İnsan kızının ölmesini ister mi gerçekten ?

Herkes anne baba olamıyor.
Resmen küçüklüğünüzden travmalarınız var. Çok zor öyle bir evde büyümek, yaşamak.
Ama kötü olan, anormal olan sen değil annen ve kardeşin.
Kendini suçlama ölümü düşünme kendini değersizleştirme bu senin özgüvenini alıp götürür.
Kpss ye aban olmuyorsa güzel bir iş bul kurtul o evden annen ve sevgili evladı bir ömür birlikte yaşasınlar..

Sanırım bende ilerle sizin gibi olacağım zaten, kaç yaşıma geldim bana ne biçim davranıyorlar keşke atansam gitsem farklı şehirede tüm akrabalarımdAn tamamen kopsam

Hiç senin için üzüldüğü, sen hastasın diye goz yasi döktüğü falan ne bileyim olmadi mi annenin ya? Ya da bi yere gittiginde özlediği? Basini oksayip sevdigi? Guzel biseyler soyledigi?
Elbette oldu hasta olduğumda sonuçta o büyüttü beni, ama zaman geçtikçe bana karşı daha bir öfkeli annem sürekli sizi tek başıma büyüttüm diyor sanki ben seçmişim babasız büyümeyi gibi, ama mesela haber izleyelim ben duygulanıp ağlayayım duygusuz annem hemen atlar sen kendi hayatına bak millete ne ağlıyorsun bilmem ne yanında asla ağlamamam, geçen sene anneme ağlayarak dedim ki küçükken beni böyle böyle dövmüştün bana diyor ki off ne kincisin sende çok yaramazdın hakettin vs. Bende o zaman anneme insan özür diler ya küçüçüktüm hep dövüyordun dedim bana geçmiş diyor ki akıllı olsan dayak yemezdin, ne yaptım diyorum verecek cevabı yok yaramazmışım o kadar, bir yere gittiğimde Merak etmez çünkü izin vermez, üniyi bile ailemın yaşadığı yerde okudum, annem bencildir 10 gün evde her işi ben yapayım 11. Gün bana gelip sarma saralımmı desin ben anneme off hiç yemek yapasım yok ya diyeyim annem başlar ben eskiden tek başıma size tencere tencere yemek yapardım bilmem ne. Bende anneme anne 10 gündür yemeği ben yaptım bugünde sen yap desem kıyamet kopar bir daha senden iş istemem vs diyorum ya insanı delirtiyor. Sırf ailem yüzünden asla evlenmeyeceğim, allah korusun evlensem çocuğum olsa ben kazada falan ölsem annemin eline kalsa bebeğim aman allahım...

Pandemiden sonra yurtlara gece kalacak abla aranıyor yani gece sabaha kadar başlarında bekliyorsun.Duzenin alt üst oluyor ama en azından gece full ders calisip hem de para kazanir atanma şansın olur.Aklima bu geldi.Ailenle ilgli kismi acikcasi gectim.Belli ki sıkıntılı insanlar Allah akil fıkır versin.Bence atanma şansın varsa kendine acimayi bırak ve hirs yap atan.Evmis ismis nasilsa yapsan bile adı olmuyor seni etkilemeyecek sekilde yap geç

Allahım ben ne okudum ne kadar kötü insanlara ailem demek zorundasınız allah yardımcınız olsun Kpss yi kazanıp atanmanız için dua edeceğim cidden gidebildiğiniz en uzak şehre gidin ve bidaha bu insanlarla muhattap olmayın. Bırakın arkanızdan konuşsunlar kötülesinler bu insanlarla alınan bir gram nefese yazık

Off nedir bu böyle ya...
İş yapma kapa odana kendini derslerine çalış ve o evden kendini kurtar.
Yoksa hayatın elinden gidecek.

Bir ailenin evladına zorunlu olarak ev al kardeşini okut ne demek... Bu görev size ait görevler değil.

Neden dış hekimi diye ve aile hayatı iyi diye kendine layık görmüyorsun ki.
Anlaşmak sevmek aynı yolda yürüyebilecegini anlamak çok önemli.

