ilgisiz eş, yürürmü diye düşündüren evlilik

izmir_lie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2011
90
12
merhaba hanımlar,
kendi kendime düşünmek yerine birileriyle paylaşmak istedim. 4 buçuk yıl oldu evleneli ama bu yıllar nasıl geçti derseniz yılda 365 gün var biz ilk yıl 165 gün konuşmuşuzdur anca. evlendikten sonra kendini belli eden bi küsme huyu, a desem surat asar b desem 3 gün konuşmaz, ama sorsan küs değildir sadece susuyodur. zaten ikimizde bütün gün işteyiz sadece akşam görüşüyoruz onda da konuşmadan geçen zamanlar. ben aileme anlatmadım hiç kendi kendime ağlayarak geçiriyorum günleri. daha sonraları konuşarak biraz küsme huyundan uzaklaşmaya başladı en azından 2. yıl 250 gün falan konuşmuşuzdur. değişen saatleri olan bi işi var akşam 10 11 12 öyle geliyor ben her akşam evde tek başıma yemek yap ütü yap çamaşır bulaşık tv izle onun gelmesini bekliyorum. kapıdan giriyor ben ne yicem? bende iyiyim sağol deyip yemek koyuyorum önüne benle konuşmuyor yemek yiyorum şuan diyo, yemek bitiyo meyve getiriyo kendine bi elinde kumanda birinde telefon, benle iletişim yok. naptın bugün diyorum iyi nolsun sen naptın. ben artık sıkıntıdan patlamışım zaten anlatıyorum bişeyler o sadece dinliyo yorum bile yok gözü zaten hep tvde. ben burdayım diyorum arada bi yüzüme baksan. cumartesileri ben çalışmıyorum o da öğlen işe gidiyor. diyorum ki haftaiçi zaten hiç zaman geçirmiyoruz bari cumartesi öğlene kadar uyumasan biraz zaman geçirsek diyorum. 12de kalkıyor yarım saatte hazırlanıp çıkıyo evden. haftaiçi geceyarısına kadar tv izliyor ben kendim gidip yatıyorum. o hep koltukta uyuyup kalıyor gece gelirse geliyor. bide canı cinsellik isterse o zaman gelip yatıyor. adam akşam gelip yanımda ruh gibi oturuyo ilgi alaka sıfır. sonra gelip birlikte olmak istiyor bende o zaman çok kızdığım için istemiyorum. bide buna trip atıyo o zaman anında arkasını dönüyo bende diyorum sevişmeyeceksek sarılmana da gerek yok tabi sende haklısın diyorum. evde her işi kendi başıma yapıyorum giydiklerini çıkarıp bırakıyor meyve yiyip bırakıyor gece ertesi gün ben topluyorum yemekleri zaten ben toplayıp öyle yatıyorum. evde bulunan görevli gibiyim yemeğini yap ütüsünü yap önüne koy o sadece uyusun uyansın işe gitsin. birlite geçirdiğimiz tek gün pazar onda da daha evlendiğimiz günden beri bir hafta olmazsa diğer hafta annesine gidiyoruz o da başka şehirde. cumartesi gece gidiyoruz orda kalıyoruz yani ayda 2 cumartesi evde uyuyoruz. biz yeni evliyiz bu kadar sık gitmesek biraz birbirimize zaman ayırsak diyodum benim sorumluluğum var gitmem lazım diyodu artık sesimi çıkarmıyorum. ama benim aileme gidilecekse, ben seni bırakayım bi şuraya gidip geleyim falan diye bahaneler. kahvaltıya gidiyoruz mesela annemlere. kahvaltıdan kalkıyoruz biz mutfağı topluyoruz içeri giriyoruz hadi gidelim diyo hemen ama ben orda bütün haftasonumu geçiriyorum gidince. mesela 2 hafta önce evi su bastı mutfak giderinden taşmış bunu kendi başıma temizledim. ben hastayım deyip gelip yattı evde bütün pisliği kendim temizledim buzdolabına varana kadar kendim çekip ittim. adamdan herşeyi dileniyorum konuş aşkım öp aşkım sev aşkım yardım et aşkım. artık iyice yoruldum. geçen gün iş arkadaşım dedi çok mutsuzsun seni kaç yıldır tanıyorum eskiden böyle değildin sen diye. bende şaşırdım demekki insanlar da görüyor diye. sonra kardeşime sordum ben nasıl görünüyorum karşıdan bakınca diye. dokunsan ağlayacak gibisin içinde bişeyler yaşıyosun 40 yaşında gibisin falan dedi. işte konu böyle uzar gider. ben yine arada olaylardan bahsederim ama şuan yine konuşmadığımız bi dönemdeyiz. defalarca biz yapamıyoruz ayrılalım dedi ben hep konuştum yumuşattım ama bunu bir kez daha söylersen o zaman sana tamam dicem bunu bil dedim. şimdilik susuyor bakalım ne olacak. 5 yılda 10 yaş yaşlandım. benim saçımın boyuna bile o karar veriyor ama ben ondan birşeyler istediğimde kavga çıkıyor.

