ilişkini iyi oku

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
46

Eger seni sevdigini söyleyen biri yalan söylemişse yürüyüp git. Sevenin yalana ihtiyacı yoktur çünkü.

Eger seni seven biri, sevgisini kıskançlıgına neden göstererek hayatını zorlaştırıyorsa yürü git.

Eger seni seven biri bu sevgisini şartlara baglamışsa yürü git.Sevgide şart yoktur çünkü.

Eger seni seven biri, seni seviyorum çünkü sen benim için şunları yaptın diyorsa yine yürü git. Sevginin çünkülere ihtiyacı yoktur çünkü.Seni sevenler sadece sen oldugun için sevsin.

Eger seni seven biri, bir zamanlar hiç sorun yapmadıgı özelliklerin hakkında eleştiriye başlamışsa yürü git. O seni oldugun gibi sevmemiştir çünkü.

Eger seni seven biri, dost çevrenden hobilerinden, hayallerinden kopartmaya çalışıyorsa yürü git. O seni küçülterek cebine koymaya çalışan zavallı bir bencildir çünkü.

Eger seni seven biri sana hayat alanı çizmeye kalkıyorsa yürü git. Çünkü o alanı belirlemek sadece sana ait bir haktır.

Eger seni seven biri, sıradan bir tartışmanızda bile agzını bozuyorsa yürü git. Seven biri koşullar ne kadar çetin olursa olsun kıyamayandır çünkü. (sonraki adımda dayak da yersin)

Eger seni seven biri kişiliginden kaynaklanan hatalar yaptıgında intikam yeminleri ediyorsa yürü git. Hataya intikamla yanıt verilmez çünkü.

Bir ilişkiyi yürütmek zor degildir aslında. O ilişkiyi iyi okursan eğer.!alıntıdır...
 
BİRİLERİNİN ENERJİNİ ALIP GİTMESİNE İZİN VERME

Çevrene pozitif enerji yayan biriysen eğer daha dikkatli olacaksın. Kafalarında yarattıkları saçma bir dünyayı senin kafana geçirerek enerjini çalmalarına izin vermeyeceksin.

Hayatta sadece sorunları oldugunu düşünenleri anlamak zorunda bırakmayacaksın kendini.Hayatın gerçek bir mucize oldugunu, şiir gibi güzellikleri bağrında taşıdıgını, hayatın her insana bir şekilde gülümsedigini anlamayanlarla ugraşmayacaksın.
İlişkilerinde sadece sorunlarını dile getiren, yaşadıkları onca güzelliği yok sayan insanlara bir dakikanı bile ayırmayacaksın.

Hakkında hiç bir şey bilmedikleri halde konuşmaya kalkanları susturacaksın.
Degerinin farkında olmayanlardan uzak duracaksın. Degerini bilerek yok saymaya çalışanlara ise haddini bildireceksin.

Fındık kabugunu doldurmayan işlerle boguşmanı saglamaya çalışan insanları sileceksin defterinden.

Gülüşlerini çalmaya kalkanları çıkaracaksın hayatından.
İlişkileri bir yük haline getirenleri uzaklaştıracaksın yanından ve ilişkinin mutluluk getirmesi gerektigini yazacaksın kafana.

Velhasıl, onca yılını vererek ışıl ışıl bir enerji deposuna çevirdigin beynini düşünerek, beyinsizlere ezdirmeyeceksin kendini.. (hayatında kaç kişi kaldı bunları yapanları eleyince geriye :) ??


alıntıdır....
 
Teşekkürler çok güzel bir yazı,içinde kendimden ve ilişkimden çok şey buldum hatta sanki bana özel yazılmış gibi geldi ama maalesef sevgi öyle birşeyki yazıdaki gibi yürüyüp gitmek kolay olmuyor gitsen bile bir şekilde yine geri dönüyorsun,karşındakine olan sevgin kendine olan sevginden daha ağır basıyor.
 
roxett yazıları okurken ıcımden gecırıyordum kı yazının en sonu ne demek ıstedıgımı anlattı.teşekkurler canım
 
X