İmdat böcek! !!

slmbalm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2013
717
468
Hiç bitmedi derdim dimi :KK43: hanımlar hayırlı cumalar. Biz yeni taşındık. Tasindigimiz apartman baya eski site içinde. Önceki kiracida les gibiymis mutfak dolaplarindan siyah siyah su çıktı temizlerken :KK43: sorunum şu ki 3 gündür duvarlarda ince uzun ayaklı çok hızlı hareket eden bi böcek gördüm 2 3 tane kafamı cevirmemle yok oldular böcek fobim var resmen deli gibi kasiniyorum geceleri uyuyamiyorum korkudan :KK43: gümüş böceği dedikleri böcek galiba 2 tane öldürdük bugün görmedim hiç ama çok huylandim bide 2 3 tane karınca gördüm evde. Baya böcekli bi ev galiba halbuki çok güzel temizledim evi şimdi görüyorum bunları :KK43: odalardan birinin supurgeligi kırık onu takicam yeni alıp bazı parkelerin arası açılmış parkeler laminant. Ev sahibi de öyle ilgisiz ki ben boyatcam evi dedi bi geldik les gibi duvarların üstüne vurmuslar boyayi yerler hep boya kapılar aynı şekilde.. telefonu da açmıyor. Şimdi benim sorum çok uzun oldu ama o parkeler aralarini falan napabiliriz oraya yumurtlarlar mi ? Bide nasıl ilaçlama lazım eve bayerin bi ilacı varmış galiba bu böceklerden nasıl kurtulunur :KK43: 4 aya bebek gelicek eve ondan korkuyorum :KK43:

Canımm sende benim gibi kasınıyorsun görünce. Ziraiilaclama yerleri var oralara gidip bi sor yakalayabılırsen resmini çek canım.

Canımm sende benim gibi kasınıyorsun görünce. Ziraiilaclama yerleri var oralara gidip bi sor yakalayabılırsen resmini çek canım.
Bidaha görmedim ki ama korkuyorum illa vardir 2 tane gorduysem diye :KK43: hemde nasıl kasiniyorum kıpkırmızı oldu heryerim sanki heryerimde dolasiyolar gibi Ayy

ilaçlatın tümden kurtulun
Ilaclatmayi düşünüyorum bende ama yeni yerleştim daha nasıl yapiyolar tabak çanak kaldirmak gerekiyo mu tekrar bide nerden düzgün bi firma bulabilirim bazı konularda okudum ilaclatip gecmemis falan felaket tellalligi yapıyorum kendi kendime :)

Raidle filan bitmez bu bocek.cok hizli ve fazlaca üruyorlar...daha cok,supurgelik aralari,kapi altlarini yuva ederler..biliyorum o bocekleri..apartmanda komple vardir muhakkak.genelde kisin cikarlar,kaloriferler yandigindan dolayi olduguna bagliyorum ben..
Yapicaklarina gelincede,ilaclattiracaksin.baska caresi yok..yuzde 95 cozum..ilactattiktan sonrada,kuvet alti,klozet kenari,mutfakta lavabo alto gibi yerlerin kuru kaldigina emin ol. Ilaclama onbes yirmi dakika birsey zaten.hicbir esyayi yerinden kaldirmana gerek yok.duvar kenarlarina,supurgeliklere,ve tum koselere skiyorlar..bir sure sonra temizlemen gerekiyor.ama sana tavsiyem..kullanilmayan dip koseler ilacli kalsin.yine supur ama suyla silme.el ayak degecek yerleri temizle sadece.mutfak dolabinin alti mesela.yatak odasinda dolabim en dip kosesi mesela.yerinden oynamayan dolaplarin arkasinda ilac kalsin.aradan dort bes ay gecse bile birer ikiser boceklerin öldugunu goreceksin.silmedigin ilac ölduruyor iste cikanlarida.birde giderleri kapali tutmaya calis.
Evde dogal yoldan cozum icinse,su yesil bisikletli adam var ya,o gumus boceklerinin limon tuzunu hic sevmediklerini soyledi.asitten dolayi.limon tuzunu suda eritip evi silmek gerekirmis.belki evi ilaclattiktan sonra,onlem amacli ara sira silersin faydasi olabilir.ama kesin ilaclat.halilarin altinda bile üruyor bunlar.yuva yapiyor.kucuk kucuk goremessin bile.

Bir ilaçlama şirketiyle anlaşıyorsun.
Evde ki her bir deliği kapı kasaları, sokak kapısı ve girişini, duvarlarda ki her deliği, tuvalet banyo balkon giderlerini, lavabo gider borusunu ilaçlatıyorsun.
Ardından o bir kaç aylık koyulan böcek ilaçlarından alıyorsun.

Ev boşsa çok rahat bir işlemdi tabi. Ama yine de yapılabilir. Tabi hamileysen soluma uzaklaş.

