İlgisiz eş çok mu şey istiyorum?

sheeymaacc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2023
65
35
27
1 senelik evliyiz görücü usulu evlendik ama birbirimizi sevdik öyle zorla vs olmadı. Dün doğum günümdü eşim gece saat 10a kadar hiçbir şey demedi yapmadı da. Ben moralim bozuk şekilde duruyordum en son sordu neye canın sıkkın diye. Bende doğum günüm bugun gün bitti hediye beklemedim en azından iyiki doğdun deseydin dedim . Unutmuşum iyiki doğdun dedi. Bende artık sitem ettim her şey maddiyat değil bi şarkı açarsın bana ithaf edersin, bir güzel şiir okursun söz söylersin hiç olmadı bir dal çiçek getirirsin dedim. Kendsim de doğum günlerini önemsemiyorum sende bana bir şey yapma dedi. yani böyle bir adam böyle bir eş. Biz genciz 50-60 yaşında değiliz ama öyle hissettiriyorsun dedim. Daha da konuşmadım ne yapmalıyım sizce gerçekten kendimi çok önemsiz hissettim. evet 27 yaşına girdim çocuk değilim artık ama yinede insan bir küçük hediye tatlı söz bekliyor. Çok kırıldım..

Gorucu usulu zorla evlenmek degil zaten ama aman aman bir sevgi de olmuyor mantik daha agir oluyor özellikle erkek açısından. Ha sevgili olarak evlenip ayni özensizligi yapan yok mu o da var.
Ben bu seylerin içten gelmesi gerektigini dusunuyorum zorla olmaz, zorla yaptiran da var ama o hediyenin, sözün anlami olmuyor o zamanda. Bielemdim

1 senelik evliyiz görücü usulu evlendik ama birbirimizi sevdik öyle zorla vs olmadı. Dün doğum günümdü eşim gece saat 10a kadar hiçbir şey demedi yapmadı da. Ben moralim bozuk şekilde duruyordum en son sordu neye canın sıkkın diye. Bende doğum günüm bugun gün bitti hediye beklemedim en azından iyiki doğdun deseydin dedim . Unutmuşum iyiki doğdun dedi. Bende artık sitem ettim her şey maddiyat değil bi şarkı açarsın bana ithaf edersin, bir güzel şiir okursun söz söylersin hiç olmadı bir dal çiçek getirirsin dedim. Kendsim de doğum günlerini önemsemiyorum sende bana bir şey yapma dedi. yani böyle bir adam böyle bir eş. Biz genciz 50-60 yaşında değiliz ama öyle hissettiriyorsun dedim. Daha da konuşmadım ne yapmalıyım sizce gerçekten kendimi çok önemsiz hissettim. evet 27 yaşına girdim çocuk değilim artık ama yinede insan bir küçük hediye tatlı söz bekliyor. Çok kırıldım..
Bende bozulurum haklısın doğum günü yilda bir kere olur onuda unutmasın bir zahmet.O önemsemiyor ola bilir ama sen istiyorsan yapmalı.Doğum gunu kutlamak bir çicek almak çok zor bir şey değil.
Bu arada iyi ki doğdun dilerim bir daha ki yaşını daha mutlu ve güzel geçirirsin.😊

Bana da dogum günleri sacma geliyor bir insanın içinden gelmesi lazım ki kutladın böyla zorla olacak bişey degil bde fazla naz ask öldürür hem hediye bekledim diyorsun sondada bir hediye beklemişsin😊
Eşinin doğum günün kutlamasını neresi saçma olabilir ki? Her insanın özel gün beklentisi farklıdır, siz saçma dediniz diye herkese saçma nimı gelecek?

Yüzde yüz haklısınız. Hediye olmasa bile insan bir minik pasta veya çiçek veya önemsendiğini hissetmek istiyor. Ben olsam önceden hatırlatırım, çevreme öyle yapıyorum ben. Önümüzdeki hafta doğumgünüm var, yemege gidelim mi, kutlayalım mı naapalım gibi soruyorum ben çevreme.

