İkinci evlilikte çocuk ve eş sorunları

Kızım için olmadı ama kızımın onayı ve rızası ile oldu. O kadar basite indirgemiyorum tabi ki sıkıldı bitti gibi ama takip edeceğim durumu sağolun
Şimdi boşansanız, 2 gün sonra kızınız dese ki ben X abimi özledim, geri dönecek haliniz yok. En ufak krizde ilk vazgeçilen olmak çok kötü. Neden evleniyoruz ki o zaman, takılalım gitsin yani.

Bir yaştan sonra gerçekten bireysellik istiyor insan, kendimde mesela evimde yalnız vakit geçirmekten çok hoşlanırım. Eşimde işi gereği gün içinde evde olurdu. Çevresi de pek yoktur sürekli bir arada olmak beni aşırı bunaltırdı.

Kızınıza sabırsız davranma ve bağırma olayına takıldım ben, bu şekilde davranmaya hakkı yok. Sanki rahata takmış biraz. Benim çocuğuma babası sesini yükseltse ayar oluyorum. Şahsi düşüncem boşansam kolay kolay evleneceğimi düşünmüyorum.. Ki sizin de kızınızla mutlu bir hayatınız varmış, kaldı ki şuan eşinize karşı ufak şeylerden soğuyup eski günlerinize özlem duyuyorsanız aslında evlenmemeniz gerekirmiş diye düşünüyorum.

Bir yaştan sonra gerçekten bireysellik istiyor insan, kendimde mesela evimde yalnız vakit geçirmekten çok hoşlanırım. Eşimde işi gereği gün içinde evde olurdu. Çevresi de pek yoktur sürekli bir arada olmak beni aşırı bunaltırdı.

Kızınıza sabırsız davranma ve bağırma olayına takıldım ben, bu şekilde davranmaya hakkı yok. Sanki rahata takmış biraz. Benim çocuğuma babası sesini yükseltse ayar oluyorum. Şahsi düşüncem boşansam kolay kolay evleneceğimi düşünmüyorum.. Ki sizin de kızınızla mutlu bir hayatınız varmış, kaldı ki şuan eşinize karşı ufak şeylerden soğuyup eski günlerinize özlem duyuyorsanız aslında evlenmemeniz gerekirmiş diye düşünüyorum.
Evet maalesef bireyselliğe hızlı alışıyoruz, ben de o yüzden kendimi telkin ediyorum sürekli acele etme artık geri dönüşü olmaz vs diye.

Ufak tefek şeylerde zıtlaşıyorlar gibi oluyor o konuyu takip ediyorum. Konuştum da eşimle ama tabi ki devam ederse sıkıntı.

Merhaba hanımlar.
Ben kızım 2 yaşındayken ilk evliliğimi bitirme kararı aldım. Hiç de pişman değilim. Kızımla 5 yıl başbaşa mis gibi yaşadık.
Ancak son iki yılında hayatımda biri vardı, evlenme teklif etti. Kızım da tanıyordu, iyi anlaşıyordu yavaş yavaş anlattık ilerledik vs derken evlendik. Şimdi kızım 8 yaşında neredeyse 1 yıllık evliyiz ama ben zaten zorlanıyordum evlilik hayatına alışmaya. Maalesef tam adapte olamadık, kızımla başbaşa vakitlerimizi çok özler oldum, eşim de aşırı asosyalleşti hep evde hiçbir hobisi arkadaşı yok, bu nedenle de eşimin hareketlerinden birazcık soğumaya başlamıştım ama acele etme diyordum hep. Çok iyi bir adam bence iyi olacak vs..
Ama bir yandan da kızım son birkaç aydır sürekli bana ikimiz daha iyiydik diyor, eşimi kastederek bana artık eskisi gibi iyi davranmıyor, ilgilenmiyor, ben babamla daha çok eğleniyorum vs diyor. Babası ile tabi ki bir araya gelme ihtimalimiz yok artık zaten ama sadece acaba kızımla başbaşa olan vakitlerimizi çaldım, yanlış karar verdim diye üzülmeye başladım.

Sizce yeniden kızımla eski hayatımıza dönmeli miyiz? Eşime kıyamıyorum sadece yoksa bana da iyi geleceğini düşünüyorum sadece kızıma odaklanmak daha mutlu ediyor beni.
Bence kızınız üzerinden yürüyorsunuz. öyle olmasaydı ' asosyalleşti hobisi yok' diye nitelik vermezdiniz. Kızınız bahane ediyorsunuz gibi geldi. Eski eşinizi özlemişsiniz ve kzıınızı öne atıyorsunuz :) Hoş değil. insan bazen okşayan elin kıymetini bilmeli. bilmeyınce gerisi belli zaten.

Bence kızınız üzerinden yürüyorsunuz. öyle olmasaydı ' asosyalleşti hobisi yok' diye nitelik vermezdiniz. Kızınız bahane ediyorsunuz gibi geldi. Eski eşinizi özlemişsiniz ve kzıınızı öne atıyorsunuz :) Hoş değil. insan bazen okşayan elin kıymetini bilmeli. bilmeyınce gerisi belli zaten.
Yok her eleştiriye varım da eski eşimi asla özlemiyorum yanlış anlaşılma olmasın :) kızımın huzuru tabi ki önceliğim ama eski eş yaşanacak gibi bir eş değildi. Zaten kızım doğduğundan beri yalnızız gibiydi ikimiz sorunu orda yaşıyorum sanırım.

