Ilaclarimi kullaniyorum eksiksiz ama bazen ani duygu dalgalanmalarim oluyor.Ne yapabilirim?

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
914
-9
Doktoruma 2.5 ay sonra gideceğim Allahin izniyle.Bipolar hastasıyım ve çok iyi bir profa gidiyorum.
Ben normal bir insan olduğumu düşünmüyorum.Mesela önümde çok ciddi bir sınav olduğunu söylüyor doktorum ama ben ciddiye alamıyorum.
Hayattna çok aşırı istediğim bir şey de yok.
Bitkiden farksız yaşıyorum şu an
Ucuncu halin imkansizligini yasıyorum resmen.Hicbir sey yapmak istemiyorum sanki ve azmim sıfır.
Mesela matematiği çalışsam yaparım gibime geliyor sıfır degilim ama hiç çalışma azmi yok neredeyse.Cozum bulamıyor anlattığım insanlar.Belki burdan bir umut çözüm bulurum.

Bir bipolar olarak sana hemen beni tedavi eden listeyi paylasauim ve doktorunla paylaş
Öncelikle sevdiğin ya da ilgi duyduğun şeyi yapmakla başla sonra seksen tane doktor gezdikten sonra tedavimi başarılı kilanilac listesini vereceğim mesaj at bana

E doktor niye yazması bu ilaçları bana.
Ben şu an lithuril ve aripa kullanıyorum.
Bu ilaçlarla ders çalışabilecek miyim şimdi?
Lithuril neye gore kullaniyorsunuz ? Kan da bakildimi seviyesine eksik ise bipolar ataklarını yaşarsınız ayrıca şuan depresif dönemdesiniz tofranil ve rexapin bunu halecek zedrex ise duygu durum düzenleyici hayata daha olumlu bakmanızı sağlıyor

Lithuril neye gore kullaniyorsunuz ? Kan da bakildimi seviyesine eksik ise bipolar ataklarını yaşarsınız ayrıca şuan depresif dönemdesiniz tofranil ve rexapin bunu halecek zedrex ise duygu durum düzenleyici hayata daha olumlu bakmanızı sağlıyor
Şu durum bipolardan mi kaynaklı?
Bana diyorlar ki oku hayır diyorum ev kızı ol ona da hatır diyorum,hedefim yok cok kararsızım hiçbir şeye zorunda hissetmiyorum ya da hiçbir işi çok yapmak istemiyorum.
Bu yüzden babam bana iqsu düşük muamelesi yaptı.

Arkadaşlar benim kafam normal çalışmıyor bence.
NE bir zorunluluk hissediyorum ders çalışma konusunda ne de bir azim
canım ben de bipolarım çevremde çok fazla var bipolar borderline hepimiz de bir şekilde okuduk ettik okumak en kolayı asıl zor iş hayatı. ailen ne diyor? sana çalışma etme diyorlar mı ihtiyaçlarını karşılıyorlar mı? ilerde sana git ise gir derler mi

Önerdiğin bir psikolog var mi?
yok kendin araştırıp bulabilirsin yaşadığın şehirde olan online olan bir sürü var. bence içten içe başarısız olacağını bildiğin için hiçbir şey yapamıyor olabilirsin. netlerini gördükçe vs. kimse sana bu bipolar bu anksiyeteli diye yaklaşmayacak ailenin bile bir sabrı var çünkü. çevrendekileri görünce ilerde de pişman olacaksın bu gidişte. ağır dikkat eksikliği olan otizmli olan bir sürü insan var onlar bile başarıyor

X