İkiz gebelikte tarama testi

Damlacik

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
107
26
30
Merhabalar. Bende ikiz gebelik mevcut. Bugün kontrole gittim ve çok şükür ki ultrasonda doktorum bebeklerin ikisinde de herhangi Bi sıkıntı görmedi ama perinatolojiye gitmemizi de söyledi ama size kalmış gidip gitmeme dedi ve ben çok kararsız kaldım. İkiz bebeklerde yanlış sonuç verme oranı yüksekmiş. Benim durumumda olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

Sağlıkla kavuşun inşallah 🙏🏻 Perinatoloji yani riskli gebelik uzmanına 35 yaş üstü yaş riski olan ve çoğul gebeliklerde riskli kabul edildiği için bu kategorideki herkesin gitmesi gerekir.Test yaptırmak yada yaptırmamak size kalmış.Aslında artık 12. 22 ve 32. Haftalarda riskli olsun olmasın tüm gebeler gitmek zorunda bilginiz olsun bunu çoğu doktor söylemiyor ama doğrusu budur çünkü onların uzmanlık alanları normal bir kadın doğumcudan ileri seviyededir sağlıkla doğsunlar inşallah

perinatalojiye gittik ama tarama testi yaptirmadik .dogumda acil mudahele edilmesi gereken bir durum var mi onu ogrenmek icin

İkili ve üçlü testler çoğul gebelikte hatalı çıkıyormuş o yüzden doktorum fetal dna yaptırmamı istedi bir de 20 haftada detaylı ultrason yaptırdım perinatoloğa o kadar.

İyi günler pazartesi günü ultrasonda kese göründü bir taneydi bugün ultrasonda iki kese göründü doktor tek yumurta ikizi olabileceğini söyledi böyle durum başına gelen var mı? Beta hcg normal artıyordu

İyi günler pazartesi günü ultrasonda kese göründü bir taneydi bugün ultrasonda iki kese göründü doktor tek yumurta ikizi olabileceğini söyledi böyle durum başına gelen var mı? Beta hcg normal artıyordu
Evet benim de başıma geldi. Benim de ilk başta tek kese görünmüştü sonrasında çift kese oldu keseler çift olunca biz hep çift yumurta dye düşündük ama 20.hafta detaylı ultrasonda dikaryonik diamnotik tek yumurta ikizleri olabileceklerini öğrendik

Merhabalar. Bende ikiz gebelik mevcut. Bugün kontrole gittim ve çok şükür ki ultrasonda doktorum bebeklerin ikisinde de herhangi Bi sıkıntı görmedi ama perinatolojiye gitmemizi de söyledi ama size kalmış gidip gitmeme dedi ve ben çok kararsız kaldım. İkiz bebeklerde yanlış sonuç verme oranı yüksekmiş. Benim durumumda olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba, doktorumuz ikili üçlü testleri önermedi hatalı sonuçlar olacağını söyledi. 20.haftada detaylı ultrason istedi. Detaylı ultrason için Çapaya gitmenizi öneriririm. Oraya gittik ve su an hala 3 haftada bir perinatoloji tarafından da takip edilmiş oluyoruz. Normal ultrasondan cok daha farklı bebegınız aort damarı böbreklerı damarları herseyını kontrol edıyorlar her kontrolde. Detaylı ultrasonda fetal dna önerdiler ancak biz yaptırmayı tercih etmedik çünkü detaylı ultrasonda herşey normal çıktı. sadece benim suyum fazla ne yazıkki. Şu anda 26+1iz.

İkiz olduğu için yönlendirmiştir içinizi ferah tutun bundan sonra perinatolojiyle devam edin :)

X