Insan Beyni Ilk Aşkı Asla Unutmuyor

ressam1970

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2007
658
2
53
Amerikalı bilim adamları, beynin ilk aşkı asla unutmadığını söyledi.

Kaliforniya Devlet Üniversitesi psikologlarından Nancy Kalish, yaptıkları 14 yıllık bir araştırma sonucunda,
ilk aşka ait hatıraların bağımlılık yaratan ilaç veya uyuşturuculardan bile daha etkili olduğunu açıkladı.
İlk aşka ait hatıraların beyne kazındığını belirten Kalish, bu anıların kontrol edilmemesi halinde,
evliliklerin dağılması, ve kronik yalnızlık gibi yıkıcı sonuçların yaşanabileceği uyarısında bulundu.
"İlk aşk, telefondan çok çabuk otel odasına geçebilir" diyen Kalish, ilk aşkı unutmanın insanın gücünü aşan bir fenomen olduğunu da belirtti.

Hadi ya :)) Wallahi ben ilk aşkım kimdi o nu bile hatırlamıyorum. İlkokuldaydı heralde. Ya benim beynimde bişey var yada Amerikalı bilim adamları yanılıyor :p

İlk aşk?!?!?

Kızlar inanır mısınız? Tam 8 senemiz beraber geçti. Onu unutmam 5 senemi aldı. O 5 sene boyunca da yine görüşmeye devam ettik. Tamamen sağlığımı,psikolojimi,sinir sistemi,hayatımı mahvetti!!!!

Şimdi dönüp ona yani kendi geçmişime baktığımda nefret,aşk,sevgi,özlem,arkadaşlık,dostluk,kızgınlık, aklınıza hangi duygu gelirse gelsin; hiç birini hissetmiyorum.

Sadece yaşanması gereken bir duyguydu,kaderimde bu varmış, yaşadım ve bitti..!

ilk aşkım...

malesef doğru düzgün göremedik bile birbirimizi, sarılamadık hiç...

çünkü o yurtdışındaydı ben Türkiye'de...

ayrılmak zorunda kaldık. ben o zaman üniversite 1 deydim..

ama yine içimde sızısı var..

X