Aile Planlaması Implant (Deri altı) kullanan var mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Implant kullananlar var mı arkadaslar ? goruslerınızı yazarmısınız...

Pek yaygın olmayan bır korunma yontemı yenı yenı yaygınlasıyor, arastırdım bende yaptıracagım..

Çok mantıklı ve temız geldı.... spirale, haplara vs vs ye gerek yok.....

3 yıl koruyor, ıstenıldıgı anda cıkarılıyor... takıldıgında hemen koruma baslıyor.. cıkardıktan sonra da koruma hemen ortadan kalkıyor...

%93 koruyor, yan etkılerı dıger yontemlere gore en az olan korunma yontemı...

Son düzenleme:
hee sen yazmışın zaten herşeyi...
ben de aynen öyle düşünüyorum...
yaklaşık 1 ay önce taktırdım...
takarken biraz acıdı ama şimdi hissetmiyorm bile...
inşallah koruyodur gerçekten...

slm arkadaslar.bu implant islemi icin ne kadar odediniz acaba.ve ilk adet doneminiz nasil gecdi .genelde adet kanamalrinda asiri duzensizliklar yapiyormus bu korunma yontemi.bende cok arastiriyorum ama hala karar veremedim implant mi spiral mi.genelde benim sordugum ist.daki dr lar pek onermiyor.yada bana oyle dr denk geldi.size ne tur eksilerindne bahsedildi acaba yazarmisiniz

cevaplar icin tesekkurler simdiden :1hug:

merhaba arkadaşlar yaa bende yakında evleneceğim bu yöntemi internetten duydum yaptıranların yorumlarını duymak istiyormda...gerçi ben çocugum olduktan sonra düşünüyorum da inşllah çocugum olur Allahın iznyle.....yorumları sabırsızlıkla bekliyorum

350tl evet ben taktırdım ilk ay adet düzensizliğim oldu ama normal dedi doktor napalım hepsinin bir yan etkisi var

Son düzenleme:
Emirme döneminde korunmak için bunu tavsiye ediyoruz dedi doktorum. 560TL ye yaptırdım ben. Biraz pahalı olmuş galiba...Uygulama sırasında hiç ağrı hissetmedim. Çok kolay oldu. ıstediğin zamanda çıkarılabiliyomuş...

hee sen yazmışın zaten herşeyi...
ben de aynen öyle düşünüyorum...
yaklaşık 1 ay önce taktırdım...
takarken biraz acıdı ama şimdi hissetmiyorm bile...
inşallah koruyodur gerçekten...
Gebe kaldınız mı takılı iken adet düzeniniz nasıldı

X