İleri derecede panikatak😣

Yani hatta şuan atak gibi bişey geldi ağrı girdi göğsüme kolum uyuşuyor parmaklarım da tekim de evde panik oluyorum
Sakin olmaya çalış bir şey olmayacak inşAllah bende senin gibiyim öğlenden beri sol göğsümün altında bıçak saplanır gibi ağrılar giriyor midem mi göğsüm mü düşünmemeye çalışıyorum,sende yalnız değilsin geçecek inşAllah 🙏🏼

Merhaba hanımlar iyi haftalar herkese. Ben yaklaşık 8 yıldır panikatak anksiyete ile savaşıyorum. Ama kendi kendime bir şekilde idare edebiliyorum. 2 yıllık evliyim 8 aylık bebeğim var. Hamilelik dönemim vs beklemediğim şekilde rahat ve ayaksız geçti doğum sonrası da aynı şekilde hiç ataklardan eser yoktu. Fakat son bir aydır sol kolumda, sol çenemde uyuşma ağrı ara ara kalpte ağrılar yüzünden inanılmaz ataklar geçiriyorum ve tansiyonum oynuyor KORKUDAN. İlk testlerim temiz çıktı daha sonra yine de kardiyoloğa gittim efor da temiz çıktı. Şikayetlerim son birkaç gündür arttı boynumda çenem ve kolumda ve elimde aşırı uyuşma devam ediyor akşamüstü daha da artıyor ve gece de rahatsız ediyor. Dün yine acile gidip kan verdim ekg çekildi doktor her ikisi de temiz deyip fizik tedaviye yönlendirdi. Ama ben devamlı kalbimde sıkıntı var kriz geçireceğim diye boyutu ileriye taşıyorum. Bebeğime de gerginliğim yansıyor bu yüzden de çok ağlıyorum. Ağrılar ve uyuşmalar hep solumda olduğundan daha da geriliyorum ve gerisi anksiyete panik olanlar bilir resmen çileye dönüşüyor ... Aranızda benim gibi şeyler yaşayanlar oldu mu tecrübelerinize muhtacım, 😟(8 aydır bebeğime yalnız bakıyorum ve sürekli aynı pozisyonlarda yatıyorum bebeğim kucaktan asla inmiyor ve memeden bir dk bile ayrılmıyor)(tüm kan değerlerim normal)
Merhabalar ben küçüklüğümden beri hep panik atak geçirirdim.Tabiki ilk başlarda bende kalp krizi veya başka fiziyolojik sebeplerden olduğunu düşünüp doktor doktor gezmiştim.Atakların pik yaptığı dönemlerde ilk oğlum çok küçüktü onunla uğraşmak,geceleri uyuyamamak beni tetiklemişti.Epey bir zaman sadece genel geçer olarak yaşıyordum,ufak ufak anksiyete gelip giderdi.Sonra ağır derece de covit oldum bir kez bile kaygıya ve endişeye kapılmadım ama iyileştikten bir hafta sonra ağır bir atak yaşadım tabiki ben yine sebebi covit ben iyileşemdim ciğerlerimde kaldı nefes alamıyorum düşüncesiyle doktora gittim fakat ataklar geri gelmişti.Daha sonra takviyeler almaya başladım çeşitli vitamin ve mineraller bana iyi geldi ben kesinlikle sorunun üstesinden geldim derken en son yaşadığım olay beni tekrar gerçek bir şekilde tetikledi şuan panik atak ve anksiyete dönemimdeyim...Yaşadıklarım sürekli tansiyonum çıkıyor korkusu,her gün bitmeyen yorgunluk ve dengesizlik hissi,bir gün belim ağrıyor böbreğim ağrıyor diye uyuyamıyorum,o geçiyor kafamda basınç hissi oluşuyor,ondan sonra tüm gün geçmeyen yorgunluk,kalbimde çarpıntı çok zor ben nero format eğitimcisinden seans almaya başladım.Tekrar doktorlara gidicem randevu aldım testlerimi yaptırıcam bişey çıkar veya çıkmaz bilmiyorum ama yaşadığım süreçte artık her şeyi kabullenmem gerektiğini öğrendim.Atakları da,onların çıkardığı sonuçlarıda kabulleniyorum.Başımda dengesizlik olsa da,her dakika halsiz ve yorgun hissetsem de yapmam gerekenleri yapmaya devam ediyorum çünkü ben hasta değilim sadece ağır bir duygu durumu yaşıyorum.

Merhaba nasılsınız.Benim de iki gundur sürekli midem de bı heyecan kalbim pıtır pıtır.İki aydır paxera kullanıyordum tam duzeldim her şey geride kaldı derken dibe vurdum.Sizler nasılsınız atlatabildiniz mi neler yaptiniz

Merhaba nasılsınız.Benim de iki gundur sürekli midem de bı heyecan kalbim pıtır pıtır.İki aydır paxera kullanıyordum tam duzeldim her şey geride kaldı derken dibe vurdum.Sizler nasılsınız atlatabildiniz mi neler yaptiniz
Ben bugün daha iyidim temizlik yaptım açıldım ama Şuan kafamdaki basınç hissi uyutmuyor ve gün boyu dengesizlik hali devam ediyor.

X