iliskide anne problemi nasil cozulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
15 yıllık evli ve kaynanasından ölesiye nefret eden biri olarak yazıyorum. Mümkünse evlenmeyin.
Gerçekten sadece iki kişi evlenmiyor. Sevmediğiniz, sevilmediğiniz insanlarla aranızda kopmaz bağ olması çok zor.
Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra insana daha çok koyuyor.
Kv ile görüşmüyorum, yılda 2-3 gün kalmasına izin veriyorum o da kızlarım için. Babaannelerini çok seviyorlar. Bu bile çok zoruma gidiyor.
Keşke diyorum evlenmeseydim. İnsan normal aile ilişkilerini çok özlüyor. Babaanne, anneanne, hala, amca gibi akrabalıklar çocuklardan sonra gerçekten önemli hale geliyor. Çocuk görüşmek istiyor ama sen istemiyorsun. Görüştürüyorsun çocuğa abuk sabuk davranıyorlar vs.

Bir de buna ömür boyu katlanmak zorunda olma hissi var ya o çok ağır.

15 yıllık evli ve kaynanasından ölesiye nefret eden biri olarak yazıyorum. Mümkünse evlenmeyin.
Gerçekten sadece iki kişi evlenmiyor. Sevmediğiniz, sevilmediğiniz insanlarla aranızda kopmaz bağ olması çok zor.
Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra insana daha çok koyuyor.
Kv ile görüşmüyorum, yılda 2-3 gün kalmasına izin veriyorum o da kızlarım için. Babaannelerini çok seviyorlar. Bu bile çok zoruma gidiyor.
Keşke diyorum evlenmeseydim. İnsan normal aile ilişkilerini çok özlüyor. Babaanne, anneanne, hala, amca gibi akrabalıklar çocuklardan sonra gerçekten önemli hale geliyor. Çocuk görüşmek istiyor ama sen istemiyorsun. Görüştürüyorsun çocuğa abuk sabuk davranıyorlar vs.

Bir de buna ömür boyu katlanmak zorunda olma hissi var ya o çok ağır.
yaa :KK43:

of cok gozum korkuyor boyle. sevgilimi cokk seviyorum gercekten yani ben evliligi erteledikce uzuluyor biliyorum ama cesaret edemiyorum. cunku ne kadar duzelirse duzelsin annesi de %100 duzelmeyecek biliyorum yani. uzuluyorum da sevgilime ama elimden bir sey gelmiyor iste. ben de bu yazdiginiz gibi olmasindan korkuyorum iste.

Annesiyle anlaşamıyor olabilirsiniz ki anlasamadığınızın sevgilinizde farkında zaten direk "Tabiki annecim gel kal" dememiş ama siz direk suçlama miduna geçmişsiniz. Annesine olan kızgınlığınızi sevgilizden almışsınız ama su olayda sevgilinizin suçu yok.

Kanser tedavisi gormus bizi olarak sizi anlıyorum annesinin lafları zorunuza gitmis ve haklısınız ama onemli olan sevgilinizin ne düsündüğü ve o annesi gibi dusunmuyor ve size her daim destek olmuş. Bizde esimle ben kanser tedavisi gorurken sevgiliydik sonra evlendik ve ben emindim kim ne derse desin esimin cevredekiler gibi dusunmediğine.

Annesinin yaptıklarının faturasıni erkek arkadaşıniza kesmeyin. Onu da anlamaya calısın annesiyle sizin aranızda kalıyor. Annesi gibi dusunmüyor ama o da annesi tamamen bağını koparamaz annesiyle.

of cok gozum korkuyor boyle. sevgilimi cokk seviyorum gercekten yani ben evliligi erteledikce uzuluyor biliyorum ama cesaret edemiyorum. cunku ne kadar duzelirse duzelsin annesi de %100 duzelmeyecek biliyorum yani. uzuluyorum da sevgilime ama elimden bir sey gelmiyor iste. ben de bu yazdiginiz gibi olmasindan korkuyorum iste.
Eğer onun varlığı beni asla üzemez.Ben keyfime bakarım, huzursuz olmam diyorsanız devam edin. Ama bunun zor olduğunu bilerek devam edin.

Bence sevgiliniz haklı. Adam annem gelsin bizde kalsın demeden neden hemen kızdınız ki? Bekleyin anasını size danışmadan getirecek olursa kızarsınız.

Sevgiliniz naif biri heralde bana öyle geldi. Her fevri çıkışınızı böyle olgun karşılıyor diye üzerine fazla gitmeyin. Fazla naz aşık usandırır.

