İkinci kez ayrılmak

nisam0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
15
1
26
Öncelikle herkese huzurlu günler diliyorum. Benim 2 senelik bir ilişkim vardı ve maalesef geçen hafta ayrılmak zorunda kaldım. Zorunda kaldım çünkü ben istemedim. Neredeyse tam 1 sene önce yine ben istemeden ayrılmıştık ama 1 aylık bir süre sonunda beni özleyip geri gelmişti. Erkek arkadaşımın babası bir sene yoğun bakımda kaldı daha sonra da maalesef kaybettik. Bunun etkisiyle sürekli depresyonda ve eğitim hayatının aksaması dolayısıyla da bazı dönemler aşırı içine kapanıyor.
İlk ayrılığımızdaki sebeplerin hemen hemen aynısını göstererek artık yapamadığını, kendisini iyi hissetmediğini ve sevmediğini söyledi.

2 hafta öncesine kadar bebeğiydim aşkıydım onun. Pandemiden dolayı komşu şehirlerdeydik ama asla hissetmezdik bu uzaklığı. Çok eğlenceli, farklı konular konuşurduk. Nasıl oldu da başladığımız yere geldik anlayamıyorum. Sizce ikinci kez yine döner mi, ister istemez umut bağlıyorum ama bir yandan da o kadar uzak geliyor ki. Ne yapacağım bilmiyorum. Günlerdir güneş yüzü görmedim sürekli uyuyorum sürekli sosyal medyada kafamı dolduruyorum. Tavsiyelerinize o kadar ihtiyacım var ki. Herkese teşekkür ediyorum şimdiden ❤️

Sürekli sizi yarı yolda bırakan biri var karşınızda. Size günah değil mi peki ? İlişki karşılıklı yaşanır. Sizin ilişkiniz ise karşı taraf isteyince biten, özleyince devam eden bir duruma dönüşmüş. Kendinizi bu duruma düşürmeyin.
Kendimce hep bu bahaneye sığındım. Gerçekten birbirimiz için çok şey yaptık. Böyle bir sonu kabullenmek çok zor. İlk ilişkimdi

Yani yanlis birsey soylemek istemem ama tekrar donse de kabul etmeyin... cunku yine gider... ben bosandim evet cok zordu ama gecti hayatta hersey geciyor kendinizi uzmeyin hayirlisi degilmis deyin onunuze bakin derim. Nacizane
İnanın tekrar dönme ihtimalini düşünmekten kendimi o kadar alamıyorum ki:KK43: döndükten sonra ben de kabul etmek istemiyorum sonuçta ilk vazgeçtiği kişi hep ben olabilirim

Kendimce hep bu bahaneye sığındım. Gerçekten birbirimiz için çok şey yaptık. Böyle bir sonu kabullenmek çok zor. İlk ilişkimdi
Etrafınıza bir bakın. Birçok kişinin ilişkisi bitiyor. Hem de bir sürü emek harcanan ilişkiler. Hatta bir ömre imza atan insanlar ayrılıyor. O yüzden kendi içinizde bunu çözün. Siz zaten elinizden geleni yapmışsınız. Kendinizi suçlayacagınız bir durum yoksa yeri geldiğinde beni sürekli yarı yolda bırakan birini ben istemiyorum diyebilme cesaretiniz olsun. Sürekli aynı şeyi yaşamaktansa bir kez yaşarsınız üzülürsünüz geçer.

Barıştığından pişman olmuş ki tekrar ayrılmak istiyor.
Doner mi?
Eğer flört ettiği kızla ileri giderse , ya da yeni yeni kızlarla tanisirsa, uygulamalardan falan çabucak kız düşürdüğünü farkederse dönmez.
Kimse ona bakmazsa ya da flört ettiği kızların ilgisi -sevgisi sizin kadar olmazsa döner.

2 kez sizi terk eden adama nasıl güveniyorsunuz ve sevebiliyorsunuz? Sağlıklı bir durum değil.
Kabul etmeyin. Oyuncak değilsiniz. Adam gibi sürdürüp sürdürmeyeceğine bir karar versin önce.
güvenemiyorum ama durduk yere beni sevmekten vazgeçmesini kabul etmek çok zor. Empati yapmaya çalışıyorum. Ben de en güvendiğim limanımı babamı kaybetsem, okul hayatım ters gitse ve belki iş bile bulamayacak olsam ne durumda olurdum diye. Sınav haftasına girdik birkaç hafta önce. Çok kötü geçti sınavları. Mezun olmayacağına emin oldu heralde. Ayrılık mesajında ‘istediğin hayatı benden sonra daha rahat yaşayabilirsin’ yazmıştı

Barıştığından pişman olmuş ki tekrar ayrılmak istiyor.
Doner mi?
Eğer flört ettiği kızla ileri giderse , ya da yeni yeni kızlarla tanisirsa, uygulamalardan falan çabucak kız düşürdüğünü farkederse dönmez.
Kimse ona bakmazsa ya da flört ettiği kızların ilgisi -sevgisi sizin kadar olmazsa döner.
Hayatımda kimse yok dedi bunu sorduğumda. Bundan emin olabileceğimi söyledi. Bana çok değer verdiğini ama sevmediğini söyledi. Üzülmemem için mi yaptı yoksa gerçekten depresyondayken insan bazen hiçbir şey istemez, ondan dolayı mı bilemiyorum. Bir mantığa oturtamadım çok acı çekiyorum

İnanın tekrar dönme ihtimalini düşünmekten kendimi o kadar alamıyorum ki:KK43: döndükten sonra ben de kabul etmek istemiyorum sonuçta ilk vazgeçtiği kişi hep ben olabilirim
Aynen oyle yine sizden vazgececk... onunuzd bakim bosa zaman kaybetmeyin ben kendimi cok harap ettim bosandiktan sonra ama simdi diyirum ki degmezmis bosa harap etmisim hayatima da kimseyi almadim biyle de mutluyim

