İlk gece korunma

Yok cınım, kendini kasanlar, korkudan kilitleneler, acayip hikayelerle büyüyenler için yaz mesela. Ya da öküz partnerle paldır küldür bişeyler yaşayanlar için.
Ben kendimi kasmadım eşimde anlayışlıydı ama acıdı yani çok olmasada bence bu vajinası dar olanlarla ilgilidir herkesin kendi görüşü

Ben kendimi kasmadım eşimde anlayışlıydı ama acıdı yani çok olmasada bence bu vajinası dar olanlarla ilgilidir herkesin kendi görüşü
Fizyolojik olarak müdahale edilmesi gereken darlıkta bir sorun yoksa acımaz. Görüş değil bu bilim. Bütün dünya sevişiyor bir bizim hatunlarınki acıyor nedense.

Fizyolojik olarak müdahale edilmesi gereken darlıkta bir sorun yoksa acımaz. Görüş değil bu bilim. Bütün dünya sevişiyor bir bizim hatunlarınki acıyor nedense.
Ben de hiç cinsel tecrübe yaşamadım ama sizin mesajlarınızı hangi konuda görsem rahatlıyorum 😂 Bence de ilk geceden korkmamak lazım gerekirse evlenmeden önce terapi bile alınmalı ki ilk gün kimse problem yaşamasın

Ben de hiç cinsel tecrübe yaşamadım ama sizin mesajlarınızı hangi konuda görsem rahatlıyorum 😂 Bence de ilk geceden korkmamak lazım gerekirse evlenmeden önce terapi bile alınmalı ki ilk gün kimse problem yaşamasın

İnsanları acıyor, çok acıyacak, ay ben ilk geceden sonra tövbe ettim diye korkutmanın anlamı yok. İnanın rahat olursanız, partneriniz de nazik davranırsa hiç acımayacak. Hatta ilkinde bile keyif alacaksınız.

Merhabalar kızlar
Bu konuda belki defalarca yazıldı ama kendi postumu açmak istedim ve sizin fikirlerinizi deneyimlerinizi öğrenmek istedim ilk gece kızlık zarı bozulup kan geldikten sonra ilişki yarıda kesilmeli mi ? Bazı yerler de hatta 2 3 gün ilişkiye girilmemeli falan yazıyor bu konu hakkında bilgilendirebilir mısınız.Diger bir sorum ilk gece prezervatif kullanmak korunma yöntemi hap düşünmüyorumama ilk gecede prezervatif olmali mi bilemiyorummm yardim ricaaa :))
Hepinizi opuyorumm
Önceden çok araştırma, o kadar saçma hikayeler var ki. Yok çok acıdı yok kaçacak yer aradım.. Bunlar tamamen erkeğin illa o gece istemesi yüzünden zorlaması yüzünden hissediliyor. Kadın da o gece mutlaka olmalı psikolojisinde gerililiyor bu yüzde yeterli ıslaklık olmuyor ve ilişki acılı oluyor. kendini kasma yeter. Gerekirse jel kullan. Ben önceden çok araştırdım korktum sonuç vajinismus. yani ilişkiye giremedim kasıldım izin veremedim eşimde çok anlayışlıydı hiç uzatmadı bir kaç ay sonra terapi alarak atlattım. Ve emin ol hiç acımadı. tek gerekli olan senin kendini kontrol etmen, ıslaklık, giriş anında kasmaman ve en önemlisi de eşinin anlayışlı hassas olması. Benim kanamam bile olmadı o kadar rahat geçti. Ertesi gün tekrar olabilir öyle beklemeyi gerektirecek bir durum yok.
Bana doktorum şunu demişti; "aslında çoğu kadında kanama olmaz ama erkeğin zorlaması sonucu kanama yaşanıyor."
Korunma kısmına gelince ilk gece için yumurtlama dönemine denk gelmiyorsa içeri boşalma olmamasına dikkat edin, (kesin koruma değil elbet ama en azından yumurtlama günün değilse güvenilebilir) onun dışında hap en mantıklısı uzun süre çocuk düşünülmüyorsa. kısa süre ise, prezarvatif şeklinde ilerlersiniz.

Gercekten artik uzuluyorum bizim genclerimize buna kendimde dahilim. Bize öyle empoze etmisler ki acicak kilitleneceksiniz aman oluk oluk kan gelecek inanilmaz zor olcak diye neredeyse yuzde yetmisimiz vajinismus olduk halbuki hic acimasi gereken bisey yok ortada ama bu aciyi beynimize islemisler. Bütün dünya bunu yasayip zevk alirken biz neden yapamiyoruz? Kendi annem bile ilk gece kanamasindan bahsederken bende kanama olmadi minicik soluk bi leke gordum sadece dedigimde yoksa biseyler mi yasamistin dicek kadar cahil. Onada kizmiyorum uzuluyorum cunku belli ki o kanamış. Cinselligi ayip gunah yasak diyerek cok uzaklastirdik kendimizden ve ben beynimden atamiyorum bu dusunceleri gercekten. Bi kizim olursa ona bunlari en dogru sekilde anlatmaya calisacagim. Konudan cok uzaklastim ama kusura bakmayin lutfen rahat olun cinsellik zevk vermekten baska bi his olusturmasin icinizde kendinizi buna hazirlayin

Çatı darlığı ile alakası yok bence çatı muayenesinde mesela benim vajinal doğuma müsaitti ama ilk gece benim de acıdı ama abartılacak gibi değildi tabii de benim eşim de anlayışlıydı yani belki stresle alakalı olabilir bu durum

Önceden çok araştırma, o kadar saçma hikayeler var ki. Yok çok acıdı yok kaçacak yer aradım.. Bunlar tamamen erkeğin illa o gece istemesi yüzünden zorlaması yüzünden hissediliyor. Kadın da o gece mutlaka olmalı psikolojisinde gerililiyor bu yüzde yeterli ıslaklık olmuyor ve ilişki acılı oluyor. kendini kasma yeter. Gerekirse jel kullan. Ben önceden çok araştırdım korktum sonuç vajinismus. yani ilişkiye giremedim kasıldım izin veremedim eşimde çok anlayışlıydı hiç uzatmadı bir kaç ay sonra terapi alarak atlattım. Ve emin ol hiç acımadı. tek gerekli olan senin kendini kontrol etmen, ıslaklık, giriş anında kasmaman ve en önemlisi de eşinin anlayışlı hassas olması. Benim kanamam bile olmadı o kadar rahat geçti. Ertesi gün tekrar olabilir öyle beklemeyi gerektirecek bir durum yok.
Bana doktorum şunu demişti; "aslında çoğu kadında kanama olmaz ama erkeğin zorlaması sonucu kanama yaşanıyor."
Korunma kısmına gelince ilk gece için yumurtlama dönemine denk gelmiyorsa içeri boşalma olmamasına dikkat edin, (kesin koruma değil elbet ama en azından yumurtlama günün değilse güvenilebilir) onun dışında hap en mantıklısı uzun süre çocuk düşünülmüyorsa. kısa süre ise, prezarvatif şeklinde ilerlersiniz.
Çok teşekkür ediyorum güzel yazınız icin

Benim ilk ilişkim de çok acı olmadığı halde yine de 2 hafta beklemiştim zaten o arada bir de regl olmuştum 🙂 korunma konusunda şu anda prezervatif kullanıyoruz ama ilk ilişki de geri çekme (korunma yöntemi değil biliyorum 🙃) yapmıştı da zaten kan gelince devam etmemiştik.

X