi biliyor musunuz hepsini geçtim o elbiseyi koklarken bile korkuyorum kokusu giderse diye şimdi kistim var stresten şeker hastası da oldum üzüntüden bir düşük yaptım şok demeyin lütfen rica ediyorum ben üzülüyorum Allah o kadar büyük ki yardım eder sana merak etme sağ Salim kucağına almayı nasip etsin rabbim kimseye evlat acısı göstermesin bana da tekrar anne olmayı nasip etsin ve tüm isteyenlere 😞 amin🤲🏻

merhaba;
bebek kardeşimi kaybettiğim için acınızı en derinden hissediyorum. az önce anlatıyordum sildim. acıyı tazelemeye gerek yok...
elbette kolay olmadı. Ama herkesin öldüğü bir dünyada olunca ve onların cennetin en güzel yerinde Rabbimin korumasında olduklarını ve hakkı ile de yaşarsak mutlaka kavuşacağımızı bilmek o kadar rahatlatıyor ki... bel ki büyüse yaşasa bugün lanetlediğimiz ölsün dediğimiz biri olacaktı... bunu düşünüyorum ben mesela. Rabbim diyorsa sizin için hayrın en olduğunu bilemezsiniz...diye.. öyle olmalı.. yoksa yaşayamaz ki insan

şer gördüğümüz şeyden hayır çıkıyor. O kokunun yerine rabbim ne kokular verecek inan buna.... onun yeri kalbinde olacak ama o kalbe 10 çocuk sevgisi sığacak yer vermiş Rabbim. o yüzden doğurdukça doğurabiliyoruz ya...
şimdi yavaşça melek yavrunuzun kardeşlerine de yer açmak gerek. Onlar sizin içinizde tekrar doğmayı bekliyor. Onları bekletmemek lazım. hadi kalkın toparlanın olur mu? cennetteki yavrunuzu huzurlu mutlu bunu bilin...
açık havada bol yürüyüş yapın. uyanınca rahatlamak için burundan nefes alıp burundan verin...oksijen lazım size.
bunu size henüz evlat sahibi olamayan biri olarak yürekten söylüyorum....

Allah sağlıklı evlatlar versin size, çok üzüldüm çok geçmiş olsun.

Aynı durumdayız canım benim oğlum 11 aylık olacak ve ben tekrar hamileyim sanırım testte öyle çıktı

2
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun, 11ay nedır kı nerdeyse yası otekı dogana kadar 2yasına gelecek buyugu ve ıkız degıller daha ne tesellısı otur dua et :KK51: :KK53:
Saol canım benim cok tesekkur ederim 😍😘sevindim hemde nasıl 😍testte çıkınca ama korkuyorum ilki sezeryan olduğu için ❤️

