İmdat, PİRE!

Canım telaş yapma çözümü varr :)
ilk iş eve bir böcek ilaçlamacı çağırıyorsun. Sabah gelip ilaçlıyolar, akşama kadar eve girmiyosun ev kapalı kalıyor.
Ayrıca sadece senin ev yetmez derhal apartmandakilerle de konuşup apartmanı kömürlüğü de ilaçlatıyosunuz. O gün hamama gidiyosun bi güzel :)
Akşam mümkünse başkasında kal yatıya. Ertesi gün de evi bi güzel temizliyosun çamaşır suyuyla. Veya temizletiypsun fark etmez.
Sorun çözülyo. :)

ve bu ilaçtan kömürlüğüde sıkacaksınız ki kökü kurusun

yanyana kömürlükler var, onlarda da vardır muhtemelen..
hepsinin ilaçlanması lazım ya.. :26:
daha 2 ay önce apartmanı ayağa kaldırdım kalorifer böceği var diye apartman ilaçlandı.
şimdi de pire desem sorunlu kiracıya çıkacak adım.

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun
küçükken bizde ablamla pirelenmiştik böyle apartmanın bodrumundan :KK47:
ben bayağı küçüktüm ama annemin bizi haşır haşır keseleyip yıkadığını hatırlıyorum, çarşafları falan da kaynatmıştı
bizi de baya sıcak suyla köpürte köpürte yıkamıştı
sonra kurtulmuştuk
internetten baktım da şimdi eğer sorun çok büyük çaplıysa evinize ilaçlama yaptırmanız gerekebilir
çok geçmiş olsun umarım bir an önce kurtulursunuz

zaten az sonra yatak odasında ne var ne yok yıkıycam
çok iğrendim kendimden.
sanki saçlarıma kadar her yerim kaşınıyo gibi.:18:

Canım baktm netten genelde ilaçlama şirketleryle ilaçlatın dyo az var snrm şuan senn ama yinede ilaçlanması lazm gerçi snde eczaneden yarn alablrsin muhakkak bişey vardr kıyafetlerni çarşflarnı fln güzlce kaynat inş bir an önce sorunun çözülür

sağol tuğbacım, annemin rahatsızlığı yüzünden ilaçlama yaptıramıyoruz o şirketlere, ancak kendi odamı falan ilaçlayabilirim o da ne kadar işe yarar bilinmez.

işin tek iyi yanı insan kanıyla üreyemiyorlar bir hayvana ihtiyaç duyuyorlarmış.
işin kötü yanı tavşanıma bulaşabilirler
yarın onu da veterinere götürüp dış parazit aşısı yaptırıcam.

Canım telaş yapma çözümü varr :)
ilk iş eve bir böcek ilaçlamacı çağırıyorsun. Sabah gelip ilaçlıyolar, akşama kadar eve girmiyosun ev kapalı kalıyor.
Ayrıca sadece senin ev yetmez derhal apartmandakilerle de konuşup apartmanı kömürlüğü de ilaçlatıyosunuz. O gün hamama gidiyosun bi güzel :)
Akşam mümkünse başkasında kal yatıya. Ertesi gün de evi bi güzel temizliyosun çamaşır suyuyla. Veya temizletiypsun fark etmez.
Sorun çözülyo. :)

teşekkürler böğürtlen, buradaki tek sorun hasta annemin evden çıkamıyor olması
ayyy ben bi daha o kömürlüğün kapısından bile geçer miyim?????

canım bildiğim kadarıyla 19.30a kadar açık ezcaneler
eğer yakınında varsa hiç zaman kaybetmeden git derim

en yakını yarım saat mesafede :KK50:
o iş yarına kaldı mecburen.

