Kekler - Pastalar İngiliz keki-Torku süt sponsorlugunda

Öncelikle herkese merhaba..şunumu yapiyim bu mu olsun derken sonunda ingiliz kekine karar verdim {nevresteninde kafasinin etini yiyerek tabi :p } öhhm öhhmm konumuza gelecek olursak öncelikle malzemelerimiz;

-2 yumurta
-yarım su bardağından biraz fazla şeker
-1 cay bardagi süt
-1 cay bardagi sıvı yağ
-1.5 su bardagindan az un
-kabartma tozu
-vanilya

ISLATMAK İÇİN;

-1 su bardağı süt
-2 yemek kaşığı şeker
-1 yemek kaşığı kakao

BULAMAK İÇİN;

-hindistan cevizi

Eki Görüntüle 1623020

Öncelikle yumurta ve şekerimizi iyice cirpiyoruz
Eki Görüntüle 1623022
Ardindan süt,sıvı yağ,vanilyamızıda koyup 2 dakika daha çırpıyoruz.en sonda un ve kabartma tozumuzu ekleyip hamurumuzu hazır hale getiriyoruz. Yagli kagit serilmiş borcama hamurumuzu boşaltıyoruz
Eki Görüntüle 1623029
170 derecelik önceden ısıtılmış fırında 25 dakika kadar pişiriyoruz. Pisen keki soğumaya bırakıyoruz
Eki Görüntüle 1623036
Kek sogurken ıslatmak için kullanacağımız malzemeleri hazır edebilirsiniz..kabımıza süt kakao ve sekeri alip çırpıcı yardımıyla iyice karıştıralım
Eki Görüntüle 1623040
Soguyan keki küp küp dilimleyelim
Eki Görüntüle 1623044
Ardından önce hazırlamış olduğumuz kakolu karısıma ardından da hindistan cevizine bulayalm
Eki Görüntüle 1623046 Eki Görüntüle 1623047 Eki Görüntüle 1623048

Bir kac saat dinlendirdikten sonra harika oluyor..herkese afiyet olsun

Eki Görüntüle 1623050

Sunumum hic iyi degildir normalde az da olsa netten kopya cektim :KK49:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:BAŞARILARRR...

Bu nee ka güzel bisee ya :KK61:ah diyette olmayaydım seni yereeeem derdim ama diyetisyen beni oyaar :KK45:

İnşallah esmerm91, post: 42459950, member: 465425"]Kilo verncw yersin artk canm sende :KK19:[/QUOTE]
İnsallah

Ellerıne saglık cnm cok guzel gorunuyor basarılar dılerım:KK200::KK200:
Sen ıngılız ben alman cıkabılcezmı bakalım yurdumun keklerı arasından:KK70:

Hahahahaha valla bende merak ediyorm sonucu bakalm ingiliz ve almanlar kurtaracak mi bizi :KK70:
Bu arada tsk ederm canm :KK60:
Ellerıne saglık cnm cok guzel gorunuyor basarılar dılerım:KK200::KK200:
Sen ıngılız ben alman cıkabılcezmı bakalım yurdumun keklerı arasından:KK70:

dünkü küsme krizimi atlatıp geldim dün tam yaptım bu tarifi konu açayım dedim bir geldim 5 dk önce yüklenmiş :KK70: desteğe geldim kesinlikle çok güzel oldu burdan destekliyorum sizi hem tadı hem görünüşü harika olmuş sizinde yarışmada başarılar benim yerime de:KK48:

ellerine sağlık, başarılar:KK68:
Cok tesekkurler :KK66:

dünkü küsme krizimi atlatıp geldim dün tam yaptım bu tarifi konu açayım dedim bir geldim 5 dk önce yüklenmiş :KK70: desteğe geldim kesinlikle çok güzel oldu burdan destekliyorum sizi hem tadı hem görünüşü harika olmuş sizinde yarışmada başarılar benim yerime de:KK48:
Yaaaa :110: bende valla neler neler aklimdan geçirirken kendimi ingiliz keki yapmis olarak buldm :KK17:
Eminim sizinkide cok güzel olmstr ellerinize saglik :KK60:
Teşekkür ederim bu arada :KK66:

Elinize sağlık başarılar:KK68:
Cok tesekkur ederim :KK66:

X