Bir de gerçekten bu söylediğimin sizi kırmasını veya üzülmenizi istemem ama rahmetli annenizle olan durumunuz acaba anneli ilişkilerdeki toleransınızı düşürüyor olabilir mi? Sevgilinizin annesi ile ne yaşadınız bilemiyorum ama bunu da bir değerlendirin bence.

Son olarak, yeterince sevseniz böyle tepkiler vermezsiniz bence de. Üstelik kaybetme korkunuz da yok. Nasılsa gitmez diye düşünüyorsunuz heralde ama hiç belli olmaz. Üzülmeyin sonra.

Bence sevgiliniz haklı. Adam annem gelsin bizde kalsın demeden neden hemen kızdınız ki? Bekleyin anasını size danışmadan getirecek olursa kızarsınız.

Sevgiliniz naif biri heralde bana öyle geldi. Her fevri çıkışınızı böyle olgun karşılıyor diye üzerine fazla gitmeyin. Fazla naz aşık usandırır.

Bir de gerçekten bu söylediğimin sizi kırmasını veya üzülmenizi istemem ama rahmetli annenizle olan durumunuz acaba anneli ilişkilerdeki toleransınızı düşürüyor olabilir mi? Sevgilinizin annesi ile ne yaşadınız bilemiyorum ama bunu da bir değerlendirin bence.

Son olarak, yeterince sevseniz böyle tepkiler vermezsiniz bence de. Üstelik kaybetme korkunuz da yok. Nasılsa gitmez diye düşünüyorsunuz heralde ama hiç belli olmaz. Üzülmeyin sonra.
yanlis mantik kuruyorsunuz, annemle olan iliskimin kotu olmasi insanlarin anneleriyle iyi iliskileri olmasina tahammul edemememi mi gerektirir yani? ne munasebet, sevgilimin annesiyle olan iliskisi benlik bir sey degil. ki zaten ogluyla olan iliskisini kendisi bozuyor cunku gormuyor kadin bana yaptigi seylerin aslinda oglunu ondan uzaklastirdigini.

ornek vereyim, benim annem daha hayattayken sevgilimin duyacagi bir sekilde onun babasi hakkinda fetocu bu, ulkenin icine sicti demisti. sevgilim hicbir sey soylemedi tabi ki, daha sonra ben annemle kavga ettim bunun icin. durum onlarda da ayni oluyor. ben hicbir zaman onun annesinin karsisina dikilip kavga etmiyorum, yapima ters. ben uzuluyorum, ben uzulunce sevgilim de uzuluyor. ama ben sirf annesiyle arasi bozulmasin diye annene tepki gosterme diyemem ona cunku zaten hak edene hak ettigi tepkiyi gosteriyor. benim ortaya cikip kavga etmem daha cirkin olurdu, belki su an annesine sinirlenip sevgilime tepki gostermem de yanlis bilmiyorum ama hic tepki gostermeden ne yapabilirim yani?

son olarak iyi niyetli tespitiniz icin tesekkur ederim ama benim sevgilimi ne kadar sevdigimi bu sekilde anlayabileceginizi zannetmiyorum. kendisi duygusal biri, evlilik teklifi lafini ettigim icin bunu soyledi. “annemi kabul etmiyorsun, beni sevmiyorsun” degil, “evlenmiyorsun, beni az seviyorsun demek ki” diyor yani ve duygusal dusunuyor.

okuldan cikinca konustuk. o an iki farkli sey dusundum sana soracaktim hangisini kabul edersen anneme onu yapalim diyecektim zaten benim sana sormadan bir sey yapmam mumkun degil ben seni uzer miyim hic vs dedi.

sevgilim soyle dusunmus, annesi gelince iki uc gun bizde kalacak daha sonra dayisina gidecek. orada kalmaktan sikilip hadi size geleyim dediginde de sevgilim annesini alip baska bir sehire goturecek uc dort gun orada kalacaklar. zaten o sehire kesin gideceklerdi cunku annesi alisveris yapmaya geliyor, bizim burada cogu marka yok. ama belki gunu birlik gidecekken simdi kalmayi planliyor. hem annemi biraz gezdirmis olurum hem de evde cok vakit gecirmez dedi.

ben de boyle plan yapmana gerek yok annen sonucta gelsin kalsin ben iki hafta boyunca bizde kalacak diye biraz gerildim yoksa tabi ki gelebilir dedim. o zaman bu soyledigimi yapalim hem annem de memnun olur, o sehre cok gitmedi alisverisini de istedigi gibi yapar dedi. ben de tamam dedim isime geldi yani.

ama biraz uzuldum gercekten, yani ne bileyim annesi gelecek ama sevinemedi. ama kendimde suc bulamiyorum ki cunku gercekten annesi bana cok kotu seyler yasatti. belki o da bunlari bildigi icin boyle alttan aliyor, cunku kimse kolay kolay annesine boyle davranmaz evet ama kimse bu sekilde davranislara da benim kadar katlanmaz sanirim bilmiyorum

