İlk atamada ankaraya atanma ihtimali?

Alesten yeterli puan alamadım diyen birinin kpss’den 90 üstü puan alacağına ihtimal vermiyorum.
Merhaba, alesten yeterli puan alamama kısmı şu şekilde, ankarada ingilizce öğretmenliği için bazı üniversiteler 85 üzeri puan istiyor. Eğitim bilimlerindeki alanlara aldığım puanla başvuru yapabiliyorum. Ayrıca kpss puanın hesaplanmasında sadece alesteki gibi türkçe matematik etkili değil. Eğitim bilimleri ve alan bilgisi en fazla katlıyı yapıyor.

Güldürdünüz beni Allah da sizi güldürsün. Uyuyan güzel mübarek😂
Neden güldüğünüzü anlayamadım açıkçası, önümdeki ihtimalleri değerlendirmek ve nasıl seçeneklerim var bunları öğrenmek için yazdım ki bu gayet normal bir durum. Mezuniyet sonrası oldukça stresli bir dönemdeyken insanlardan fikir almak ve stresimi biraz olsun azaltmak istedim. Herkesin kendine göre dertleri oldukça çeşitli ve kimsenin derdinin komik olduğunu düşünmüyorum.

Yuksek lisans yapip üniversiteye gecmek icin onceliginiz mezun oldugunuz üniversitede yuksek lisans yapmak olsun. Bu islerde torpil, yalakalik, emek uzerine konulmasi gibi etkenler isliyor nadiren kendi emegiyle insanlar üniversite bunyesinde kalabiliyor. bu yuzden tez asamasinda yl biraktim. Yerinizde olsam kpss ye calisirdim, atandiktan sonrada yl yapabilirsiniz.

Ulasimi zor bazı koyler dogu gorevinden sayiliyor ama hayat kosullari gercekten zor, sobali evde köyde yasamaniz gerekecek. Ve bu koylere cok nadir alim oluyor.

Ankara da atanma işlerini çok bilmeme rağmen ben bile pek bir şeyden haberiniz olmadığını anladım. Ama esas ilginç olan alesten yüksek lisansa yetecek bile puanınız yokken hop diye Ankara da kilit haline gelmiş akademik bir kadroya kapak atacağınızı düşünmeniz. Tahminim YÖK başkanının kuzeni falan olduğunuz yönünde. Umarım bu tatlı rüyalardan acı bir şekilde uyanmazsınız.

Ankara da atanma işlerini çok bilmeme rağmen ben bile pek bir şeyden haberiniz olmadığını anladım. Ama esas ilginç olan alesten yüksek lisansa yetecek bile puanınız yokken hop diye Ankara da kilit haline gelmiş akademik bir kadroya kapak atacağınızı düşünmeniz. Tahminim YÖK başkanının kuzeni falan olduğunuz yönünde. Umarım bu tatlı rüyalardan acı bir şekilde uyanmazsınız.
Hocam okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz acaba ben mi ifade edemiyorum. Eğitim bilimlerinden yüksek lisansa başvurmak için yeterli puanım var. Ayrıca çok yüksek puanlı üniversiteler dışındaki üniversitelerin ingilizce öğretmenliği bölümünde de yüksek lisans yapabilirim. Bunun için yeterli puanım ve alan bilgim var.

Neden güldüğünüzü anlayamadım açıkçası, önümdeki ihtimalleri değerlendirmek ve nasıl seçeneklerim var bunları öğrenmek için yazdım ki bu gayet normal bir durum. Mezuniyet sonrası oldukça stresli bir dönemdeyken insanlardan fikir almak ve stresimi biraz olsun azaltmak istedim. Herkesin kendine göre dertleri oldukça çeşitli ve kimsenin derdinin komik olduğunu düşünmüyorum.
Ankarada prestijli bir üniden yeni mezun olmuşsunuz. Üst sınıflar ne yaptı, atamalar ne durumda bunları hiç mi takip etmediniz.. en başında prestijli üniyi devletin umursamadığını da mı duymadınız?

75 ile Ankaraya atanır mı? Sanmıyorum.
Alesten yeterli puanı alamadığınızı söylüyorsunuz,kpssden en az 85-90 almanız gerekecek diye biliyorum ben. Yine de yanlış olmasın daha net bilen arkadaşlar vardır. Bizim zamanımızda yüksek lisansı yapamayanlar özelde master yaparlardı sizin öyle bir şansınız yok mu?

Ankarada prestijli bir üniden yeni mezun olmuşsunuz. Üst sınıflar ne yaptı, atamalar ne durumda bunları hiç mi takip etmediniz.. en başında prestijli üniyi devletin umursamadığını da mı duymadınız?
Takip ediyorum tabii ki hocam. Etmesem zaten bu kadar araştırma içine girmezdim. Dediğim gibi üniversitemi belirtme sebebim özel okullar ve yüksek lisans için bir fikir oluşturması.