HEMEN KAÇ BU ADAMDAN.
Boşandım ve aynı dediklerini yaşadım. İnan bana her şeyi geçtim sırtında koca bir yükle yaşıyorsun.
Bırak Allah aşkına bunun nesi evlilik.
Bu tipler evlenmesin Allah aşkına...
Eskiden annesine düşkün olan eşine de olur derdim artık asla bunu düşünmüyorum.
LÜTFEN DAHA FAZLA VAKİT HARCAMA ASLA DÜZELMEYECEK.

Yuh ya adam kendine eş değil hizmetci tutmus
Siz yoksunuz bu evlilikte
Lütfen kendinizi daha fazla değersizleştirmeyin

ben aslında ailem çok üzülür diye düşündüm. ve değişir diye sabrettim. ama farkediyorum ki onlar üzülmesin derken ben heba oluyorum. 2 hafta üstüste misafir geldi o arada su basma meselesi de var ve ben herşeyle kendim uğraştım arkadaşım bile dedi çok yorgun görünüyosun diye onlar gittiler kendimi koltuğa attım orda sızıp kalmışım adam gelip neyin var ne oldu bile demiyor. ben kalktım sonra ne kadar yorgun olduğumun farkındamısın bişeylere de yardım ediver dedim. bugün olmak zorunda mı, ben senin istediğin gibi yaşamak istemiyorum kusura bakma dedi. ben gidiyorum deyip çıkıp gitti evden. bende haftaiçi hergün olduğu gibi pazar akşamı da tekbaşıma oturdum. sonra gidip yattım. o da gece geldi. onun konuşası varsa da benim yok artık.

tek başına olmaz..fazla şımartmışsın.boylelerini gordukçe eşimi öpüp başıma koyasım var asla gereksız trıp atmam bundan sonra.Allah kolaylık versın.direk boşan dıyemem ama burnunu surtmen lazım canım.bıraz umursamaz ve hayatını yaşayan bırı olman lazım.kocan yokken yaşayamıyomuydun?? yaşıyodun! o zaman sende yok gıbı davran.umursamaz ol.aılen yakında daha ne ıster kı ınsan.

Eve hizmetçi almış resmen. Eş başka bi şey ya sizinki eş değil. Sevip değer veren insan ilgilenir; ama bunda uğraş bile yok, her şeyden kaçma derdinde. İlgisiz sevgisiz hayat geçmez, ömrünüzü boşa harcamayın. Bu kadar yılda düzelse düzelirdi zaten, pek düzeleceğe benzemiyo. O kadar şeyle tek başınıza uğraşmaktan yıpranmışsınız, mutsuzsunuz; kendinize bunu yapmayın. Hayat ışığınızı alan kişileri yanınızda taşımayın.

Kusura bakmayın ama suç sizde. Sizin verdiğiniz de geri size vermeyen adamı tepenize çıkarmışsınız. Az yesin kendine hizmetçi tutsun.

Ben siz ayrılmak istiyorsunuz ama esiniz ayrilmadigi icin bu hayata katlanmak zorunda kaliyorsunuz sanmistım.

Ama zaten esiniz ayrılmak istiyor.

Beni seviyor demissiniz ya siz acaba boyle olduguna inanmak istediginiz icin mi katlaniyorsunuz?

Yani ortada bir evlilik yok, sevgi asla yok, acaba neden devam ediyorsunuz? Aileler uzulmesin diye mi, aileniz şu halinize üzülmez mi?

Sizce degisir mi, bunun icin caba gosterecegini soyledi mi, hic degisme belirtisi var mı?

Tamamen tükenmeyi mi bekliyorsunuz?

Okurken kendimi gördüm. Bu aralar bizde eşimle boyleyiz. Sizi çok iyi anliyorum ilgi gorememek ne kadar kötü bişey ama siz çalışiyosunuz kendi paranizi kazaniyosunuz. Çocuk da yok galiba. Eyvallah etmeyin eşinize en azindan evden biraz uzaklaşin. Belki eşinizde böyle anlar kıymetinizi

kendinize bir iyilik yapın ve boşanın... çevredeki insanlar bile fark ettiyse demekki hayat ışığınızı söndürmüş bu adam.

X