imlantasyon (yerleşme kanaması) olmadan idrar da gebelik saptanabilir mi??

_berrak

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
409
17
41
arkadaşlar ben gebeligimi (inşallah öyledir) adetten 3 gün önce idrar testinde gördüm.
adetime 1 gün kala 1-2 kahverengi damla şeklinde çamaşırım kirlenmişti bunu yerleşme kanaması olarak düşünmüştüm.
ve adet günümde testi yineledigimde daha net çizgi çıktı.
adetimi 1 gün geçince saglık ocagına gittim.doktorlar çıkmıştı hemşirelerle görüştüm
varsa da gebelik daha çok erken testte çıkmayabilir dediler ama 1 gün önce yaptıgım testi gösterince buna göre gebelik var ama yine deneyelim varsa bunda da kesin çıkar , ozaman erken yumurtlamışındır dediler.
yaptık ve nitekim daha belirgin 2. çizgi çıktı.
yani günden güne netleşmişi.gözün aydın bebegin büyüyo demek ki dediler.
henüz doktora gidemedim ve kan testi yaptıramadım ama internette gebelik sayfalarında dolaşırken

yerleşme olduktan sonra hafif kan gelebilir ve ozaman b hcg hormonu salgılanmaya başlar ve kanda gebelik tespit edilebilir yazıyordu.ama ben de yerleşme kanaması olmadan 2 gün önce testte çıkmıştı. hemde idrar testinde!!
bunu okuyunca kafam çok karıştı herhangi bir sorun olabilir mi kızlarrr
ya da benim gibi yaşayan arkadaşlar var mı???

biraz uzun oldu ama okuyup bana yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden çok teşekkür ederim....

arkadaşlar ben gebeligimi (inşallah öyledir) adetten 3 gün önce idrar testinde gördüm.
adetime 1 gün kala 1-2 kahverengi damla şeklinde çamaşırım kirlenmişti bunu yerleşme kanaması olarak düşünmüştüm.
ve adet günümde testi yineledigimde daha net çizgi çıktı.
adetimi 1 gün geçince saglık ocagına gittim.doktorlar çıkmıştı hemşirelerle görüştüm
varsa da gebelik daha çok erken testte çıkmayabilir dediler ama 1 gün önce yaptıgım testi gösterince buna göre gebelik var ama yine deneyelim varsa bunda da kesin çıkar , ozaman erken yumurtlamışındır dediler.
yaptık ve nitekim daha belirgin 2. çizgi çıktı.
yani günden güne netleşmişi.gözün aydın bebegin büyüyo demek ki dediler.
henüz doktora gidemedim ve kan testi yaptıramadım ama internette gebelik sayfalarında dolaşırken

yerleşme olduktan sonra hafif kan gelebilir ve ozaman b hcg hormonu salgılanmaya başlar ve kanda gebelik tespit edilebilir yazıyordu.ama ben de yerleşme kanaması olmadan 2 gün önce testte çıkmıştı. hemde idrar testinde!!
bunu okuyunca kafam çok karıştı herhangi bir sorun olabilir mi kızlarrr
ya da benim gibi yaşayan arkadaşlar var mı???

biraz uzun oldu ama okuyup bana yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden çok teşekkür ederim....

canım ya lütfen sıkma canını ama sana daha öncede dedim mutlaka biran önce git bi bhcg yaptır heryerde yapılıyor biliyosun bu kadar kendi kendini sıkmaktan çok daha ii
yerleşme kanaması herkeste olmayabilir ayrıca bhcg sperm yumurtayı dölledikten hemen sonra salgılanmaya başlıyormuş yerleşme daha sonra yani senin hormonların çok ii çalışıyor demekki idrarda çıktı regl günü geçipte çıkmayanlar bile ok fazla
bence hemen kalk bi test yaptır içinde kurtlar ölsün

Bence içini rahat tut hamilelik var gibi görünüyor ama bir doktora görün be kuşum görsünler kan değerine bakılsın, usg de görürsen tamamdır..
O gelen leke yerleşme kanaması da olabilir başka birşeyde o sebete en sağlıklı cevabı sana gideceğin doktor verecektir canım...a.s.

canım bazı siteler o kadar karışık yazıyorki insanın kafasını karıştırıyorlar benim bildiğim kadarıyla. ilişkide 1 hafta sonra falan test pozitif veriyor. canını sıkma bebişin seninledir.:emir_bebek::emir_bebek:

benım yerleşme kanaması olmadı bence bünyeden bünyeye değişiyo takma kafana böyle şeyleri sen rahat ol :emir_bebek: iyidir

ayy canlarım benim gerçekten moral verdiniz.sagolun

bir türlü rahat olamadım, anladıgınız gibi kafamın içi çok dolu.

yarın gidicem inşallah bi aksilik çıkmazsa.

ama burada imkanlarda kısıtlı onunda vermiş oldugu bir gerilim var.

bilmiyorum ya çok araştırmak okumak, bilmekde iyi degil stres oluyosun.

kafamı daha çok karıştırıyolar....

X