─░leri derecede panikatak­čśú

Yani hatta ┼čuan atak gibi bi┼čey geldi a─čr─▒ girdi g├Â─čs├╝me kolum uyu┼čuyor parmaklar─▒m da tekim de evde panik oluyorum
Sakin olmaya ├žal─▒┼č bir ┼čey olmayacak in┼čAllah bende senin gibiyim ├Â─členden beri sol g├Â─čs├╝m├╝n alt─▒nda b─▒├žak saplan─▒r gibi a─čr─▒lar giriyor midem mi g├Â─čs├╝m m├╝ d├╝┼č├╝nmemeye ├žal─▒┼č─▒yorum,sende yaln─▒z de─čilsin ge├žecek in┼čAllah ­čÖĆ­čĆ╝

Merhaba han─▒mlar iyi haftalar herkese. Ben yakla┼č─▒k 8 y─▒ld─▒r panikatak anksiyete ile sava┼č─▒yorum. Ama kendi kendime bir ┼čekilde idare edebiliyorum. 2 y─▒ll─▒k evliyim 8 ayl─▒k bebe─čim var. Hamilelik d├Ânemim vs beklemedi─čim ┼čekilde rahat ve ayaks─▒z ge├žti do─čum sonras─▒ da ayn─▒ ┼čekilde hi├ž ataklardan eser yoktu. Fakat son bir ayd─▒r sol kolumda, sol ├ženemde uyu┼čma a─čr─▒ ara ara kalpte a─čr─▒lar y├╝z├╝nden inan─▒lmaz ataklar ge├žiriyorum ve tansiyonum oynuyor KORKUDAN. ─░lk testlerim temiz ├ž─▒kt─▒ daha sonra yine de kardiyolo─ča gittim efor da temiz ├ž─▒kt─▒. ┼×ikayetlerim son birka├ž g├╝nd├╝r artt─▒ boynumda ├ženem ve kolumda ve elimde a┼č─▒r─▒ uyu┼čma devam ediyor ak┼čam├╝st├╝ daha da art─▒yor ve gece de rahats─▒z ediyor. D├╝n yine acile gidip kan verdim ekg ├žekildi doktor her ikisi de temiz deyip fizik tedaviye y├Ânlendirdi. Ama ben devaml─▒ kalbimde s─▒k─▒nt─▒ var kriz ge├žirece─čim diye boyutu ileriye ta┼č─▒yorum. Bebe─čime de gerginli─čim yans─▒yor bu y├╝zden de ├žok a─čl─▒yorum. A─čr─▒lar ve uyu┼čmalar hep solumda oldu─čundan daha da geriliyorum ve gerisi anksiyete panik olanlar bilir resmen ├žileye d├Ân├╝┼č├╝yor ... Aran─▒zda benim gibi ┼čeyler ya┼čayanlar oldu mu tecr├╝belerinize muhtac─▒m, ­čśč(8 ayd─▒r bebe─čime yaln─▒z bak─▒yorum ve s├╝rekli ayn─▒ pozisyonlarda yat─▒yorum bebe─čim kucaktan asla inmiyor ve memeden bir dk bile ayr─▒lm─▒yor)(t├╝m kan de─čerlerim normal)
Merhabalar ben k├╝├ž├╝kl├╝─č├╝mden beri hep panik atak ge├žirirdim.Tabiki ilk ba┼člarda bende kalp krizi veya ba┼čka fiziyolojik sebeplerden oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝p doktor doktor gezmi┼čtim.Ataklar─▒n pik yapt─▒─č─▒ d├Ânemlerde ilk o─člum ├žok k├╝├ž├╝kt├╝ onunla u─čra┼čmak,geceleri uyuyamamak beni tetiklemi┼čti.Epey bir zaman sadece genel ge├žer olarak ya┼č─▒yordum,ufak ufak anksiyete gelip giderdi.Sonra a─č─▒r derece de covit oldum bir kez bile kayg─▒ya ve endi┼čeye kap─▒lmad─▒m ama iyile┼čtikten bir hafta sonra a─č─▒r bir atak ya┼čad─▒m tabiki ben yine sebebi covit ben iyile┼čemdim ci─čerlerimde kald─▒ nefes alam─▒yorum d├╝┼č├╝ncesiyle doktora gittim fakat ataklar geri gelmi┼čti.Daha sonra takviyeler almaya ba┼člad─▒m ├že┼čitli vitamin ve mineraller bana iyi geldi ben kesinlikle sorunun ├╝stesinden geldim derken en son ya┼čad─▒─č─▒m olay beni tekrar ger├žek bir ┼čekilde tetikledi ┼čuan panik atak ve anksiyete d├Ânemimdeyim...Ya┼čad─▒klar─▒m s├╝rekli tansiyonum ├ž─▒k─▒yor korkusu,her g├╝n bitmeyen yorgunluk ve dengesizlik hissi,bir g├╝n belim a─čr─▒yor b├Âbre─čim a─čr─▒yor diye uyuyam─▒yorum,o ge├žiyor kafamda bas─▒n├ž hissi olu┼čuyor,ondan sonra t├╝m g├╝n ge├žmeyen yorgunluk,kalbimde ├žarp─▒nt─▒ ├žok zor ben nero format e─čitimcisinden seans almaya ba┼člad─▒m.Tekrar doktorlara gidicem randevu ald─▒m testlerimi yapt─▒r─▒cam bi┼čey ├ž─▒kar veya ├ž─▒kmaz bilmiyorum ama ya┼čad─▒─č─▒m s├╝re├žte art─▒k her ┼čeyi kabullenmem gerekti─čini ├Â─črendim.Ataklar─▒ da,onlar─▒n ├ž─▒kard─▒─č─▒ sonu├žlar─▒da kabulleniyorum.Ba┼č─▒mda dengesizlik olsa da,her dakika halsiz ve yorgun hissetsem de yapmam gerekenleri yapmaya devam ediyorum ├ž├╝nk├╝ ben hasta de─čilim sadece a─č─▒r bir duygu durumu ya┼č─▒yorum.

Merhaba nas─▒ls─▒n─▒z.Benim de iki gundur s├╝rekli midem de b─▒ heyecan kalbim p─▒t─▒r p─▒t─▒r.─░ki ayd─▒r paxera kullan─▒yordum tam duzeldim her ┼čey geride kald─▒ derken dibe vurdum.Sizler nas─▒ls─▒n─▒z atlatabildiniz mi neler yaptiniz

Merhaba nas─▒ls─▒n─▒z.Benim de iki gundur s├╝rekli midem de b─▒ heyecan kalbim p─▒t─▒r p─▒t─▒r.─░ki ayd─▒r paxera kullan─▒yordum tam duzeldim her ┼čey geride kald─▒ derken dibe vurdum.Sizler nas─▒ls─▒n─▒z atlatabildiniz mi neler yaptiniz
Ben bug├╝n daha iyidim temizlik yapt─▒m a├ž─▒ld─▒m ama ┼×uan kafamdaki bas─▒n├ž hissi uyutmuyor ve g├╝n boyu dengesizlik hali devam ediyor.

X