Bence ilaçlama firması çağırıp ilaçlatmalısın... Çarşafları kıyafetleri yüksek derecede yıka...
Bu yaratıklar çok fazla yumurta bırakıyorlarmış bir defada.. yani bu gün öldürdüm bitti dediklerin 15 gün sonra bıraktıkları yumurtalardan tekrar ürüyorlarmış.

ayy bayılıcam yumurta mı bırakıyolar bi deee :KK14:
her şeyi 95 derecede yıkıcam şimdi, kendimi dahil.
o odada da yatamam ben artık

annemler 20 haziranda gidecekler o zamana kadar pire kaynar bu ev ilaçlatmazsam.

teşekkürler böğürtlen, buradaki tek sorun hasta annemin evden çıkamıyor olması
ayyy ben bi daha o kömürlüğün kapısından bile geçer miyim?????

Sorun değil. İlaççılara sorun yine ama ilaç insana zararlı olmuyor zaten. Biz ilaçlatmıştık evdeydik.
Sadece hamama gitmek daha garanti, ama çıkamasa da olur, evde yıkanırsınız ilaçlattıktan sonra. :)
Ölüp gidiyolar bir iki günde.

Geçersin bişi olmaz orası da ilaçlanırsa.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

en yakını yarım saat mesafede :KK50:
o iş yarına kaldı mecburen.

ayy bayılıcam yumurta mı bırakıyolar bi deee :KK14:
her şeyi 95 derecede yıkıcam şimdi, kendimi dahil.
o odada da yatamam ben artık

annemler 20 haziranda gidecekler o zamana kadar pire kaynar bu ev ilaçlatmazsam.

Sakin ol canım ya... Madem ki annenler gidene kadar ilaçlatma imkanın yok. geçici çözümlerle yaşayanları öldürürsün eczaneden ilaç al bir an önce...
Kökten çözüm 20 hazirandan sonra halledersin.. Nasıl bir ilaç alman gerektiğini bilmiyorum ama kısaca netten baktım sinek ilacı falan fayda etmiyormuş... Herkes ilaçlama şirketiyle kökten hallettiğini yazmış.. (yani okuduklarım)

teşekkür ederim buldum bi tane buradan
yarın hemen almam lazım
aldığım yere sorarım pompayla mı neyle uygulanıyosa en azından kendi odama falan yaparım.

Ya canım heves kırmak gibi olmasın ama ona vereceğin parayyla uğraşması vs. Kendin uyguladığın genelde geçici çözüm oluyor.
Kaynağı kömürlük. Diğer dairelere de sıöçradıysa sen öldürsen de tekrar gelirler.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım çok geçmiş olsun inşallah kurtulursun.
Ilaçlamaya gelince siz evdeyken nasıl olur bilmiyorum ama ilaçlatma düşünürsen belediyelerin veterinerlik birimleri de ilaçlama yapıyor diye biliyorum. En azından bizim burda yapıyorlar. Hangi ildesin bilmiyorum ama Bi sor oralara da istersen canım.

şimdilik acil çözüm olarak elektrikli süpürgeyle heryeri çek dıp köse.Buyuk çogunlugu gider.
yarın da mutlaka bi pire ilacı al yumurtalarin da ölmesi için

odaya gittim soyundum tepeden tırnağa, huylandım ya nasıl kaşınıyorum. aynaya baktım bütün sırtımı yemişler her yerim kırmızı kırmızı.
dışarıda olan bütün kıyafetleri, çarşafları, yastıkları ne bulduysam makineye atıyorum.
sonra 2 tane daha yakaladım, ayaklarıma geldiler.
ölmüyor bi de pis şeyler.
2 tırnak arasında sıkıştırarak bastırdım ancak öyle öldüler.

yarın o odadaki halıları yıkamaya vericem.
kömürlüğe de bi daha girmem ben.
bahçe içinde apartman binasından ayrı bi yer kömürlük. bisikletle işe gidip geliyorum. akşamları oraya bırakıyodum. bisikleti de alıcam oradan, bi daha da kapısını bile açmam.