Ben de actim sabah bir konu kapadilar sonra :KK11: seninkiler yine kucukmus b3n kocaman bi bocekle yasiyorum sabahtan beri. Ay terligin icine girmistir ay klozet kapaginin altina girmistir kafayi yemek uzer3yim. Kayboldu gitti hayvan yok yok yok

bebis gelmeden hallolur ins. Ogrencilik zamanimda bir arkadasin evinden belediye bile gelip ilaclamasina ramen bocek cikiyodu boc3kli ev takmistik adini sonra tasindi ordan cozum bulamadi yani, uma4im siz bulursunuz.

Raidle filan bitmez bu bocek.cok hizli ve fazlaca üruyorlar...daha cok,supurgelik aralari,kapi altlarini yuva ederler..biliyorum o bocekleri..apartmanda komple vardir muhakkak.genelde kisin cikarlar,kaloriferler yandigindan dolayi olduguna bagliyorum ben..
Yapicaklarina gelincede,ilaclattiracaksin.baska caresi yok..yuzde 95 cozum..ilactattiktan sonrada,kuvet alti,klozet kenari,mutfakta lavabo alto gibi yerlerin kuru kaldigina emin ol. Ilaclama onbes yirmi dakika birsey zaten.hicbir esyayi yerinden kaldirmana gerek yok.duvar kenarlarina,supurgeliklere,ve tum koselere skiyorlar..bir sure sonra temizlemen gerekiyor.ama sana tavsiyem..kullanilmayan dip koseler ilacli kalsin.yine supur ama suyla silme.el ayak degecek yerleri temizle sadece.mutfak dolabinin alti mesela.yatak odasinda dolabim en dip kosesi mesela.yerinden oynamayan dolaplarin arkasinda ilac kalsin.aradan dort bes ay gecse bile birer ikiser boceklerin öldugunu goreceksin.silmedigin ilac ölduruyor iste cikanlarida.birde giderleri kapali tutmaya calis.
Evde dogal yoldan cozum icinse,su yesil bisikletli adam var ya,o gumus boceklerinin limon tuzunu hic sevmediklerini soyledi.asitten dolayi.limon tuzunu suda eritip evi silmek gerekirmis.belki evi ilaclattiktan sonra,onlem amacli ara sira silersin faydasi olabilir.ama kesin ilaclat.halilarin altinda bile üruyor bunlar.yuva yapiyor.kucuk kucuk goremessin bile.
Çok teşekkür ederim deniycem artık herseyi. Peki ilaclattiktan sonra evi havalandirmak gerekiyo mu uzun uzun dışardan yine gelir diye de korkuyorum. Bide güvenilir bi firma nerden bulabilirim acaba biliyo musunuz

Bir ilaçlama şirketiyle anlaşıyorsun.
Evde ki her bir deliği kapı kasaları, sokak kapısı ve girişini, duvarlarda ki her deliği, tuvalet banyo balkon giderlerini, lavabo gider borusunu ilaçlatıyorsun.
Ardından o bir kaç aylık koyulan böcek ilaçlarından alıyorsun.

Ev boşsa çok rahat bir işlemdi tabi. Ama yine de yapılabilir. Tabi hamileysen soluma uzaklaş.
Keşke tasinmadan farketseydim boş ev ilaclanirdi ne güzel :KK43: mecbur böyle yaptiricaz şimdi. Kesin güvenilir bi firma nerden bulabilirim peki bazıları kötü ilacliyolarmis galiba

Canım laminant dediğin geçmeli olur
Arası açılması için çıkması lazım
Eşine söyle beceremezse usta çağırsın
Süpürgeliğin ordan bi ucunu kaldırın, sökün sonrada tekrar takın
Ev alana kadar idarelik tasinalim dedik diğer evde sorunluydu çünkü valla kendi evime bu kadar is yapmazdim heralde :) bakalım söyliyim bi yapabilirse yapsin olmadı usta cagiricaz mecbur :KK43:

Ben de actim sabah bir konu kapadilar sonra :KK11: seninkiler yine kucukmus b3n kocaman bi bocekle yasiyorum sabahtan beri. Ay terligin icine girmistir ay klozet kapaginin altina girmistir kafayi yemek uzer3yim. Kayboldu gitti hayvan yok yok yok

bebis gelmeden hallolur ins. Ogrencilik zamanimda bir arkadasin evinden belediye bile gelip ilaclamasina ramen bocek cikiyodu boc3kli ev takmistik adini sonra tasindi ordan cozum bulamadi yani, uma4im siz bulursunuz.
Şimdi gördüm inli cinli bi konu dimi :KK53: valla bende iki gündür terlik giyceksem içine bakıyorum ayakkabılar aynı şekilde ama inanirim yani benimki de kafamı iki dk cevirmemle yok oldu :KK14:

X