İngiliz astronot uzaydan yanlış numara çevirdi: 'Merhaba, orası Dünya mı?'

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.836
İngiliz astronot uzaydan yanlış numara çevirdi: 'Merhaba, orası Dünya mı?'
  • 6 saat önce
Paylaş
151216091038_tim_peake_624x351_getty.jpg
Image copyrightGetty
İngiliz astronot Tim Peake, uzaydan yanlış numarayı çevirip "Merhaba, orası Dünya mı?" diye sorduğu kadından özür diledi.

Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) 15 Aralık Salı günü ulaşan Peake, Twitter'dan dün şu mesajı paylaştı:

"Biraz önce yanlışlıkla arayıp 'Merhaba, orası Dünya mı?' diye sorduğum hanımefendiden özür dilemek isterim - telefon şakası değil… yalnızca yanlış numara!"

İki çocuk babası, eski asker Peake, pilot gençleri bilimsel çalışmalara teşvik etmek amacıyla çeşitli deneyler ve projeler yürütmek için altı ay uzay istasyonunda kalacak.

Peake, bu hafta başında iki mürettebata uzayda yürüyüş yapmaları için yardım etti.

151225090636_peake.png

Image captionİngiliz astronot Twitter mesajıyla yanlışlıkla aradığı kadından özür diledi.
Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'dan iki astronot Tim Kopra ve Scott Kelly ISS'in dışına çıkıp bir parçayı tamir etti.

Avrupa Uzay Ajansı'nın görevlendirdiği İngiliz astronot ISS ekibine katılan ilk İngiltere vatandaşı oldu.

Uzaya giden ilk İngiliz ise, 1991'de Sovyet Uzay İstasyonu Mir'i ziyaret eden Helen Sharman olmuştu.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/12/151225_uzay_yanlis_numara

Aradığı kişi şok olmuştur yalnız orası dünya mı sanki uzaylı arıyomuş gibi :KK70:

Çocukken televizyondaki interaktif oyunlardan birini aramak isterken yanlışlıkla bi teyzeyi aradımıştım. Teyze nasıl bıktıysa çocuklardan burası oyun yeri değil ev evv diye çığırdı bana. Aklıma o geldi. :KK48: Burası Nasa değil ev evv :KK53:

U uzay diyince direkt Nasa dedim başka yermiş meğersem :KK12:

X