duş aldım uzun uzun, bütün kıyafetlerimi değiştirdim ama hala her yerim kaşınıyorrrrr çok feci iğrendim.
babam var evde ama hiç oralı olmadı, bu ilaçlama işi bana kaldı. zaten babamlar yanımdan taşındığında her yeri bi kere ilaçlama firmasına ilaçlatıcam.
herkese teşekkür ederim yardımlarınız için.
pire mevsimiymiş bu aralar, dikkatli olun sizler de.

ya bu pireler nasıl oluyor biri bana anlatabilir mi?küçük siyah böcekler var ama çok nadir ne olduğunu çözemedim.böyle nokta gibi ufacık.ama sanırım bu pireler çok çabuk zıplıyorlar.

Pire evet tam bir baş belasıdırlar. Eğer bulunduğum ortamdamda daha önce bile bulunduysa vücudum kızarır. Bayramda kv köydeki evine gitmiştim. Keçimi ne kesmişler her yer pire tabi ben sürekli kaşınıyorum sabaha kadar 20 tane yakalamıştım. Eczane falan olmayınca toz deterjanı dökmüştük ondan sonraki gece çıkmamıştı.

İlaçlama firması işe yarayabilir ama seneye tekrarlayabilir. Bütün evi sık sık sil süpür özellikle halıları sil kolay ölmezler ama suda boğulurlar aklında olsun çamaşır suyu ile sil heryeri marketlerden yarınlık böcek ilacı alabilirisn işe biraz yarayabilir en azından brz yavaşlatır.
yataklara böcek ilacı sıkıp öyle yıkayabilirsin ama çarşafların dikişlerine saklanıp ölmeyebilirler hele yumurtalar çok dayanıklı olur kolay gelsin...

ya bu pireler nasıl oluyor biri bana anlatabilir mi?küçük siyah böcekler var ama çok nadir ne olduğunu çözemedim.böyle nokta gibi ufacık.ama sanırım bu pireler çok çabuk zıplıyorlar.

çok küçükler, siyah renkli sert kabuklular. o kadar çok zıplıyorlar ki sanki uçuyor gibi. bi bakıyosun var bi bakıyosun yok.
yakalaması çok zor.
terlikle falan vurdum ölmedi.
tırnağımla ezmek zorunda kaldım.
ölürken bit gibi "çıt" diye bir ses çıkıyor.

pireler çabuk yumurtlar. yenileri çıkar. kökünü kazımak lazım.

ya nasıl bulaştı bunlar bana inanamıyorum :KK43:

Pire evet tam bir baş belasıdırlar. Eğer bulunduğum ortamdamda daha önce bile bulunduysa vücudum kızarır. Bayramda kv köydeki evine gitmiştim. Keçimi ne kesmişler her yer pire tabi ben sürekli kaşınıyorum sabaha kadar 20 tane yakalamıştım. Eczane falan olmayınca toz deterjanı dökmüştük ondan sonraki gece çıkmamıştı.

toz deterjan da yok evde :18:
başka odadan temiz çarşaf vs. aldım salonda yatıyorum şu an.
yatak odama giremiyorum orayı karantina altına aldım.
yarın ilk işim ilaç vs. ne bulursam alıp o odayı baştan aşağı dezenfekte etmek.

İlaçlama firması işe yarayabilir ama seneye tekrarlayabilir. Bütün evi sık sık sil süpür özellikle halıları sil kolay ölmezler ama suda boğulurlar aklında olsun çamaşır suyu ile sil heryeri marketlerden yarınlık böcek ilacı alabilirisn işe biraz yarayabilir en azından brz yavaşlatır.
yataklara böcek ilacı sıkıp öyle yıkayabilirsin ama çarşafların dikişlerine saklanıp ölmeyebilirler hele yumurtalar çok dayanıklı olur kolay gelsin...

halılarda ürüyorlarmış sanırım.
suda boğuluyolarsa bütün eve hortum tutasım geldi :KK37:
çarşafların dikişinde bile oluyorlarsa ben bittim ya hayatta kurtaramam kendimi bunlardan :18:

X