İlk dış gebelik Şuan boş gebelik şüphesi tecrübeliler lütfen yoruma bekliyorum

Damlaa07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
20
5
31
Merhaba hanımlar. Ben geçen sene Nisan da dış gebelik geçirdim kanamam ağrım çok olmuştu ilk gebeliğimde oda. Bu sene Ben en son Ocak 18 de regli gördüm.. bir hafta sonra evde test yaptım çift çıktı. Sonra beta hcg yaptırdım
209
458
Çıktı devlete doktora gittim. 2 gün sonra değerin 750 görmesi lazım dedi. Tekrar beta çektirdim
663 kendi özel doktoruma attım bazen yavaş olabilir hormon dedi ama daha önce dış olduğu için tekrarlama yüksek olabilir dedi gel muamelesi edeyim dedi. 2 gün sonra gittim alttan muamele kese gördü dış gebelik değil dedi beta yaptı 966 çıktı. Beklediği sonuç çıkmadı bu şekilde sağlıklı gebelik olması galiba binde birmiş cumartesi gidicem son kez muanne edicek bebek oluşmuş mu kaç cm vs ölçecek ama hiç ümit vermedi. Şuan da kanamam yok. Böyle durum yaşayıp sonra kesesinde sağlıklı gebelik yaşayan var mı acaba

Senin gibi benim betalarımda öyle artıyordu keseyi gördüler ama ne yolk saç ne de embriyo görünmedi boş gebelik teşhisi ile kürtaj oldum 8. Haftaya kadar bekleyip.. sonrası anneye zarar veriyor geçmiş olsun inşallah sizin ki sağlıklıdır 🙏

Senin gibi benim betalarımda öyle artıyordu keseyi gördüler ama ne yolk saç ne de embriyo görünmedi boş gebelik teşhisi ile kürtaj oldum 8. Haftaya kadar bekleyip.. sonrası anneye zarar veriyor geçmiş olsun inşallah sizin ki sağlıklıdır 🙏
Geçmiş olsun sizede doktor zaten ümit vermedi birde 2 kere üst üstte böyle olunca bakalım bizi nasıl bir süreç bekliyor

Geçmiş olsun sizede doktor zaten ümit vermedi birde 2 kere üst üstte böyle olunca bakalım bizi nasıl bir süreç bekliyor
bnde ilk dış gebelik geçirdim sonra kimyasal gebelik geçirdim hiç bir sorun yoktu herşey normaldi sadece prolaktın biraz yüksekti.sonrasında kendiliğinden sağlıklı gebelik oldu.bu süreç insan üzülüyor ilk kez olduğu için ama çok takmamsk lazım rabbim hayırlısını versin inş

bnde ilk dış gebelik geçirdim sonra kimyasal gebelik geçirdim hiç bir sorun yoktu herşey normaldi sadece prolaktın biraz yüksekti.sonrasında kendiliğinden sağlıklı gebelik oldu.bu süreç insan üzülüyor ilk kez olduğu için ama çok takmamsk lazım rabbim hayırlısını versin inş

Teşekkür ederim sizin 3. Hemen oldumu peki arada ay gün yıl aralığınız neydi

kasım ayında kimyasal geçirdim sonrasında 5 ay sonra falan kendiliğinden sağlıklı gebelik oldu.doktorunuza danışarak hem size hem eşinize vitamin takviyesi alın derim doktor önerisiyle

Merhaba hanımlar. Ben geçen sene Nisan da dış gebelik geçirdim kanamam ağrım çok olmuştu ilk gebeliğimde oda. Bu sene Ben en son Ocak 18 de regli gördüm.. bir hafta sonra evde test yaptım çift çıktı. Sonra beta hcg yaptırdım
209
458
Çıktı devlete doktora gittim. 2 gün sonra değerin 750 görmesi lazım dedi. Tekrar beta çektirdim
663 kendi özel doktoruma attım bazen yavaş olabilir hormon dedi ama daha önce dış olduğu için tekrarlama yüksek olabilir dedi gel muamelesi edeyim dedi. 2 gün sonra gittim alttan muamele kese gördü dış gebelik değil dedi beta yaptı 966 çıktı. Beklediği sonuç çıkmadı bu şekilde sağlıklı gebelik olması galiba binde birmiş cumartesi gidicem son kez muanne edicek bebek oluşmuş mu kaç cm vs ölçecek ama hiç ümit vermedi. Şuan da kanamam yok. Böyle durum yaşayıp sonra kesesinde sağlıklı gebelik yaşayan var mı acaba

Benim betam 7676 çıktı 1 bucun aylik dedi ama kese var şuan kalp ini duymadik

209
458
Ayy inşallah sağlıklı gebeliktir ne oldu sonuc

209
458
Merhaba canım bende 20 şubatta öğrendim gebe olduğumu 4 günde 2 katına çıkmıştı değerim bana da dış gebelik dediler daha sonra alttan muayene oldum ve kese göründü 1 hafta sonra da bebeği ve kalp atışlarını duyduk strese girme ben çok yıprandım bu süreçte sadece geç döllenme olmuş ve doktorum bana kese göründükten sonra asla betaya bakma dedi neyse geçen sağlık ocağından aradılar test vs için gittim kan tahlili verdim beta hcg testi de yapılmış değerim 41 bin küsürlerdeydi lütfen ümitsizliğe kapılma ben dış gebelik dedikleri zaman o gün çok üzülüp ağladım kalktım evi de bir güzel temizledim ağır kaldırdım vs keşke yapmasaydım diyorum şimdi de lütfen tek doktorla kalma ve biraz bekle derim.

