İlk buluşma heyecanı!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
6.268
91
34
İlk buluşma heyecanı!


Birçoğumuz ilk buluşma konusunda birtakım endişeler taşırız. ‘Şakalarıma gülecek mi?’, ‘Yaptığım iş ilgisini çekecek mi?’ gibi sorular beynimizde döner durur. ‘Breakup Girl to the Rescue! A Superhero's Guide to Love and Lack There’ adlı kitabın yazarı Lynn Harris herkesin ilk buluşmada karşısındaki kişi üzerinde mükemmel bir etki yaratabileceğinin altını çiziyor ve ekliyor: ‘Karşınızdaki erkeği etkilemiş olmanız randevunuzun iyi geçtiği anlamına gelmez. Eğer beraberken iyi vakit geçirebiliyorsanız bu, iyi bir randevunun göstergesidir’.

Harris iyi bir randevu için gerekli olan şeyleri şöyle sıralıyor:

- Çok istediğin birşeyi yap

Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir film ya da denemek istediğiniz bir restoran var. Erkek arkadaş adayınızla ilk buluşmanızda bunlardan birine gidebilirsiniz. Harris konuyla ilgili bakın neler söylüyor:’Eğer ilk buluşmada uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yere giderseniz çok iyi vakit geçireceğinizden karşınızdaki kişiyle mükemmel bir paylaşım yaşayabilirsiniz’.

- Alternatif bir buluşma

Hayatınızda hiç görmediğiniz ve hakkında çok az şey bildiğiniz bir adamla bir gün boyunca bir cafede oturma düşüncesi sıkıcı geliyorsa ona örneğin bowling’e gitmeyi teklif edin. Fiziksel aktivite içeren bir buluşmada sohbet konusu bulmak için çabalamanıza gerek kalmayacak. Harris bu noktayla ilgili olarak şunları söylüyor:’Sizi ve karşınızdaki kişiyi zorlayacak aktiviteler seçmeyin. Örneğin ilk buluşmada bungie-jumping yapmayın’.

- Sorulara dikkat!

Harris ilk buluşmada sevgili adayınıza soracağınız sorulara dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor ve ekliyor:’Örneğin: ’Seni bu şehre çeken şey neydi?’ gibi bir soru sohbetinizi derinleştirir. ’Beş sene sonra nerede, ne yapıyor olacaksın?’ gibi bir soru karşınızdaki insanı rahatsız edebilir. Unutmayın bu bir sohbet, onun geçmesi gereken bir test değil’.

- Sorunlardan bahsetme!

İlk buluşmada sevgili adayınıza alkolik olan babanızın sorunlarından ya da patronunuzun ne kadar paranoyak bir adam olduğundan bahsetmeyin, ona dert yanmayın. Ona karşı dürüst olun ve hayatınızdaki olumsuzlardan bahsedin fakat bu konuların derinine inmeyin. Harris şöyle söylüyor:’Doğruyu söylemekle şikayet etmek farklı şeylerdir. İşinizden nefret etseniz de, babanız hergün alkol komasına girse de bunlar ilk kez gördüğünüz bir erkeğe anlatılacak şeyler değil. ’İşimde hoşuma gitmeyen bazı şeyler var ve bu konuda şöyle yapmak istiyorum’ gibi bir cümle ile sohbet başlatabilirsiniz’.