Evli degilsiniz coluk cocuk yok, maddi durum iyi. Ne ugrasiyorsun git iki hafta airbnb ile baska yerde kal. Bir kere gidip yemek yersin beraber oldu bitti

Evli degilsiniz coluk cocuk yok, maddi durum iyi. Ne ugrasiyorsun git iki hafta airbnb ile baska yerde kal. Bir kere gidip yemek yersin beraber oldu bitti
ben neden gideyim evimden annesi gelecek diye :KK70: ve hadi gittim diyelim ki gidebilirim yani ben de tatil yaparim airbnb ile ugrasmam ama, nereye kadar yani? ben annesi hayatimdan yok olsun falan istemiyorum ki asgari duzeyde iyi gecinmek yeterli.

ben neden gideyim evimden annesi gelecek diye :KK70: ve hadi gittim diyelim ki gidebilirim yani ben de tatil yaparim airbnb ile ugrasmam ama, nereye kadar yani? ben annesi hayatimdan yok olsun falan istemiyorum ki asgari duzeyde iyi gecinmek yeterli.
O zaman tatil yapin madem

Yassy bu iliskide bir anne problemi var ama bu konuda yok.
O yuzden haksiz gibi duruyorsun.

Sorunlariniz daha derin. Umarim senin en mutlu olacagin sekilde ilerler olaylar. Seni severim, bilirsin 🧡

yerinde olsam bolca ertelerim, ancak belki cocuk dusunursem evlilik dusunurum.

konuda esasinda hakli da olsan seni haksiz buldum,

kim esine / sevgilisine anneni asla istemiyorum bu eve getiremezsin diyebilir ki, sevmiyorsan bir iki gun idare edersin, idare edemiyorsan kendine baska mesgale yaratirsin. Tabi bunu kirk yilin basi oldugu icin soyluyorum, kimse sevmedigi birini her hafta agirlamak zorunda degildir elbette.

annesiyle basta aramiz iyiyken daha sonra kendisi benim arkamdan “ben yassy’i iyi bir ailenin kizi diye sevmistim, yoksa neden seveyim, oglumu evden uzaklastirdi” tarzi seyler soyledi ki tavirlariyla da belli etti zaten.

daha sonra ben kanser tedavisi gorurken yine yurt disindaydik bir kez bize kalmaya geldiginde sevgilim evlenmeyi dusundugumuzu soyleyince “oglum ne olacagi belli mi olur, tedavisi bitseydi” dedi yani olebilecegimi dusunmus. ayni gelisinde “oglum hep sen para harciyorsun, babasi bilmem ne kadar para kazaniyor onun da” dedi ki biz zaten evin masraflarini birlikte oduyorduk ben sevgilime yikilmiyordum yani.

daha sonra sevgilimin evlenme teklifini kabul ettim, nisanlanacaktik ciddi ciddi. ama annesi beni yine sinir komasina soktu yani bir suru sey oldu onlari artik anlatmayayim, ben komple her seyi bitirdim ayrildik. sonra sevgilim yalvar yakar beni tekrar ikna etti. ben de evlilik lafi etmemek sartiyla kabul ettim yani.

ve hala turkiyede karsilastigimizda yaptigi bir suru sey var yani ben kadinin gozunde oglunu ondan almisim, kendime baglamisim, oglunu kor etmisim, seytanim yani ama oglu cok masum.

konu uzamasin diye yazmadigim biiir suru sey var buradan samimi olduklarim da biliyor zaten. ben sevgilimi gercekten cok seviyorum ve annesine cidden bu seviyede de olsa katlanirim ama git gide arttikca ben bunaliyorum.

bu arada soracak olanlar olursa bu yukarida yazdiklarim gerceklesirken sevgilim annesine tepki veriyor, susmuyor yani pasif degildir. ama annesinin yaninda dunyadaki herkes pasif sayilir. oyle bir karakter. ogluyla kusmekten bile gocunmaz bana laf sokmak ugruna.
Böyle şeyler ve dahası varsa kadınla aynı evde kalmak istememekte haklısınız, ben de istemezdim.
Yalnız telefonu kapatır kapatmaz o şekilde çıkışmaz sevgilimin tavrını beklerdim.Olaylar karşısında pasif olmayan bu adam elbet buna da bir çare bulur diye umar beklerdim yani.
Ha eğer kadın ille de gelecekse onu o zaman düşünürdüm.
Kadının çirkefliği her şeyin üstündeyse onu ciddiye almamak lazım belki de. Yok saymak en iyi çözüm olabilir. Evine gelse bile yok saymak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X