Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi ilk aşılar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

mesude12

sineksavar
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2010
110
4
çarşamba günü aşımız başlıyor kızım 2 aylık oldu sağlık ocağı mı özel mi karar veremedim ablasına özelde vurdurmuştum o zaman devlet karşılamıyordu şimdi 5 li karma ve pnomokok yapılıyormuş acaba markaları iyi mi pnomokok olan prevnar aşısı mı sizler nerde yaptırdınız piyasa da daha ıyı markalar varsa sonradan üzelmekte istemiyorum doktor bir de rota virüs aşısı söyledi diğerlerinden 3-5 gün sonra yapılabilir dedi sağlık ocağı da 1 ay ara diyor kafam karıştı bu aşıyı yaptıranlar nasıl yaptırdı

ben doktorumuzla görüştüğümde rotavirüs aşısına gerek olmadığını söyledi. aşıları sağlık ocağında yaptırabileceğimizi de belirtti. ayrıca sağlık ocaklarındaki aşıların sıkça yapılması sebebiyle bayat olma ihtimali de olmaz diye düşünüyorum.

bizim doktorumuz da sağlık ocağında yaptırmamızı söyledi,paranızı özel aşılar için kullanın dedi:) hatta şuan tatildeyiz burda sağlık ocağında yaptırdım,rotavirüs siparişle geldiği için bu hafta yatıracağım..
gönül rahatlığıyla yaptırabilirsin bence..

ben de öyle yapıyım bari rotavirüsü kaç aylıkken yaptıracaksınız bazıları 2 aylıkken yaptırmış 3 geç diye bazıları 3 aylıkken kafam karıştı ne güzel herkes tatile cıkmış ben evden cıkamıyorum hasta olacak diye şu aşı işi bitse gidicem artık memleketime dayanamıyorum sütüm yok mama ile besliyorum anca 20-25 gün verebildim o da mama ile beraber şu anne sütü o kadar moralimi bozdu ki mama verdiğim için bağışıklığı gelişmeyecek hastalanacak diye düşünüyorum eve tıkıldım.

canım ben de rotavirüsü aşısını yaptırdım iki doz olanından biri 3 aylıkken diğeri 4 aylıkken oldu.geç kalmadın yaptırabilirsin.
sütün yok diye üzme kendini mama ile büyüyen ve gayet sağlıklı bir çok bebek var neden hemen hastalansın öyle düşünme.eve tıkılmana gerek yok çıkın dolaşın bebişinle sadece dikkat et cereyanda kalmasın veya sıcakta terlemesin.hasta olmaz sen dikkat ettiğin sürece.benim bebişim 6.5 aylık ve yeni geldik tatilden.gitmeden ben de ya hasta edersem acaba gitmesem mi evden çıkmasam mı diye düşünüyordum ama tatile gidince anladım ki onun da ihtiyacı varmış evde olduğundan çok daha neşeli ve huzurluydu.ayrıca hiç hasta da olmadı Allaha şükür.hergün güneşlenip bol bol D vitamini topladı opuyorumnanaktan

arkadaşım benim oğlum 2aylık olduğunda doktoru şiddetle rotavirüs tavsiye etti vurdurduk bin pişman olduk 3,4gün ishal yapabilir dediler tam 3ay sürdü yan etkileri.3ay boyunca yemyeşil ve su gibi kaka,inanılmaz gaz sancısı uykusuz geceler çığlık çığlığa ağlamalar,birde neden kaynaklanıyor bunlar diye bin türlü tahlil,yok amip mi var yok annenin yediği inek sütü ürünlerine karşı alerji mi var diye oğlumun çektiği acıların yanında bir çuvalda para harcadık.çok gerekli bir aşı olsa devlet karşılardı zaten.rotavirüsten bahsedilen heryere bunları yazıyorum kimse benim çektiğimi çekmesin.zaten yüzde yüz korumada sağlamıyormuş,çocuk bu virüsle enfekte olacaksa yine oluyormuş

ben de öyle yapıyım bari rotavirüsü kaç aylıkken yaptıracaksınız bazıları 2 aylıkken yaptırmış 3 geç diye bazıları 3 aylıkken kafam karıştı ne güzel herkes tatile cıkmış ben evden cıkamıyorum hasta olacak diye şu aşı işi bitse gidicem artık memleketime dayanamıyorum sütüm yok mama ile besliyorum anca 20-25 gün verebildim o da mama ile beraber şu anne sütü o kadar moralimi bozdu ki mama verdiğim için bağışıklığı gelişmeyecek hastalanacak diye düşünüyorum eve tıkıldım.

2 secenek var rotavirüs için 2-4 veya 3-5. aylarda yapılabilir cnm

ben karma aşıları sağlık ocağında yaptırdım artık devlet özel aşı kullanıyor o yüzden ateş yapmıyor aşılar...bizim kız da yapmadı çok şükür...rotavirüs aşısını da karma aşılarla aynı gün yaptırdık

sağlık ocağında yaptırdık karma aşıları ama ateşi cıktı pişmanda olmadım değil büyük kızıma diğer markadan vurdurmuştuk ateşi çıkmamıştı gerçi cocuktan cocuga da farkeder bir de bir iki yerden duyduğum bu aşıların hindistan dan geldiği aynı marka ama dışardan alınan karma aşılardan farklı olduğu doktor çok farklı değil diye devlete yönlendirmişti ama çok farklı değil başka aynısı demek başka gerçi gördüğm kadarıyla hemen hemen herkes devlette yaptırmış.
roravirüsü de yaptırdık ateş falan yapmadı sanki biraz gazı arttı doktor karta rotavirüs yazmıştı gittiğimizde rota teg yapmış çıkışta fark ettim soramadım sizinkiler ne markaydı rotateg sanırım 3 doz oluyor doktorda bilgi vermedi

X