İlla Ölmemiz mi Lazım?

Emira SY

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.984
Hanımlar günaydın hepinize. Malesef benim için pek aydın bir gün olmadı.
Bir kaç ay önce arkadaşım kaçırılmıştı. Ailesinin Müge Anlı'ya başvurması sayesinde kısa sürede bulundu. Merak edenler için olayın linkini bırakıyorum.

İzleyemeyenler için kısaca özet geçeyim. Tuba' nın 10 sene evvel kısa bir süre görüştüğü ve davranışlarını beğenmediği için ayrıldığı bir erkek arkadaşı vardı ancak bu herif 10 sene boyunca "Hayır" ı cevap kabul etmedi. Senelerce kıza cehennem hayatı yaşattı. Daha önce de kaçırma teşebbüsünde bulunmuş ama ailenin savcılığa şikayetleri hep sonuçsuz kalmıştı.

En sonunda 12 şubat günü arkadaşımı kaçırıyor, ailesi de apar topar Müge Anlı'ya başvuruyor. Çok şükür programı izleyen biri bunları tanıyor ve peşlerini bırakmıyor o sayede arkadaşım kurtuluyor. Olayın içinde darp, silah, tehdit her türlü iğrenç durum olmasına rağmen dün yapılan ilk duruşmada failler tutuksuz yargılanmak üzere "Serbest" bırakılıyor...

İkinci duruşmaya şuan 6 ay var ve adeta git de yarım bıraktığın işi tamamla der gibi bu herifler şuan serbestçe aramızda dolaşıyor.
Dünden beri midem bulanıyor elimden bir şey gelmiyor ☹ ne yapsam bilemedim ya
Müge Anlı'nın ihbar hattına mesaj gönderdim şimdilik.
Arkadaşıma bir şey olursa "Hepimiz Tuba' yız" diye duyar kasacaklar şimdi kıllarını kıpırdatmıyor. Lütfen yardım edin arkadaşım yeni bir Özgecan olmasın!

Yol yordam bilenler lütfen elimizden tutun. Nereye gidelim nereye başvuralım? Kadın derneklerinde çalışan arkadaşlar bir şey söyleyin bu kızımızı nasıl koruyalım?
Ben arkadaşıma gelip evimde kalmasını bile teklif ettim ama malesef bütün sülalesi tehdit altında. Tuba'dan intikam almak için gidip bu sefer ablasına veya yeğenine de zarar verebilir...
Arkadaşıma dedim ki inşallah içerde akıllanmıştır bir daha seni rahatsız etmez o da dedi ki aksine gözlerinden öfke fışkırıyordu... 😣

Ekşi sözlük yazarı olan arkadaşlar okursa onlardan da destek istiyorum lütfen geç olmadan kamuoyu oluşturalım.

Ekleme: @samantha arkadaşımız konu açtı

GEÇ GELECEK ADELET, ADELET DEĞİL ZULÜMDÜR!

Ekleme: Buraya arkadaşımın dün yaptığı paylaşımı da bırakıyorum...

Screenshot_20190503-173605.jpg

Ekleme: Arkadaşlar Tuba dan Haber geldi uzaklaştırma için tedbir kararı çıkarılmış ama 3 ay:işsiz: geri kalan 3 ayda kendi kendini koru diyorlar galiba

Son düzenleme:
Hanımlar günaydın hepinize. Malesef benim için pek aydın bir gün olmadı.
Bir kaç ay önce arkadaşım kaçırılmıştı. Ailesinin Müge Anlı'ya başvurması sayesinde kısa sürede bulundu. Merak edenler için olayın linkini bırakıyorum.

İzleyemeyenler için kısaca özet geçeyim. Tuba' nın 10 sene evvel kısa bir süre görüştüğü ve davranışlarını beğenmediği için ayrıldığı bir erkek arkadaşı vardı ancak bu herif 10 sene boyunca "Hayır" ı cevap kabul etmedi. Senelerce kıza cehennem hayatı yaşattı. Daha önce de kaçırma teşebbüsünde bulunmuş ama ailenin savcılığa şikayetleri hep sonuçsuz kalmıştı.

En sonunda 12 şubat günü arkadaşımı kaçırıyor, ailesi de apar topar Müge Anlı'ya başvuruyor. Çok şükür programı izleyen biri bunları tanıyor ve peşlerini bırakmıyor o sayede arkadaşım kurtuluyor. Olayın içinde darp, silah, tehdit her türlü iğrenç durum olmasına rağmen dün yapılan ilk duruşmada failler tutuksuz yargılanmak üzere "Serbest" bırakılıyor...