merhaba yaşadığınız şoku tahmin edebiliyorum sizi üzmek kırmak gibi bir niyetim yok sadece bakış açınızın değişmesi için bunları yazacağım.
Elbette plansız ve maddi manevi hazır olduğunuzda ikinci çocuk olsa daha güzel olurdu. Bir de şu açıdan bakalım mı?
4 yılık evli ve 36 yaş olduğu için 4. Ay itibari ilk beğeğine kavuşmak işin çabalayan biri olarak söylüyorum. Ve durumum gereği buradaki tüp bebek bölümünden çıkamıyorum. Orada ilk değil 2. 3. Çocuk için çabalayanları görünce şaşırdım dedim ki demekki ilki kolay doğal yolla oldu demek sonraki de öyle olacak demek değil o arkadaşlar 5, 10 yıl sonra olmayınca şaşırmışlar hormon değerleri değişip rahim problemleri olmuş. Şaşırtıcı değil mi? Kendi adıma bu aşamalara gelmemenize sevindim.bu sizi rahatlatsın bir nebze olur mu ☺️
Bir de 5,10,20 yıl iğne ilaç doktor doktor gezenleri siz zaten benim kadar iyi bilirsiniz.çevrenizde de vardır.
Düşünsenize dünya paranız olsa en ileri tıp bir şey yapamıyor. Bir tane sağlıklı yumurta bir sperm yeter deniyor. Tıp onu yapamıyor vücudunuz yapacak. 3 yıl düşük yumurta rezervim olduğu için bir sağlıklı yumurta için her yıl yediğim iğneler ilaçlar sonunda elim boş döndüm tedavilerim yarım kaldı.Ha ilaç iğne kısmı benim için en kolayı geçiçi çünkü. sizinki de öyle olacak 2 sene içinde her şey yerine geçecek. Büyüyecekler. Allah kuvvet verecek bir şekilde çözeceksiniz.
işte aranan o sağlıklı bir yumurtayı geçen yıl yakaladık doğmamış çocuğum var artık dedim transfer oldu tutmadı. Demekki sağlıklı bir yumurta da yetmiyor rahimde tutunması gerekiyormuş. Sonra tutanları okudum kalp atışı gerekiyormuş bir kısmı onu duydu sonra duymadı kürtaj oldu, bir kısmı boş kese, kimyasal gebelik yaşadı.
demem o ki istemediğiniz bir an bile olsa tam bir mucize yaşamışsınız ki biz evlendiğinizden beri korunmadık. Keşke sorunsuz olsaydı ve korunma derdine düşseydik bizde..
tüm malımı mülkümü vermeye, şehir hayatı seven biri olarak köyde oturmaya, 50 kilo almaya, iki parça elbisem olmasına ( bir odam giysi odası) razıyım evlat gelmez onlar halledilir...
Allah size Güç sabır bize de hayırlı evlat nasip etsin...
şimdi karnınıza dokunun mucizeyi hissedin ...
Mutlu olun ve bizlere dua edin olur mu?? Üzülmeyin çare üretin sizde bu seçenek var Çünkü...
İyi Ki Bu Dünyada Sizin Gibi GüzeL İnsanLar Var 😍

Merhaba sezeryan mıydı peki

Merhaba sezeryan mıydı peki

Ben 2,5 yıllık evli bir kadınım. 1 yaş olmak üzere bir çocuğum var. Normalde ikinci çocuğu daha sonra planlamıştık eşimle ama iki yöntemle korunmama rağmen hamile kalmışım 🤦‍♀️ hep millete laf ederdim korunmayı bilmiyor bu insanlar diye ama ne kadar dikkat edersen et oluyormuş ben de yuttum bütün laflarımı. Şimdi şoktayım hala çünkü çok sıkıntılı bir döneme denk geldi bu haber.

Birincisi ailelerimizden uzakta bir şehirdeyiz şu an eşimin işi için ve hiç arkadaşım da yok burada. Zaten bir senedir hem korona hem bebek evden çıkmıyorum resmen, haliyle bana destek olabilecek hiç kimse yok. Bu yüzden çooook fazla zorlanıyorum hatta orta düzeyli bir depresyon içindeyim. Hiçbir destek almadan, sosyal bir ortama girmeden dışarı çıkmadan sürekli ilgi bekleyen bir bebekle (haliyle) zaten yeterince kötüydüm. Şimdi bir de hamile olduğumu öğrendim. Ruh halim iyi olsa sorun değil bir şekilde bakarım ama zaten bunalımdayım. Halihazırdaki çocuğuma zar zor yetiyorum napıcam bilmiyorum. Aldırmayı düşünmüyorum ama kara kara nasıl olacak diyorum.

Bebeğim 1 yaşına geldi neredeyse ama akşam uyutuyorum yarım saatte bir uyanıyor çok aşırı bunaldım eşimle iki çift laf edemiyoruz. Yeni doğanken bile bu kadar uyanmıyordu ne zaman doğru düzgün uyuyacak bu çocuk? Bütün gece deliksiz uyumasını geçtim 2 saate bile razıyım artık. Bir de ikinci çocuk çıktı nasıl bakıcam bu çocuklara?