Kızımla arası iyiydi gayet babaydı resmen ama biraz son zamanlarda sabırsız davranıyor ufaktan bağırmalar tepkiler arttı gibi. Hızlı oldu diye kafama takılıyor.
Aman aman bağırmalar tepkiler çocukta iz bırakır doğru düşünüyorsunuz kesinlikle öz babası bağırsa içimize oturur kaldı ki farklı biri sonuç olarak..

Yani aslında birkaç defa anlatmaya çalıştım. Ben yine alışırım diye düşünüyordum ama kızım da böyle konuşmalara başlayınca üzülmeye başladım iyice.
Kızınızın görüşü önemli ayrılın anne kız devam edin evlenmenize gerek yok sevmek sevilmek sizin de hakkınız dışarıda görüşün hayatınıza biri girerse de flört edin gezin dolaşın illa çekirdek aile kurmanıza gerek yok ki öz baba gibi kimse olamaz kız çocuğu o🙏🏻🙏🏻

Bu konunun üzerine gidin. Kızınızla biraz fazla zaman geçirin. Yanlış anlamayın ama belki tacize uğruyor olab
Bu konuya hem çok odaklanmamaya hem de aklımdan çıkarmamaya çalışıyorum. Herkesle ilgili…

Çok iyi bir insan eşim ama tabi ki öz baba(sanılan) varlıklar dahi ne insandışı şeyler yapıyor.

Daha çok ilk başlardaki sabrı, ilgisi biraz azaldı bence diye düşünüyorum. Nihayetinde bir çocukla aynı evde yaşamak ne olsa sabır ister ve onun çocuğu birden oldu sonuçta sanırım o da adapte olamadı.

Kızımın her zaman yanındayım, hep dinleyeceğim. 🙏🏻

Kızınızın görüşü önemli ayrılın anne kız devam edin evlenmenize gerek yok sevmek sevilmek sizin de hakkınız dışarıda görüşün hayatınıza biri girerse de flört edin gezin dolaşın illa çekirdek aile kurmanıza gerek yok ki öz baba gibi kimse olamaz kız çocuğu o🙏🏻🙏🏻
Bazen ben de tam bunu düşünüyorum. Ama kızım da ben de bencillik ya da şımarıklık mı ediyoruz diye düşünüyorum. Herkesin yuva kurması gerekmiyormuş cidden kızımla başbaşa kafam da hayatım da daha rahattı.

Aman aman bağırmalar tepkiler çocukta iz bırakır doğru düşünüyorsunuz kesinlikle öz babası bağırsa içimize oturur kaldı ki farklı biri sonuç olarak..
Evet zaten baba da olsa dayanamam yani tamam benim de arada sabrım zorlanıyor ama ben doğduğundan beri ilgileniyorum. Kreşe götür al okula götür al hep bi yorgunluk vs.. ama sen ne ara yoruldun diye çıkıştım biraz ister istemez. Kaldı ki hala ben ilgileniyorum tabi ki her şeyiyle kızımın.

Bazen ben de tam bunu düşünüyorum. Ama kızım da ben de bencillik ya da şımarıklık mı ediyoruz diye düşünüyorum. Herkesin yuva kurması gerekmiyormuş cidden kızımla başbaşa kafam da hayatım da daha rahattı.
Hiç bencillik ve şımarıklık etmiyorsunuz tam tersine bir çocuğumuz varsa hayatınızı ona göre düzenlemek durumundayız.. 🙏🏻🙏🏻

Evliliği çocuk oyuncağın sanıyorsunuz.
Yarın öbür gün kızınız başka bir şey istediğinde ona göre mi hareket edeceksiniz?
Evliliği neden oyuncak sanayım ki? Bir deneyelim diye evlenmedim tabi ki ama her evlenen de boşanabilir bir garantisi var mı sizce?
Kızıma göre hareket edeceğim evet bunda bir sakınca da görmüyorum. Tabi ki anlık konuşması ile değil ama genel durumuna göre karar vereceğim.
Yargılamayı ne de çok seviyorsunuz.

Evliliği neden oyuncak sanayım ki? Bir deneyelim diye evlenmedim tabi ki ama her evlenen de boşanabilir bir garantisi var mı sizce?
Kızıma göre hareket edeceğim evet bunda bir sakınca da görmüyorum. Tabi ki anlık konuşması ile değil ama genel durumuna göre karar vereceğim.
Yargılamayı ne de çok seviyorsunuz.

34 yaşındaki kadın 8 yaşındaki çocuğa göre hareket ediyorsa bana göre ortada çok büyük bir problem var demektir. Çünkü kendi bazı şeyleri göre bilecek yeterlilikte değil demektir. Ve evet, evliliği oyuncak sanıyorsunuz. Madem kızınız çok düşünüyorsunuz onu tanıyor ve evlilik düzenine nasıl uyum sağlayacağını da öngörüyor olmalıydınız. Eşinizin de boşuna zammın düzenini bozmamalıydınız.

X