İnsan olarak endişeleniyoruz yapımızda var

Yok yanlış anlamıyorum insan zaten hayatta neyden emin olabiliyor ki hepimiz bie şekilde yaşıyoruz , dediğiniz de olabilir ama değer veren insan yapmamak için uğraşır sadece bunu diyebiliyoruz ☺️
Valla canım arkadaşım var çok yakın çok seviyorum kocası bekarken uyuşturucu kullanıyordu hepsini bıraktı evlendiler güzel bir yuva kurdular 2 de çocuk var ve arkadaşım çok sonra anladı ki adam aslında hiç bırakmamış bir yerden sonra açık açık kullanmaya başladı malesef suan bosanamiyor da :KK43: eşimin içmemesin benim için büyük bir kriter o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama iş daha önce kullanmak olunca emin olamıyorum tam bırakabileceğine

Siz bu konuda net tavrınızı ilettiğinizi düşünüyorum sizin tavrınızı bildiği için şuan bırakmış ama evlennce içebilir siz kararlılığımızı bir daha iletin kesinlikle kabul etmeyeceğinizi
Kesinlikle belirttim , başkası için boşanma sebebi olmayabilir ama benim için kesinlikle boşanma sebebi bu, zaten ne kadar net olunursa o kadar iyi

Alkol içmiyoruz, içki içiyoruz bu birincisi.
İkincisi tavrınız bu kadar netse alıp karşınıza sormaktan başka çareniz yok.
“İçki içmiyor olman benim için önemli bir kıstas, olur da içkiye başlayacak olursan bu bizim dinamiklerimizi etkiler, böyle bir evliliği asla hayal dahi edemiyorum” minvalinde bir konuşma yapmalısınız. Tepkisinden anlarsınız.

Benim kb alkolik, asla kimse kabul etmiyor alkolik oldugunu.

Esim de uni doneminde cok ciddi icermis, anlattiklarindan anladigim kadariyla icmedigi gun sayisi haftada 2 bilemedin 3.

Simdi bizim toplam tanısıkligimiz 11 yili gecti, birkac yil donumumuzde birlikte icmek dışında agzina icki surdugunu gormedim. Cunku neden onunde cok kotu bir ornek var, ona bakip bakıp halime sukrediyorum ben asla icmem diyor.

Valla canım arkadaşım var çok yakın çok seviyorum kocası bekarken uyuşturucu kullanıyordu hepsini bıraktı evlendiler güzel bir yuva kurdular 2 de çocuk var ve arkadaşım çok sonra anladı ki adam aslında hiç bırakmamış bir yerden sonra açık açık kullanmaya başladı malesef suan bosanamiyor da :KK43: eşimin içmemesin benim için büyük bir kriter o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama iş daha önce kullanmak olunca emin olamıyorum tam bırakabileceğine
Yaa Allah yardımcısı olsun uyuşturucu da en zorlarından rabbim arkadaşınıza güzel bir hayat versin , hayatta her şey olabiliyor umarım ki başlamaz diyebiliyorum

Yazdığınız her yazıda tepkili bir tavır söz konusu :) farkında mısınız bilmiyorum da gününüz mü güzel başlamadı bilemedim 😁 ben zaten bu konuda iyi düşünüyor olsam yani düşüncelerim oturmuş olsa buraya konu açmazdım değil mi ?

Her neyse sağol .
Aynen günüm güzel başlamadı o yüzden bende tanımadığım,random birine çatayım dedim.

Sevgilim abisinden görüp alkole başlar mı diye soruyorsunuz,ben de diyorum ki içinde varsa zaten başlar,abisiyle alakası yok. Ayrıca geleceği bilemediğimiz için şu an ne söylersenirse söylensin doğmamış çocuğa don biçmek olur diyorum.

Ne düşünmeliyim diyorsunuz,ben de beni bozmaz ben kendimde alkol içen biriyim ama sizi bilemem,bunun kararını ancak siz verebilirsiniz diyorum. Neticede sizi tanımıyorum o yüzden ne düşünüp,düşünmeyeceğinizi bilemem. Hoş tanısam da fark etmez çünkü hayat sizin hayatınız böyle bir durumda önemli olan burada yazılanlar değil sizin ne yapacağınız.

Yani yazdıklarınızın hepsine kendi bakış açımdan cevap verdim aslında ama bakış açımı beğenmediyseniz bilemem tabiki.

Siz istemediğiniz için bırakmışsa ileride herhangi bir zamanda başlama ihtimali çok yüksek. Bu sadece alkol için değil tüm alışkanlıklarımız için bizim için de geçerli. Eğer benim kırmızı çizgim diyorsanız, ileride başlaması ayrılık sevebi vs diyorsanız o topa hiç girmezdim ben olsam hatta en başta.

Insanları oldugu gıbı kabul etmeyıp adına ask koyuyorlar sonra neden böyle oldu. Eğer aşırısı yoksa ınsanların zevklerıne de karısmak manasız

Insanları oldugu gıbı kabul etmeyıp adına ask koyuyorlar sonra neden böyle oldu. Eğer aşırısı yoksa ınsanların zevklerıne de karısmak manasız
Olduğu gibi kabul etmeyip derken ? Fiziksel özellik mi bu ? Bence evleneceğim insan da içki içmemesini istemek en doğal hakkım değil mi :) zaten değer veren insan bazı yanlış şeyleri düzeltmeyi seçer bu benim için de geçerli
Sonuçta evlilik iki insanın bir yuva kurup aile birliğini ilerletebilmesi demek …
Aşkla da zerre alakası yok konunun😁

X