infertilite sonrası aşılama

eflaak

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
316
213
28
2,5 yıllık evlıyız 1,5 yıldır çocuk ıstıyoruz ama nasip olmadı. Doktora gıttık butun degerlerımız normaldı rahım fılmı temız cıktı sperm testı normal dedı doktor fakat infertilite dedı yanı nedenı bellı olmayan kısırlık. rahım fılmı sonrası 2-3 ay daha bekledık belkı tupler açılınca kendılıgınden olur dıye olmadı hacamat ıyı gelır dedıler(gercekten ıyı geldı rahımde atılamayan kan varmıs hacamat ıle gıttı reglılerım rahat ve guzel gectı ) hacamat sonrası da cocuk yıne olmadı tabı üzüntüler hayal kırıklıkları derken stres ve üzüntü ıdrar yolu enfeksıyonumun tekrar etmesıne sebebiyet verdi . 1-2 ay da yoğun antibiyotiklerle bununla mücadele ettıktenn sonra artık daha fazla beklememeye karar verdım ve tüp bebek merkezıne gıttık yaşımız ve herhangı bır sorun olmaması sebebiyle aşılamaya başlayalım dedı yumurta takıbı yapıyoruz 5 gündür her akşam gonalf 450 kullanıyorum bugun gıttım yumurtamın bırı 10 mm dıgerı 12 mm olmus cuma tekrar gel dedı ümidim var her sey çok guzel olacak ınsallah hıssedıyorum.

inşallah en kısa zamanda bebişinize kavuşursunuz <3

infertilite= kısırlık
sepepsiz infertilite= nedeni belli olmayan kısırlık.

2,5 yıllık evlıyız 1,5 yıldır çocuk ıstıyoruz ama nasip olmadı. Doktora gıttık butun degerlerımız normaldı rahım fılmı temız cıktı sperm testı normal dedı doktor fakat infertilite dedı yanı nedenı bellı olmayan kısırlık. rahım fılmı sonrası 2-3 ay daha bekledık belkı tupler açılınca kendılıgınden olur dıye olmadı hacamat ıyı gelır dedıler(gercekten ıyı geldı rahımde atılamayan kan varmıs hacamat ıle gıttı reglılerım rahat ve guzel gectı ) hacamat sonrası da cocuk yıne olmadı tabı üzüntüler hayal kırıklıkları derken stres ve üzüntü ıdrar yolu enfeksıyonumun tekrar etmesıne sebebiyet verdi . 1-2 ay da yoğun antibiyotiklerle bununla mücadele ettıktenn sonra artık daha fazla beklememeye karar verdım ve tüp bebek merkezıne gıttık yaşımız ve herhangı bır sorun olmaması sebebiyle aşılamaya başlayalım dedı yumurta takıbı yapıyoruz 5 gündür her akşam gonalf 450 kullanıyorum bugun gıttım yumurtamın bırı 10 mm dıgerı 12 mm olmus cuma tekrar gel dedı ümidim var her sey çok guzel olacak ınsallah hıssedıyorum.
Bende bu ay aşılama olacaktı kist çıktı.gelecek aya kaldı kist geçerse bakalım artık nolacak seni takip edecem inşallah olur

çikolata kist mi kistle ilgiili ne dedıler pekı. inşallah süreç senın ıcınde en hayırlı sekılde olur canım kıstte engel oluyor belkı kıst gıttıgnde kendlıgınden bıle gebe kalabılırsınn

Klomen sonrası basit kist.sağda 2 solda 2 toplam 4 tane varmış.2-3mm arası hepsi.cylo progynova yazdı doktor bu ay onu kullanıyorum.uzun süredir kolmen femera Bi işe yaramadı amh düşük aşılama diye çok dediler ama direttim.aşılama mecburi oldu artık.kist bu ay geçerse bakalım tedavi nasıl devam edecek

ben gonal f 450 ılacını uygulamıstım 1 hafta duzenlı kullandım 1 hafta sonunda yumurtalarıma bakıldı 15 mm boyutlarına gelmıstı ama ılacım bıtmıstı tekrar hem ılac yazdılar onu ıkı gun kullan sonrada gece çatlatma ığnenı vur dedıler 1 gun sonrada assılama olmustum

X