75 ile Ankaraya atanır mı? Sanmıyorum.
Alesten yeterli puanı alamadığınızı söylüyorsunuz,kpssden en az 85-90 almanız gerekecek diye biliyorum ben. Yine de yanlış olmasın daha net bilen arkadaşlar vardır. Bizim zamanımızda yüksek lisansı yapamayanlar özelde master yaparlardı sizin öyle bir şansınız yok mu?
Teşekkürler cevabınız için ☺️. Özel üniversiteleri gözden geçirdim fakat aileme daha fazla masraf çıkarmak istemiyorum. Sağolsunlar lisans masraflarımı (yurt vb.) karşıladılar zaten. Kendi gelirim olduktan sonra düşünebilirim bunu.

Hocam okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz acaba ben mi ifade edemiyorum. Eğitim bilimlerinden yüksek lisansa başvurmak için yeterli puanım var. Ayrıca çok yüksek puanlı üniversiteler dışındaki üniversitelerin ingilizce öğretmenliği bölümünde de yüksek lisans yapabilirim. Bunun için yeterli puanım ve alan bilgim var.
Hocam ben daha az prestijli bir okuldan mezun olduğum için anlamıyor olabilirim. Şu şekilde açıklamaya çalışayım. Özellikle 3 Büyük şehirdeki üniversitelerin akademik kadroları tamamen dolu ve bir o kadar da sırasını bekleyen var. Özellikle bir devlet üniversitesinde yl doktora yapar sonra da hemen kadroya geçerim diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Çok çok sağlam bir torpil sahibi olmanız ya da size kadro sağlayabilecek bir prof un kapısında hazırlıktan beri aşındırıyor olmanız gerekir.

Takip ediyorum tabii ki hocam. Etmesem zaten bu kadar araştırma içine girmezdim. Dediğim gibi üniversitemi belirtme sebebim özel okullar ve yüksek lisans için bir fikir oluşturması.
Ben senin yerinde olsam Ankarada bir özel okula girerim, çalışırken de ales’e hazırlanırım. Ama öğretim görevlisi olma hak elde etsen de Ankarada kadro açılacağını sanmıyorum. Kamuda öğretmen olarak zaten imkansız. Ankarada sadece özel okul öğretmeni olarak kalma ihtimalin var

Böyle bir durum söz konusu değil.. sana şuan zorunlu bölge olan okullar açılacak. Zorunlu okuldaki yılını tamamladıktan sonra yapacağın tayinle istediğin okula gidebilirsin. İlk atamada zorunlu bölge okulu olmak durumunda.. sınıf öğretmeniyim ben. Ankara da dahi olsan Ankara da zorunlu bölge okulları varsa onlar açılacak. Biz polis değiliz şark görevine gitmeyi erteleyelim . Ankara ya atanman için en az bir 90 puan alman gerekiyor. Bölümün çok iyi olsada toplam alımlar azaldı. Ve olacak atamada anasınıfı öğretmenleri ağırlıklı olacak . Kpss ye çok çalışman gerekir
bunu nerden cıkardınız kı zorunlu bolge okullarının acıldıgını?

Hocam ben daha az prestijli bir okuldan mezun olduğum için anlamıyor olabilirim. Şu şekilde açıklamaya çalışayım. Özellikle 3 Büyük şehirdeki üniversitelerin akademik kadroları tamamen dolu ve bir o kadar da sırasını bekleyen var. Özellikle bir devlet üniversitesinde yl doktora yapar sonra da hemen kadroya geçerim diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Çok çok sağlam bir torpil sahibi olmanız ya da size kadro sağlayabilecek bir prof un kapısında hazırlıktan beri aşındırıyor olmanız gerekir
Söylemek istediğiniz anladım. Zaten yüksek lisans sonrası özel veya devlet üniversitesi fark etmez hazırlık biriminde öğretim görevlisi olarak çalışmayı düşünüyorum. Kadroya geçmenin zor olduğunu biliyorum.