Bu evden gitmeye bak ya küçücuk yaşta neler yaşatıyor nasil vicdan bunlarda ki. Nasil bir psikoloji birakir. Lütfen evden git ama evlilikle acele bir şekilde yapma, ben de kpssye hazırlanmaya çalışıyorum hala umudumu korumaya calisiyorum lütfen sen de tekrar hazirlan

Merhaba yds sonrası iş bakacağım, evet bende çok istiyorum atanmak annem şu aralar evde benden aşırı iş istemiyor ama evde hep kardeşim yüzünden huzursuzluk oluyor annem hep onu savunuyor falan, odamda otursam iş yapmasamda motivasyonum kalmıyor

Sormayın ailem akrabalarım hepsi beni baba ve eş yerine koymuş, annem babam yokken bizi büyüttü diye sürekli hayalleri bu, hatta teyzem geçen sene bana keşke düzgün yüksek maaşlı işin olsaydı ev kredileri düştü annene ev alırdın dedi( Ki evimiz bizim kira değil sadece eski) ama burayı satsak şuan hayallerindeki sıfır evi almam imkansız.
Çünkü arkadaşlarıma annemin bu yüzünü anlatamıyorum, çingene gibiler sevgilimin ailesiyle tanıştırsam saniyesinde başlarlar bu kadın çok çektı, bir elin annende olsun kadıncağıza şu eşyayı alın, biz fukarayız bilmem ne, zaten sohbet etmeyi bilmezler yaptıkları tek şey boyun bükmek acıtasyon yapmak, dil hekimi dediğim çocuğun annesi hemşire babası lojistik işleriyle uğraşıyordu yurtdışjna tatile falan giden insanlar ve maalesef ailemi tanısalar asla ısınamazlardı, ya lütfen yanlış anlamayın yaşantısından utanan eden birisi değilim ama birçok şeyimiz var dışarıdanda iyi sakin kendi halinde biriyim ama ailem beni hep dibe çekiyor şuan beni istemeye gelseler teyzemlerin ve annemin garibanız biz işte kızımdan inşallah yüzümüz gülsün vs vs öyle aptalca konuşurlar ki özgüvenim cesaretim sıfır bu konuda maalesef...

Merhaba zaten asla evlenmeyi düşünmüyorum aileme tanıyan iki dakika oturup sohbet edemez, teyzemlerin tek lafı bizim için garip bunlar öksüz kaldılar baba mı var başlarında bilmem ne sadece böyle lafları bilen insanlar, aşık olsam Birgün yine evlenemem sırf ailemi tanımasınlar diye... Evet inşallah atanırım pes etmemeye çalışıyorum tekrar demeyeceğim allah izin verirse

şöyle düşün sevdiğin birinin ailesi böyle olsa evlenmekten vazgeçer miydin? ilerde atanınca görüşmeyi minimuma indirirsin olur biter. bu yüzden kendini kapama

Valla neler var gerçekten ben de hamileyim kızım için canımı veririm ama anneannem mesela anneme çok eziyet etti kullandı onu parasız olmasından dolayı. Hep ezmeye kalkar şu an yaşlandı hala ezmeye kalkar Allah ıslah etsin. Ben senin yerinde olsam atandıktan sonra bi daha geri gelmem ama demesi kolay işte aile atamıyorsun

Ben seni çok iyi anlıyorum.
Allah korusun benim eşime bişey olsa bende asla ama asla ailemin yanına dönmem.
Yavaş yavaş kişiliğini ve kendini kabullendir.
Sizde anneniz gibi ondan şikayet edin.

İnşallah kpss yi yada ne istiyor isen kazanda kendi hayatını kur.

Daha fenası annenin genlerine sahip olabilir :) senin dedigin gene resmi olarak vasiyet edilebilir. Kadini tanimadan nefret ettim. En yakin zamanda kurtulursun bunlardan umarim. Ama iletişimi kes olur mu kurtulunca.

Evladınız ne şanslı, allah sağlıklı ömür versin ailenize Maalesef... ne yapsalarda aile işte diyorum ama keşke onlardan da aynı değeri görebilsem

İnşallah atanır ve kurtulursunuz. Atanamazsanız da pes etmeyin avm lerde vs lcw gibi yerlerde mesela iş arayın. Para da vermeyin onlara. Vermek zorunda kalırsanız bile kendinize ayrı para biriktirin saklayın. İnşallah mutlu olursunuz. Farklı bi şehre atanıp mutlu olursunuz umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…