Sizden istediğim o kadar da zor değil, bir şekilde büyüyorlar falan deyin bir nebze rahatlatın lütfen. Güzel yanları varsa yazın biraz olsun teselli bulayım.
Sırf size yazmak için üye oldum:) Ben de sizin gibi ilk çocuğumu büyütürken 1,5 yaşında iken hamile kaldım, çok ağladım, aldırmak istedim . İlk kızım o kadar zor bir bebekti ki uyku yüzü görmedim, desteğim fazla yoktu , herneyse ikinciyi doğurmaya karar verdim, ilk hafta zor geçti yeni bebek çok usluydu eve geldiği ilk gününde gece uykusunu biliyordu,fakat büyük kızım duruma adapte olamadı daha da hırçınlaştı, benden uzaklaştı ben sürekli bebek emzirmek ve pışpışlamakla uğraştığım için büyükle ilgilenemediğime çok üzüldüm, ciddi bunalıma girdim .ve Bütün bu sıkıntılarım sadece 2 ay sürdü, 2 ay sonra herşey birden güzelleşti büyük kızım kardeşine alıştı sevdi ,bir sabah baktım onunla ana kucağında konuşuyor bebek te ablasına gülümseyip sesler çıkarıyor ,inanır mısınız o günden sonra herşey tek çocuklu günlerden daha kolay ve keyifli oldu küçük kızım öyle neşeli bir bebekti ki hepimizi mutlu etti .zorluğu hepi topu iki aydı ve şimdi hatırlarken bile boş yere üzülmüşüm diye hayıflanırım, şimdi büyüğüm 7 küçük 5,5 yaşında hep birlikte vakit geçirdiler ,sadece karınlarını doyurup ihtiyaçlarını karşılamam dışında hep birbirleriyle oynadılar, küçüğün tuvalet eğitimini ablası verdi, okumayı bile öğretti . İyiki de fazla ara vermeden doğurmuşum diyorum, zaman nasıl geçti anlamadım bile, size tavsiyem ilk günlerinizde her yardımı kabul edin, sonrası su gibi geçiyor.

Çocuklarımız hemen hemen yaşıt galiba. Uyku konusunda ben de aynıyım niye böyleler herkesin çocuğu böyle değil baybay damla diye bir şey duydum aldım o da işe yaramadı belki sende yarar bı dene bakalım 😢
2. Çocuğa gelince rabbim bir kolaylığını verir sen hiç korkma. Hem tek çocuk iki çocuktan daha zor derler bı de en kotu ne olacak depresyon yorgunluk uykusuzluk ölmedik çok şükür 😂 ve Allah dağına göre kar verir ikinci çocuğun daha kolay büyüyecek emin ol

Kızım 2 yaşına girecek, ben şu anda hamileyim hayırlısı ile doğarsa araları 2,5 yaş olacak. Evet bu yaşlarda 1 yaş çok şey farkediyor. Sizinki henüz 1 yaşındaymış ama olsun, ilk zamanlar evet çok zorlayacaktır fakat arkadaşların da dediği gibi ikiz gibi büyürler hatta 1 sene sonra beraber oynarlar,size sarmazlar.
Yıpratıcı olacaktır ama bu zorlu sürecin geçici olduğunu hiç bir zaman unutmayın ☘️
Uykuya gelince , benim kızım de 1 yaşından sonra sapıtmıştı, geceleri en azından 6-7 kere kalkıyorduk çok yıpranmıştım, şu anda 22 ayını bitiriyor. 1 ay önce memeden kestim. Keşke 1 yaştan sonra gece emzirmeyi kesseydim. Çocukta kendine geldi, bende.
Maşallah diyeyim deliksiz uyuyoruz🧿
Bakalım 2. Gelene kadar biraz dinleneyim gece 😂
Eğer emziriyorsanız, gece emzirmeyi kesin olmadı. Bu süreçte sizin de biraz dinlenmeniz gerek. Allah hepimizin yardımcısı olsun 😌
Gece memeden nasıl kestiniz yaa ben denedim ama başaramadım😢

X