Merhaba canım bende 20 şubatta öğrendim gebe olduğumu 4 günde 2 katına çıkmıştı değerim bana da dış gebelik dediler daha sonra alttan muayene oldum ve kese göründü 1 hafta sonra da bebeği ve kalp atışlarını duyduk strese girme ben çok yıprandım bu süreçte sadece geç döllenme olmuş ve doktorum bana kese göründükten sonra asla betaya bakma dedi neyse geçen sağlık ocağından aradılar test vs için gittim kan tahlili verdim beta hcg testi de yapılmış değerim 41 bin küsürlerdeydi lütfen ümitsizliğe kapılma ben dış gebelik dedikleri zaman o gün çok üzülüp ağladım kalktım evi de bir güzel temizledim ağır kaldırdım vs keşke yapmasaydım diyorum şimdi de lütfen tek doktorla kalma ve biraz bekle derim.
Çok sevindim sizin adınıza biz keseyi gördük ama emriyo göremedi ay sonuna kadar bekletecek betaya bakmıyor artık inşlah dediğiniz gibi geç döllenmedir geç döllenmeyse bu hafta sonunda başka bir doktora daha gözükcem oluşmuş olur diye düşünüyorum görücez artık

Canım benim ilk gebeliğim de boş gebelik oldu. Beta hcg beklenildiği gibi artıyordu ne zaman 6. Haftamda ultrasona girdim o zaman şüphelendiler, 8.haftaya kadar bekledik bebek oluşmayınca kürtaj olmuştum. Psikolojik olarak üzücü bir süreç inşallah senin bebişin seninledir, sağlıklı değilse de Allah’ın bir bildiği vardır. İnşallah sağlıklı bebişlerimiz olur. 🙏🏻😊

Merhaba canım. Canını sıkma demek isterdim ama gün beklemek öyle zor ki. Şu gün yine gel bakalım diyor doktor. O vakitten sonra saatler asla geçmiyor. Şuan belli olmuştur belki son durum. Bizler her zaman sağlıklı hayırlı evlat evlatlar için dua ediyoruz. Sağlıklı değilmiş ki rabbim duamızı kabul etmiş bizi kavuşturmamış. Birde böyle düşünmek lazım. 3.5senelik evliyim. 1.5 senedir bebeğimiz olsun istiyoruz 2dış gebelik geçirdim. 3.sü boş gebelik mi bilmiyorum hala bekliyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah

Merhaba canım. Canını sıkma demek isterdim ama gün beklemek öyle zor ki. Şu gün yine gel bakalım diyor doktor. O vakitten sonra saatler asla geçmiyor. Şuan belli olmuştur belki son durum. Bizler her zaman sağlıklı hayırlı evlat evlatlar için dua ediyoruz. Sağlıklı değilmiş ki rabbim duamızı kabul etmiş bizi kavuşturmamış. Birde böyle düşünmek lazım. 3.5senelik evliyim. 1.5 senedir bebeğimiz olsun istiyoruz 2dış gebelik geçirdim. 3.sü boş gebelik mi bilmiyorum hala bekliyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah

Aynen öyle canım. 26/03 kürtaj oldum malesef kese büyümemiş iç hayırlısı nasip

Öncelikle isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip olsun diyorum. Ben de benzer bir süreçteyim ve ilk gebeliğim olduğu için biraz fazla yıpratıp üzüyorum kendimi. Şu an kendimi biraz kötü sonuçlara hazırlamaya çalışıyorum, biraz uzun yazıcam ama sizden de destek rica ediyorum.
Batım 11 nisandı ve ben 8inde gebelik testinde çok net 2 çizgi ile öğrendim. Tabi dünyalar benim olmuştu ama burayı da hep takip eden biri olarak kimyasal mı diye endişelerim de oldu.
Bat geçince 13ünde beta yaptırdım 920 çıktı.Aslında iki gün sonra yaptırmam gerektiğini biliyordum ama biraz akışa bırakmak istedim ve yaptırmadım. 20 nisanda doktora gittiğimde doktor sata göre 5+2 olduğunu karından da görülebileceğini söyledi, gel bakalım annesi dedi. Karından ultrasonla kese gözüktü. Her hangi bir problem söylemedi doktor, benim de bir şikayetim yoktu ufak tefek ağrı dışında ki normal dedi. Beta ve kese uyumlu mu diye bir kez daha değer istedi ki ne olduysa ondan sonra oldu🥲 beta 1700 çıktı. Beklenen artış değil yalancı kese olabilir dış gebelik olabilir bazen de düzensiz artıp sonra düzene girebilir dedi. Pazartesi gel vajinal bakalım tekrar beta verelim dedi.
Tabi ben çok çok üzgünüm, doktordan sonra bir kez az bir lekelenme yaşadım ama kırmızı kan değildi.
Ne düşünüyorsunuz? Beta 1700kez karından kese gözükür mü? Çok net gözüktü. Bir de dış gebelik olsa karından muayenede belli olmaz mı? Bu arada iki beta farklı hastanelerde yaptırdım.
Şimdiden Allah razı olsun okuyandan, Allah bize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin, yaşadıklarımızı kolay atlatmal nasip olsun. Teşekkürler

X