ilk muayene

fffiliz

cennet kokulum
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
1.264
23
41
mrb arkadaşlar daha doktora görünmedim ama kan tahlillerime göre 4 haftalık hamileyim yarın doktora gidecem arkadaşım beni korkuttu daha çok küçük ultrasonda belli olmaz doktor alttan muyane eder dedi doğrumu lütfen cevap yazın korkuyom

Merhaba cnm genelde bu kadar küçük haftalarada doktorlar herhangi bir yanılgı olmasın diye vajinal muayne yapıyorlar ama bu konuda doktorlara hak veriyorum ben çünkü o kadar ufak bir şeyin karından net görülme ihtimali pek yok gibi ben sekiz haftalıken ilk gittiğimde doktorum vajinal muayne şart dedi hem sadece bebeği görmek için dedğil yumurtlalıkları herhangi bir kist olup olmadığının akıntının rengini falan kıntrol ediyor ama korkulacak bir durum yok cnm bunda ben daha sonraki tüm kontrollerimde karından muayne oldum gerçi her doktor farklı şekilde muayne ediyor kimi hiç alttan bakma ihtiyacı duymuyor ...

ilk doktora gittiğimde 4+2 haftalıktı ve ultrasonda göründü hiç alttan muayene lafıda geçmedi kistimde varmış o da göründü bence korkma ama mutlaka git doktora dış gebelik mi değil mi erkenden anlaşılsın

Gözün aydın canım, Allah tamamına erdirsin....

Ben ilk gittiğimde 5 haftalık hamileydim sadece ultrasondan baktı dr um.... Alttan muayene etmemişti.... Sen yinede panik yapma, korkma mutlaka dr a git canım....

gitmek istiyorum zaten kesinleştirmek için ama bende ultrasonla bakıyolar diye biliyorum ama internetten okudum şimdi 12 haftadan küçükse vajinal ultrasonla bakıyolarmış

canım bende doktora gittiğimde 6 haftalıktı ultrosonda gözüktü eğer gözükmeseydi vaginal ultrasonla bakardı seninde bakmaz bana göre

mrb arkadaşlar daha doktora görünmedim ama kan tahlillerime göre 4 haftalık hamileyim yarın doktora gidecem arkadaşım beni korkuttu daha çok küçük ultrasonda belli olmaz doktor alttan muyane eder dedi doğrumu lütfen cevap yazın korkuyom

bende doktora gittiğimde 4 haftalıktı doktor karnımdan ultrasonla baktı rahim kalınlaşmış şimdi pek birşey belli olmaz 2 hafta sonra gel dedi yani istersen sende 1 hafta falan bekle öyle git canım

4 haftalıkken vajinal usg ile bakılır. Bende 7. haftada karından kalp atışını tespit edene kadar her hafta (lekelenmem olduğu için her hafta kontrole gidiyordum) vajinal ultrason ile baktı.
Hİç korkma, canın hiç yanmıyor, anlamıyorsun bile.. Utanma, sıkılma. Diş hekimine ağzını açarken utanıyor msun? O bir doktor. Günde senin gibi kaç hastaya bakıyor. Tıpta ayıp olmaz..

4 haftalıkken vajinal usg ile bakılır. Bende 7. haftada karından kalp atışını tespit edene kadar her hafta (lekelenmem olduğu için her hafta kontrole gidiyordum) vajinal ultrason ile baktı.
Hİç korkma, canın hiç yanmıyor, anlamıyorsun bile.. Utanma, sıkılma. Diş hekimine ağzını açarken utanıyor msun? O bir doktor. Günde senin gibi kaç hastaya bakıyor. Tıpta ayıp olmaz..

sana katılıyorum tıpta ayıp olmaz sonuçta o doktor. peki biz ne yapalım arkadaşım her ay 2-3 defa gidip açıyoruz )))) ilk aşamada vajinal ultrason daha iyi sanırım kist varmı diye kontrol ediyorlar çünkü kistler düşüğe sebep olabiliyormuş önlemini alıyorlar hiç yoktan. daha çok yeni gebeliğin kendine çok dikkat et ani hareketler yapma ağır kaldırma.

evet vajinal ultrason yaptı altındakileri çıkar deyince çok korktum utandım ama yapacak bişi yok dedim kendi kendime

peki bebişini görebildinizmi canım. hep utanıyoruz ama ne yapalım onlar için herşeye değer diye düşünüyorum. keşke bende hamile kalabilsemde bebişimi görmeye gitsem artık.

peki bebişini görebildinizmi canım. hep utanıyoruz ama ne yapalım onlar için herşeye değer diye düşünüyorum. keşke bende hamile kalabilsemde bebişimi görmeye gitsem artık.

keseyi gördü ama bebiş yok daha ortalarda doktor 4 haftalık daha erken dedi 10 gün sonra çağırdı

hakkında hayırlısı olsun cnm keseyi görmüşsünya azıcık daha sabret. mevlam hayırlı evlatlar versin.

ya arkadasım bişi sormak istiyorum sana sen hamıleykenmı lekelenmen oluyodu anlamadım nasıl oluyo o hergunmu gelıyoo cok merak ettım bilgilendırırmsn benı

X