Doğuma Hazırlık ilk bebeğinizin cinsiyet tahmin yöntemi...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bentanem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
48
0
45
Bir arkadaşımdan duymuştum bu tahmin yöntemini.. bilmiyorum yazan oldumu?? bazı hemşireler bunu hesaplamıslar ve sonuç genelde %96 doğru çıkıyormuş.. ben çevremdekilere yaptım ve hepsi doğru çıktı.. yalnız bu ilk çoçuk için geçerliymiş.. birde siz gözlemleyin bakalım sonuçlar doğrumu..

anne adayı ile baba adayının kardeş sırası toplanılıyor..bu arada eğer düşük falan varsa sırasına göre oda hesaplanıyor çıkan sayı çift rakam ise:KIZ tek rakam ise :ERKEK..

bu bir tahmin tabiki.. ama ben kimi hesapladıysam cıktı..bazı cıkmayanlar olduysada arada bir düşük olduğunu öğrenıp yenıden hesapladım ve doğru cıktı.. birde siz bakın bakalım??? :eek:

bizimki tuttu ama yengemin eltilerimin yapayım dedim tutmadı hiçbiri belki düşük vardır onlarda bilmiyorum

Bir arkadaşımdan duymuştum bu tahmin yöntemini.. bilmiyorum yazan oldumu?? bazı hemşireler bunu hesaplamıslar ve sonuç genelde %96 doğru çıkıyormuş.. ben çevremdekilere yaptım ve hepsi doğru çıktı.. yalnız bu ilk çoçuk için geçerliymiş.. birde siz gözlemleyin bakalım sonuçlar doğrumu..

anne adayı ile baba adayının kardeş sırası toplanılıyor..bu arada eğer düşük falan varsa sırasına göre oda hesaplanıyor çıkan sayı çift rakam ise:KIZ tek rakam ise :ERKEK..

bu bir tahmin tabiki.. ama ben kimi hesapladıysam cıktı..bazı cıkmayanlar olduysada arada bir düşük olduğunu öğrenıp yenıden hesapladım ve doğru cıktı.. birde siz bakın bakalım??? :eek:

valla canim ben suan hayattakilerle hesap ettim dogru ciktii
ama benim anneminde kayinvalideminde yaklasin uc bes dusuk olu dogumlari var o zaman napcemmmm:eek:

kıızlar şşimdi kafam çok karıışştıı eşşimin bir erkek kardeşşi var benimde bir erkek kardeşşim var... ve annem kardeğşşimden önce bir erkek bebek düşşürmüşş... şşimdi bende hamileyim ilk bebeğğim olacak kıısmetse... benim için rica etsem hesaplarmıısıınıız...? çin takvimine göre erkek ama sizdende cevap bekliyorum lütfen unutmayıın beni, çünkü öğğrenmeme daha çok var.. :)

kıızlar şşimdi kafam çok karıışştıı eşşimin bir erkek kardeşşi var benimde bir erkek kardeşşim var... ve annem kardeğşşimden önce bir erkek bebek düşşürmüşş... şşimdi bende hamileyim ilk bebeğğim olacak kıısmetse... benim için rica etsem hesaplarmıısıınıız...? çin takvimine göre erkek ama sizdende cevap bekliyorum lütfen unutmayıın beni, çünkü öğğrenmeme daha çok var.. :)

kardeş sıralamasında kaçıncısınz??sizden önce kımse varmı?eşinizde kacıncı sırada??
bu sıralamayı yaparken düşük,yada ölmüşleride sıralamaya katın..

1-ben 2-düşşük(erkek) 3- kardeşşim
eşim:
1-eşim 2- erkek kardeşi
umarıım işine yarayacak şekilde sııralayabilmişşimdir arkadaşşıım çok sağğol ilgilendiğğin içinn :))))

1-ben 2-düşşük(erkek) 3- kardeşşim
eşim:
1-eşim 2- erkek kardeşi
umarıım işine yarayacak şekilde sııralayabilmişşimdir arkadaşşıım çok sağğol ilgilendiğğin içinn :))))

kardeşleriniz sıra sayısı değil siz kaçıncı sıradasınız onu öğrenmek istemiştim.. sanırım ilk numara sizsiniz..eşinizde ilk çoçuk herhalde.. eğer eşiniz ve sizden önce kardeş(abla-abi anlamında) düşük yada ölen yoksa esinizin ve sizin sıra numarası bir.. 1+1=2 = KIZ.. bu bir teori tabi ne kadar doğru olunduğu bilinmez..
biraz detaylı anlatmaya calıstım daha iyi anlasılmak için.. benimde ilkin kafam karısmıstı.. hakkınızda hayırlısı olur insaallah ..

Son düzenleme:
evet eşimde bende ilk çocuğuz o yüzden numaralndıırdıım o şekilde... inşaallah hayıırlıısıı ve doğrusu bizi bulur... sizide gece gece uğraştırdım kusura bakmayın... yalnıız son bir sorum olacaktıı... çiftse kıız tekse erkek demişşsiniz yukarda... 1+1=2 erkek nasııl oluyor ben yine yanlıışşmıı anladıım?? bu geröekten son sorum... tekrar tekrar teşekkür ederim.... iyi geceler.. :)

evet eşimde bende ilk çocuğuz o yüzden numaralndıırdıım o şekilde... inşaallah hayıırlıısıı ve doğrusu bizi bulur... sizide gece gece uğraştırdım kusura bakmayın... yalnıız son bir sorum olacaktıı... çiftse kıız tekse erkek demişşsiniz yukarda... 1+1=2 erkek nasııl oluyor ben yine yanlıışşmıı anladıım?? bu geröekten son sorum... tekrar tekrar teşekkür ederim.... iyi geceler.. :)

pardon ya KIZ YAZACAKTIM.. özür dilerim hemen düzelteceğim :eek:

arkadaslar benim annemin ve kayinvalidemin kürtaj yaptirdigi cocuklarla birlikte tek sayi yapiyor ve benimde bir oglum var.eger o cocuklarida saymakla dogru yaptiysam bana uydu.ayrica ogluma hamileyken cin takvimide erkek demisti.yani bana hepsi uydu..

banada hesaplarmisiniz kizlar benim matematigim biraz kittir

benim siralamam sole 1 dusuk 2 ben 3 kiz kardesim 4 kizkardesim 5 erkek kardesim 5 erkek kardesim
esimin ki de 1 ablasi 2 abisi 3 esim 4 kiz kardesi

ee nasil hesaplaniyor lutfen bekliyorum cevabinizi

doğru valla sasırdım nasıl oluyor ki hayret valla benim erkek çıktı erkek çocuğum var.keşke ikinci içinde bir tahmin yürütselermiş.......:)))

banada hesaplarmisiniz kizlar benim matematigim biraz kittir

benim siralamam sole 1 dusuk 2 ben 3 kiz kardesim 4 kizkardesim 5 erkek kardesim 5 erkek kardesim
esimin ki de 1 ablasi 2 abisi 3 esim 4 kiz kardesi

ee nasil hesaplaniyor lutfen bekliyorum cevabinizi

2.sırada sensin eşinde 3.sırada ikisinin toplamı 5 ediyor yani erkek yanılmıyorsam tabi:)))

X