Daha yeni evlisiniz özel günlere daha çok dikkat edildiği zamanlar bunlar. İlerde kaçaklar oluyor illa ki. Normal zamanda nasıl biri size karşı?

iş kendine gelince bekler ama bak bu yazıyı doğum gününde hatırla küçükte olsa bir ilgi bekleyecektir illa bugun bişey yapabilir mesela telafi etmek için ama bu adam etmez işine gelmiyor

Bana da dogum günleri sacma geliyor bir insanın içinden gelmesi lazım ki kutladın böyla zorla olacak bişey degil bde fazla naz ask öldürür hem hediye bekledim diyorsun sondada bir hediye beklemişsin😊
eşime nazlı değilim ki nerden çıkardınız. Hediye en ucuydu herkes hediye bekler ben gerçekten hediye beklemedim ekonomi malum çicek dediğim normal en basitiydi. Youtubeden bi şarkı açıp bana hediye de edebilirdi maddiyata önem veren biri değilim ayrıca her hediye maddiyat değildir.

iş kendine gelince bekler ama bak bu yazıyı doğum gününde hatırla küçükte olsa bir ilgi bekleyecektir illa bugun bişey yapabilir mesela telafi etmek için ama bu adam etmez işine gelmiyor
onun doğum gününde yetim çocuklara yemek bagışlamıştım ben kendisi hediye istemediği için cok duygulanmıştı cok hosuna gitti mesela ama artık asla yapmayacagım.

Özrü kabahatinden büyük benim için önemli değil sen de kutlama ne demek? Her şey karşılıklı mı bu dünayda insan sevdiği için bir şey yapmak istemez mi hiç? Valla işiniz zor. İnsanlar arkadaşına bile kutlama hazırlarken üstelik :KK43:

Öyle dediğinde ama benim için önemli. Ben sevdiğin kadınsam sen istemesen bile benim hatırım için kutlama yapmalıydın. İnsan niye eşini mutlu etmek istemez deseydiniz.

Öyle küçük bir şey de olsa olur demeyin. Adam sonra kuru bir doğum günün kutlu olsun diyor üzülüyorsunuz. Her yıl böyle ufak şeylerle geçiştirir durur sonra. Şimdi affettiğinizi ama yakın bir zamanda layığıyla hemen gecikmiş bir doğum günü kutlaması yapmasını söyleyin. Valla zorla güzellik olmaz demeyin. Erkekler söylemedikçe anlamıyorlar. Bazıları geçrekten mutlu etmek istiyor ama nasıl bilemiyor veya özel günlerin önemini anlamıyorlar Deveyi almışsınız güdeceksiniz artık. Yoksa bu hep böyle gider. Rest çeker gibi söylemeyin ama rica edin ve sizin için öneminden bahsedin. Yaptığında da ne kadar mutlu olduğunuzu ona gösterin. Kendisi de sizin mutluluğunuzu görünce daha fazlasını yapar diye düşünüyorum. Tabii bu sadece seven erkekler için geçerli sevmeyen için zorlama gibidir sadece.

Daha yeni evlisiniz özel günlere daha çok dikkat edildiği zamanlar bunlar. İlerde kaçaklar oluyor illa ki. Normal zamanda nasıl biri size karşı?
yani genel anlamda sinirli ama genç biri gibi değil ruhu çekilmiş gibi kendimi 70 yaşında hissediyorum diyor mesela benim heveslerimi anlayamıyor. Romantik değil

evet aynen dediğiniz gibi dedim benim için önemli dedim. Kayınvalidem bile hediye aldı mesela bak annen bunu aldı dedim sen kutlamadın bile dedim.

onun doğum gününde yetim çocuklara yemek bagışlamıştım ben kendisi hediye istemediği için cok duygulanmıştı cok hosuna gitti mesela ama artık asla yapmayacagım.
ya sen tatlısın ne minnoşsun Allah kabul etsın hayrını ince düşünme ama onun için en azından yine bağışla ama kendin için annen baban için elin adamından bi cacık olmuyor

ya sen tatlısın ne minnoşsun Allah kabul etsın hayrını ince düşünme ama onun için en azından yine bağışla ama kendin için annen baban için elin adamından bi cacık olmuyor
Amin Allah razı olsun. Aynen öyle elin adamı adı üstünde el oluyor.. Bundan sonra bende öyle yapacagım zaten hiçbir özel gün kutlama vs yok bitti benim için yıldönümüzde çicek alıp işyerine göndermiştim mesela hep kadınlara çicek alınır bir kez o alsın hissetsin diye.

X