Hayatımda kimse yok dedi bunu sorduğumda. Bundan emin olabileceğimi söyledi. Bana çok değer verdiğini ama sevmediğini söyledi. Üzülmemem için mi yaptı yoksa gerçekten depresyondayken insan bazen hiçbir şey istemez, ondan dolayı mı bilemiyorum. Bir mantığa oturtamadım çok acı çekiyorum
Sevmedigini söylemiş...
Sizi oyalamıyor ki.
Belki tam tersi o sizde o güvenli limanı görüyor. Kötü hissettiğinde dönüyor. Arkadas gibi belki.
Sizi de anlıyorum, bir anda unutun, sevmeyin demekle olmuyor.
Ama siz böyle kendinizi cok degersiz hissedersiniz zamanla, umut edip edip bosa çıkar...
Onun yerine bir kere kabullenip, unutmak, zamana bırakmak, kendi degeriniz ve saygınız icin cok daha saglikli.
Maalesef hayat böyle. En sevdiklerimizin ölüm acısına bile kabulleniyoruz, dünya da yine de dönüyor, durmuyor.

Sevmedigini söylemiş...
Sizi oyalamıyor ki.
Belki tam tersi o sizde o güvenli limanı görüyor. Kötü hissettiğinde dönüyor. Arkadas gibi belki.
Sizi de anlıyorum, bir anda unutun, sevmeyin demekle olmuyor.
Ama siz böyle kendinizi cok degersiz hissedersiniz zamanla, umut edip edip bosa çıkar...
Onun yerine bir kere kabullenip, unutmak, zamana bırakmak, kendi degeriniz ve saygınız icin cok daha saglikli.
Maalesef hayat böyle. En sevdiklerimizin ölüm acısına bile kabulleniyoruz, dünya da yine de dönüyor, durmuyor.
İlk ayrılığımızda onu tamamen unutmuşken aniden ‘ben değiştim artık’ diyip dönmüştü. Ondan sonra da çok mutlu bir ilişki geçirdik. Ben ilk kez beraber oldum onunla. Sonra babasını kaybetti. Şu an depresyona bağlamak istiyorum sebebini ama bir yanım da geri dönmesini çok istiyor. Hep onu düşünmekten yoruldum

Tabii ki hayatımda kimse yok diyecek.
Tutup da 'baskasiyla flört ediyorum, o yüzden ayrildim' diyen bir Allah'ın kulu gördün mü?
En klişe şeyleri sıralamış işte, "sana çok değer veriyorum, ama artık seni sevmiyorum, sen çok kıymetli birisin, hep mutlu ol" ...
Bunlar çok klişe sözcükler. büyük bir kavgayla, gemileri yakacak sebeplerle , intikamlarla vs ayrılmayan herkes bu cümleleri kullanır.
İlk iliskinmis, zamanla sana da çok tanıdık gelir cümleler, hem sen kullanirsin yeri gelince,hem sen duyarsın, hem eşin dostun ayrılık hikayelerini dinlerken birebir aynı cümlelere tanık olursun...
Düşünme bile. Bak ilk ilisiinde ne kadar mutluymussun, gorusememeye bile sabır göstermişsin. Demek ki sevgiye sevilmeye önem veren, uyumlu birisin.
Çok daha iyi ilişkilerin olacaktır.
Engelle gitsin, hem biraz da o neye uğradığini şaşırır. Seni , her terkettiğinde geride gözünde yaşla bekleyen yedek statüsünden çıkartır

Empati yapmaya çalışıyorum. Ben de en güvendiğim limanımı babamı kaybetsem, okul hayatım ters gitse ve belki iş bile bulamayacak olsam ne durumda olurdum diye. Sınav haftasına girdik birkaç hafta önce. Çok kötü geçti sınavları. Mezun olmayacağına emin oldu heralde. Ayrılık mesajında ‘istediğin hayatı benden sonra daha rahat yaşayabilirsin’ yazmıştı
Ya bunların hepsi bahane...
Emin ol ki (Allah gecinden versin) sen babanı kaybetsen, sinavlarin kötü geçse, mezuniyetin gecikse,ailenle problem yaşasan sevgiline daha sıkı sarılırdın.
Empati yapmak istiyorsan daha yirmilerinin başında, ergenlikten yeni çıkmış bir erkek olduğunu, sana bel bağlayan, seninle gelecek hayal eden bir kız arkadasin olduğunu - genç yasta büyük sorumluluklar almaktan korktuğunu ve daha dışarıda yaşayacak tonla güzel ilişki , koklayacak bir sürü güzel kadın olma ihtinalini ve bu yaşta bunca sorumluluğun sana ağır geldiği konusunda empati yap.
Sevgilinin içinde bulunduğu durum muhtemelen bu.

Ya bunların hepsi bahane...
Emin ol ki (Allah gecinden versin) sen babanı kaybetsen, sinavlarin kötü geçse, mezuniyetin gecikse,ailenle problem yaşasan sevgiline daha sıkı sarılırdın.
Empati yapmak istiyorsan daha yirmilerinin başında, ergenlikten yeni çıkmış bir erkek olduğunu, sana bel bağlayan, seninle gelecek hayal eden bir kız arkadasin olduğunu - genç yasta büyük sorumluluklar almaktan korktuğunu ve daha dışarıda yaşayacak tonla güzel ilişki , koklayacak bir sürü güzel kadın olma ihtinalini ve bu yaşta bunca sorumluluğun sana ağır geldiği konusunda empati yap.
Sevgilinin içinde bulunduğu durum muhtemelen bu.
Tespitin dibi.

X