İmdat Kedim Delirmek Üzereyim

Kedilerin sahipleriyle bir güven kurması uzun süre sürüyor bebeklikten alışanlarda bu daha kolay. Eğer beklemediği bir şey yaptığınız anda size tepki veriyor. Size saçma gelecek ama konuşun, gözlerine bakıp sık sık göz kırpıştıracaksınız. Sakince içten bir şekilde sevgi dolu konuşun. Sevin. YouTubeda videolar var. Ne olur olmaz enfeksiyon içinntedqvi başlayın.

Kızlar nolursunuz bilen eden cevresinden arkadaşindan duyan herkes konuma bakıp imdadıma yetişsin yalvarırım.

Kızlar ben ailemle yaşıyorum 4 yaşinda sarman bir kedim var kedim erkek ve kısır
Küçükken hiç kum kabınıın dışına hayatta yapmayan kedim büyüdükçe başı is açtı naylon poset plastik tarzi gibi seyler gördüğünde bir bakıyoruz ki üstüne isemis yerde poset naylon torba gibi seyler birakmamaya unutmamaya dikkat ediyoruz çünkü görünce iki arada bi derede isiyor.simside çamaşır yigini toplanmus yatak örtüsu vs görünce gidip üstüne işiyor catı katına gidip kakasini yapıyor.

Gecen gun cati karina çıktım esyalarin uzerine ortulen naylonlara isemis burnumun diregi kırıldı kac kere yikanmama ragmen sanki üstüm cis kokuyormus gibi geliyordu saga sola bir suru yere kaka yapmış. Cati kapisi bozuk binadaki cocuklar gidip gelince acik birakiyorlar kacip yapiyor.

Serbest bi kedi evimiz alt kat istedigi zaman disarita gidip geliyor yani istese disardada yapabilir gece dışarıyı istese kalkip gece disariya cikariyorum kum kabıni cok sık temizliyorum tani sorunu ne bilmiyorum demin uzanmistim bi baktim topladigim yatak ortusunun ustune gitmis anladim ben kosuncaya kadar yapmış normalde kizmam ama dayanamadim bagirip cagirdim sinirlendigimi fark ediyor hatta sinirletime hakim olmayip bagirdim oda kizip bana çakiyor sinirlendim banyoya kapattim normalde kapali kalsa bir yerde aglar bagirir cagirir cikmak ister ama suan kizgin olduğumu bildigi icin sesi bile cikmiyor ne yapacagimi sasirdim yemin ederim ailemle yasamasam yine uzulur gerilirim ama siler gecerim ailemle olunca her kafadan bi ses bi ofke patlamasi herkese aciklama yapmak zorundayim ne yapacagimi insnin bilmiyorum

Bir suru video falan izledim ama ordaki hicbirseyle ilgisi yok benzer durumlar yasayip atlatan var mi yoksa devam mi ediyorlar

Inanin eve kimse gelsin istemiyorum musafir cagirmiyorum biri gelmek istefiginde elimde kolanya oda kokusuyla dolaşıyorum kokuyor mu kokmuyor mu diye panik haliyle yasiyorum

Kizlar lutfen nolursunuz bi el atin
Hayvanlar konusunda uzman değilim ama tecrübeme göre ve beslediğim kedilerden de yola çıkarak şunu gözlemledim sağlıklı bir kedi zaten hiç öğretmeye, eğitmeye gerek kalmadan annesiz bir yavru dahi kendisi tuvaletini kuma yapıyor. Ben hiç bilmeden yolda bulduğum 1 aylık yavru kediyi eve aldığımda halsiz aç annesi terk etmiş vaziyette öylece yatıyordu ama dış parazit yapıldı karnı doydu hemen tuvaleti için kuma gitti. Demek istediğim veterinere götürün mutlaka bir sağlık sorunu, idrar yollarında sıkıntı vardır. İç güdüsel olarak onlar zaten kendisi yapıyor tuvaletini. Ayrıca kedi çocuk değil ki cezadan anlamaz aksine oda agresifleşir sizden daha çok korkar. Onun yerine ödül maması alıp eğitmek için zaman harcayın.