İkinci duruşmaya şuan 6 ay var ve adeta git de yarım bıraktığın işi tamamla der gibi bu herifler şuan serbestçe aramızda dolaşıyor.
Dünden beri midem bulanıyor elimden bir şey gelmiyor ☹️ ne yapsam bilemedim ya
Müge Anlı'nın ihbar hattına mesaj gönderdim şimdilik.
Arkadaşıma bir şey olursa "Hepimiz Tuba' yız" diye duyar kasacaklar şimdi kıllarını kıpırdatmıyor. Lütfen yardım edin arkadaşım yeni bir Özgecan olmasın!

Yol yordam bilenler lütfen elimizden tutun. Nereye gidelim nereye başvuralım? Kadın derneklerinde çalışan arkadaşlar bir şey söyleyin bu kızımızı nasıl koruyalım?
Ben arkadaşıma gelip evimde kalmasını bile teklif ettim ama malesef bütün sülalesi tehdit altında. Tuba'dan intikam almak için gidip bu sefer ablasına veya yeğenine de zarar verebilir...
Arkadaşıma dedim ki inşallah içerde akıllanmıştır bir daha seni rahatsız etmez o da dedi ki aksine gözlerinden öfke fışkırıyordu... 😣

Ekşi sözlük yazarı olan arkadaşlar okursa onlardan da destek istiyorum lütfen geç olmadan kamuoyu oluşturalım.

GEÇ GELECEK ADELET, ADELET DEĞİL ZULÜMDÜR!

Çok kötü ya. İnşAllah gerçek suçlular artık cezalarını çekerler.

Bu konunun işlendiği programı izlemiştim, inanamıyorum zorla ve silah ile adam kaçırma var ve serbest bırakılmış o yaratık. O adamın bence psikolojisi normal değil, takıntılı. Kızı yine zorla kaçırmaya hatta şimdi hırslanmıştır öldürmeye bile teşebbüs edebilir.

Aynen öyle canım içerde kim bilir ne planlar yapmıştır

Bu konunun işlendiği programı izlemiştim, inanamıyorum zorla ve silah ile adam kaçırma var ve serbest bırakılmış o yaratık. O adamın bence psikolojisi normal değil, takıntılı. Kızı yine zorla kaçırmaya hatta şimdi hırslanmıştır öldürmeye bile teşebbüs edebilir.
Çocuk istismarı yapanlar bile serbest kalıyor :KK43:

Bu gidişe dur demek gerek gidip kendi adaletimizi kendimiz mi sağlayalım?
Benim evladımın tırnağına dokunanı gebertirim ya şimdi bu insanlar katil olsa suçlusu kim?
Tek çare sosyal medya. Gündeme gelmedikçe ilgilenen yok çünkü.

Hepsi kadar kotu hepsi kadar garip olan sey ise sosyal medyadan meded ummak... buna mecbur birakilmak.. adam cocuk dovuyor savci serbest birakiyor sosyal medya yıkılıyor hakkinda tekrat tutuklama isteniyo...

Apartman görevlisi kucuk kizi taciz ediyor serbest kaliyor anne bagiriyor gazetelere çıkıyor hoop apartman görevlisi hakkinda tutuklama karari...

Adaleti yok dunyanin..

Ya çok merak ediyorum, bu hakimler savcılar vs ne yiyip ne içiyor da ikna oluyorlar.
Dünde 10 yaşında bi çocuğa tecavüz eden adi yaratık serbest kaldı.

Bunlar akıllarını vicdanlarını nerelerine sokmuş karar veriyorlar.

Ya bu yaratıkları savunan avukatlara ne demeli? Para için bu kadar mı alçalır insan..

Hepsi kadar kotu hepsi kadar garip olan sey ise sosyal medyadan meded ummak... buna mecbur birakilmak.. adam cocuk dovuyor savci serbest birakiyor sosyal medya yıkılıyor hakkinda tekrat tutuklama isteniyo...

Apartman görevlisi kucuk kizi taciz ediyor serbest kaliyor anne bagiriyor gazetelere çıkıyor hoop apartman görevlisi hakkinda tutuklama karari...

Adaleti yok dunyanin..

En başta ailenin müge anlıya başvurmak zorunda kalması bile trajikomik değil mi? Polise başvuruyorsun sonuç alamıyorsun müge anlıya başvuruyorsun 1 günde çocuğunu buluyorlar.

Çok sinir bozucu bi durum Allah belasini versin bunun gibi insanların kiz kardesimede yıllarca pisligin biri dadandı karakol karakol gezdik ama darp olmadığı halde bişey yapamayız dediler adam haneye tecavüz etti ispat edin dediler anlayamıyorum bu adaleti ve çok feci kızgınım bu konuda biz savcılığa kadar yüz kere gittik dedik öldükten sonra mı gelecek adalet ama olmadi pislik yaratık baska şehire taşındı da kurtulduk :KK43: keşke etrafım geniş olsada yardım edebilsem dualarım sizinle :KK43:

X