Herkese merhaba. Nasıl başlasam bilemiyorum konuya. Öncelikle Türkiyedeki en prestijli üniversitelerden birinden ingilizce öğretmenliği bölümünü bitirdim. Yeni mezunum ve kafam çok karışık. Ales puanım yeterli olmadığı için kendi alanımda yüksek lisans yapamıyorum. Eğitim bilimlerindeki alanlara başvurdum ama şu anda yüksek lisans yapma ihtimalim çok düşük (birkaç ünicersiteden olumsuz oldu sınavlarım). Ailem kayseride yaşıyor ve muhafazakar bir yapıları var. Ben ailemden daha farklıyım fakat onları üzmeden ankarada kendimce bir hayat yaşadım ve burada çok mutluyum. Erkek arkadaşım, arkadaşlarım hepsi burada. Yine mesleğimi burada yapmayı istiyorum. Özel okullarla görüştüm fakat ailem yüksek lisans yaparsam veya mebe atanırsam burada kalmama izin veriyor. Diğer türlü bana destek olmayacakları için ev tutma vb. çok fazla sıkıntı yaşarım. Ben burada kalmayı çok istiyorum. Kpss sonrasında eğer yapabilirsem zorunlu hizmeti erteleyip buradaki zorunlu hizmet sayılmayan okulları tercih edeceğim. En azından ilk 4 sene ankarada kalmış olurum. Bu sırada kendi alanımdan yüksek lisans yapıp üniversiteye geçmeyi planlıyorum. Sizce ankarada zorunlu hizmet sayılmayan okulların açılma ihtimali var mı? Daha önce atama tecrübem vs. olmadığı için bilgim yok bu konuda. Alacağım kpss puanın ortalama olacağını düşünüyorum. İngilizce öğretmenliğinde 75+ alınca atanma ihtimalimiz yüksek oluyor biliyorsunuz. Benim düşündüğüm gibi 1. bölge okulların zorunlu hizmet sayılmayan alanlarında mesleğe başlayan var mı?

Düzenleme eklemek istedim. Eğer açık varsa 1/1 bölge bir okulda başlayıp 4 sene görev yaptıktan sonra, devlet zorunlu bölge okullarını tercih etmemimizi yoksa atamada tercihe bakılmadan direkt zorunlu bölge sayılan bir yere atanacağımızı söylüyor. Bu şekilde 1/1, 1/2 gibi bölgelerde göreve başlayan insanlar da var. Konuyu açmamın sebebi ankara için böyle bir durum olur mu diye öğrenmek istemem?
oncelıkle atama ekranında hangı ıllerde acık oldugu onemlı ankara ızmır antalya genelde hıc acılmayan ıller ama bölumunuzden dolayı bıraz daha sanslı olabılırsınız

ankarada okul acılırsa tabı secme sansınız var umarım atanırsınız da...

gelelım zorunlu tercıh muhabbetıne o ekranda ne acılırsa o her zaman zorunlu hızmet bolgesı acmıyor

oncelıkle atama ekranında hangı ıllerde acık oldugu onemlı ankara ızmır antalya genelde hıc acılmayan ıller ama bölumunuzden dolayı bıraz daha sanslı olabılırsınız

ankarada okul acılırsa tabı secme sansınız var umarım atanırsınız da...

gelelım zorunlu tercıh muhabbetıne o ekranda ne acılırsa o her zaman zorunlu hızmet bolgesı acmıyor
Teşekkür ederim, bende bunu merak ediyordum. İlla zorunlu hizmet bölgelerinin açılmadığını duymuştum fakat teyit etmek istedim. Umarım herkesin gönlüne göre olur 😊

Teşekkür ederim, bende bunu merak ediyordum. İlla zorunlu hizmet bölgelerinin açılmadığını duymuştum fakat teyit etmek istedim. Umarım herkesin gönlüne göre olur 😊
bosluk ve ıhtıyac durumu belırlenır daha sonradan gorev yapanlara tayın hakkı verılır onlardan sonra hala ıhtıyac var ıse o okullar tercıhlerde atamaya acılır

Türkiye 92.sı matematik öğretmeni arkadaşım gaziantepe atandı. Karadeniz, iç anadolu,ege, akdeniz ve marmara birkac istisna şehir dışında tercihe açılmadı bile. Istanbul, yozgat, artvin vb bir iki istisna vardi. Rize veya tabzona heveslendi ama maalesef yoktu.

Siz baya iyimser yaklaştınız. Soruyu kırşehir icin sorsanız yine amenna da ankara için de sormayın artık 🤭
ogretmen mısınız?

ıngılızce ogretmenı kıtlıgı var ulkede barajı gecınce atanıyorlar emın olun

arkadaslar herkes o puanla atanılmaz ankara olmaz vs yazmıs ama ıngılızce ogretmenlerı ozel sektorde devletten daha ıı kazandıgı ıcın atanmak ıstemıyor bu sebeple atanma kıtlıkları var ve mantıklı dusunursenız lısede dılden cıkıyorlar halıyle turkce mat bılgılerı yok bu sebeple kpssde puanları da yukselmıyor 2 3 sene once 60 alan atanıyordu kı mınımum atanma sınırı zaten ve evet ıngılızce ıcın kpss puanı 75 gayet ıyı bır puan

bransları bırbırıyle kıyaslamayın bu mantıkla bakarsanız fızıkten bırıncı cıkarttık 15 sene once adam atanmadı neden cunku 1 kısı bıle kadro acılmadı

brans kadar acılan kadroda onemlı lutfen bılgınız dahılınde yardımcı olunkı konuyu acan kısı de saglıklı bır karar alsın

X