Etiketlemişsiniz,

Götürdüğünüz veterinerlerde özellikle idrar yolu enfeksiyonu için tahlil yapıldı mı? Erkek kediler daha yatkın oluyor buna. İdrarında illaki kan olmasına da gerek yok çünkü bazen çok ileri durumlarda oluyor.

Bir diğer durum ise şu, hayvan dışarı çıkıyor demişsiniz. Kediler sürü hayvanı olmasalar da alancidir. Başka kediler dolayısıyla da böyle davranıyor olma ihtimali çok yüksek. Zaten kış geldi artık dışarı salmayı kesin.

Hayvanı gözlemleyin, zaten tuvaletini yapacağı zaman belli oluyor. Bir de size tavsiyem küçük kutulara bu ayakkabı kutusu da olur kum koyun özellikle idrarlama yaptığı odalara koyun. Ben hala hayvanın stresli olduğunu düşünüyorum. @Minikkalpkocadev

Etiketlemişsiniz,

Götürdüğünüz veterinerlerde özellikle idrar yolu enfeksiyonu için tahlil yapıldı mı? Erkek kediler daha yatkın oluyor buna. İdrarında illaki kan olmasına da gerek yok çünkü bazen çok ileri durumlarda oluyor.

Bir diğer durum ise şu, hayvan dışarı çıkıyor demişsiniz. Kediler sürü hayvanı olmasalar da alancidir. Başka kediler dolayısıyla da böyle davranıyor olma ihtimali çok yüksek. Zaten kış geldi artık dışarı salmayı kesin.

Hayvanı gözlemleyin, zaten tuvaletini yapacağı zaman belli oluyor. Bir de size tavsiyem küçük kutulara bu ayakkabı kutusu da olur kum koyun özellikle idrarlama yaptığı odalara koyun. Ben hala hayvanın stresli olduğunu düşünüyorum. @Minikkalpkocadev
Randevu icin aradim konustuk anlatti anlattıklarınizdan anlasildigi kadarıyla saglik problemi degil psikolojik dedi evin bahçesinde yemek verdiğimiz kddiler var belki onlardan kaynakli stres oluşuyordur çözemedim gercekten bugun cikarmadim disariya yine yapti elimden geldigi kadar çabalıyorum

Veteriner hekim kesi psikolojisinde uzman betinin numarasini verdi o kiside yurt didina konferansa gidiyirmus donunceye kadar randevu olusturamam dedi knu bekliyitum bu arada dediginiz sey benimde aklima geldi kutulara kum koymsk umarim faydasini goruruz ilgilendiğiniz icin teşekkür ederim

Randevu icin aradim konustuk anlatti anlattıklarınizdan anlasildigi kadarıyla saglik problemi degil psikolojik dedi evin bahçesinde yemek verdiğimiz kddiler var belki onlardan kaynakli stres oluşuyordur çözemedim gercekten bugun cikarmadim disariya yine yapti elimden geldigi kadar çabalıyorum

Veteriner hekim kesi psikolojisinde uzman betinin numarasini verdi o kiside yurt didina konferansa gidiyirmus donunceye kadar randevu olusturamam dedi knu bekliyitum bu arada dediginiz sey benimde aklima geldi kutulara kum koymsk umarim faydasini goruruz ilgilendiğiniz icin teşekkür ederim
Kedinin idrar tahlillerini de yaptırın en yakın zamanda.

Kızgın olduğumu bildiği için sesini çıkarmıyor mu... Siz kediyi çok farklı bir canlı olarak algılamışsınız sanırım, keza kediler cezadan da anlamaz. 3 yaşında bebe değil bu tek ayak üstünde bekleme cezası verin. Bir sorun var demek ki, bir götürün veterinere.
3 yaşındaki çocuğa ceza verebilir miyiz yani

X