insanları benden iten nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her konunuzla biraz daha sasirtiyorsunuz beni.

Evet insanlara fazla geliyorsunuz, endaminiz, duruşunuz güzelliğinizden dolayı kimse arkadaşlık kurmuyor sizinle. Çünkü sizden başka herkes çirkin, bakımsız. 💆

Yıllardır aynı evi paylaştığı eşinin herşeyini küçümseyen bir kadından birşey beklememek lazım aslında. Kendiniz haricinde beğendiniz kimse var mı acaba? Bu tavırla, bakış açısıyla kimseyle arkadaşlık kuramazsınız tabi.

Sonrada cekemiyorlar beni kıskanıyorlar tribine giriyorsunuz 😌
yooo niye herkes çirkin olsunki ..çok ama çok güzel arkadaşlarım var hep dile getiririm mihabet ortamında hatta ...ama bı tanesi sen selfie cekinirken bana şaka yaptığını düşünerek " sen kaç ordan biz çirkin cikiyoz sen varken" demişti ..kahkahayi basmıştı ...çıkmıştım bende...yine şahit olmuştum kadınlar etrafında güzel kadın görmeye tahammül edemez ..tıpkı buradaki argolaşanlr gibi . bugünden itibaren daha iyi anladım ki kadın kadının düşmanıdır ( istisnalar hariç , melek gibi olanları da vardır , öperim onları)
ve bazen yalnızlığıma da şükrediyorum ..kıskanç kadınlar içinde uzulecegime gerçekten yalnızlık bana bir lütuf ozaman tekara anlamış oldum...

yooo niye herkes çirkin olsunki ..çok ama çok güzel arkadaşlarım var hep dile getiririm mihabet ortamında hatta ...ama bı tanesi sen selfie cekinirken bana şaka yaptığını düşünerek " sen kaç ordan biz çirkin cikiyoz sen varken" demişti ..kahkahayi basmıştı ...çıkmıştım bende...yine şahit olmuştum kadınlar etrafında güzel kadın görmeye tahammül edemez ..tıpkı buradaki argolaşanlr gibi . bugünden itibaren daha iyi anladım ki kadın kadının düşmanıdır ( istisnalar hariç , melek gibi olanları da vardır , öperim onları)
ve bazen yalnızlığıma da şükrediyorum ..kıskanç kadınlar içinde uzulecegime gerçekten yalnızlık bana bir lütuf ozaman tekara anlamış oldum...
Evet çok güzel olduğunuz için yalnızsiniz.

İletişim problemi yaşadığınız için falan değil.

Çünkü etrafınızdaki herkes ama herkes sizin güzel olmanızdan rahatsız, bir tane iyi kalpli insana denk gelmemiş olmanız büyük talihsizlik.

Eşiniz de sorunlu.

Ama siz güzelliğiniz kişiliğinizle eşsiz bir insan olarak sıkıntı yaşıyorsunuz. Zor tabi.

images (3).jpeg

Normal hayatta da burada yazdığınız gibiyseniz yalnızlık lütuf degil sonuç oluyor gerci.

En yakın iki arkadaşım gerçekten çok güzel, bakımlı, Kariyer sahibi, çocuklarına düşkün hanımlar. Maşallah diyeyim. Hiç bu yüzden onlardan soğumadım. Konuştuğumuzda hiç mütevazi takılıyor havasına girmezler. Çekemiyorlar beni diyecek insanlar değiller. Kendileri de huyları da güzel. Bir buluşma olsa çekememek değil, koşa koşa giderim yanlarına.

Yani güzel, bakımlı olmanızla başkalarının sizden uzak durmasının alakası yok. Etrafınıza çekici bir enerji yerine, itici bir enerji yayıyorsunuz muhtemelen. Çünkü insanlar yalnızca söylediklerinizi değil, alt metinlerini de okur. Ne düşündüğünüzü de anlar hal ve tavırlarınızdan. Güzelliğimi Çekemiyorlar diye düşünüyorsanız, onlar da gayet bunu anlayıp ona göre davranıyordur.

Belli bir yaştan sonra arkadaşlıklar dostluklar evriliyor bence. Herkesin kendi düzeni var gençlik dönemindeki gibi canım sıkıldı dışarı çıkalım deyince ben de hemen okey diyemem mesela. Çünkü hayat ilerledikçe sorumluluklar artıyor. Bu benim dostlarımla aramda mesele olmadı ama yakın arkadaş dediklerimle oldu mesela artık yakın arkadaşım değiller 😂 Belki böyledir sizinki de değişen hayat şartları sizi bu noktaya getirmiştir.
Aynen ole oluyor ,o yirmili yaşlarımdaki arkadaş ortamim yok ,çok mu yaşlıyım şimdi hayır 31 yaşındayım ama bazen yaşanmışlıklar,bazen yalnız kalma ihtiyacı , kalabalıklığı kaldıramama,artık kafa dengine uyamamasi, kendi kabuğuma çekilme isteği daha cazip geldi ,son 1 yıldır bende durum bu ,bir süre sonra böle oluyor galiba

neyse konuyu açtım ama daha cevap vermicem kimseye ...burda bile son metine takılıp kaldınız yani " arkadaşlarımın beni ovdukleri tarafta"
doğru kadinlqr etrafında öyle bir kadın istemez ..etrafından ailesinden uzaklaştırır uzak durur...komplekse girerler ...sizi de anlamış bulundum ..boşuna uzatmiyorum konuyu ! noktaliyorum.
Size çok yardımcı olasım geldi. Sorunuzu buldum. Çok itici ve egoistsiniz.
Normal insanlar; kendilerinden övgüyle bahsetmezler, karşılarındaki insanları da bayım bayım bayıltmazlar. Samimiyet dozumu daha da arttırarak söyleyebilirim ki, gerçekçi olun ve çevrenizdeki insanların karekterleriniz uyuşmadığı için sizden uzak durmaya çalıştıklarını kabul edin.

N’olur şaka yapıyor olun ya n’olur.

Arkadaşınız sizin egonuzla dalga geçmiş bence ama siz bilirsiniz :KK51:

Ben sizi çözemedim bir türlü.
Geçenlerde gözünüzdeki lekeyle ilgili konu açmıştınız. "İnsanların gözüne bakarak konuşmak istemiyorum, hep oraya bakıyorlar gibi geliyor, herkes soruyor" demiştiniz. Ben o cümleleri okuyunca sizin müthiş özgüvensiz bir insan olduğunuzu düşünmüştüm.
Ne ara "güzelim diye çekemiyorlar, kadın kadının düşmanı işte bacım" seviyesine geldiniz?

Hem çok güzel arkadaşlarınız var hem yalnızlığınıza şükrediyorsunuz...
Hem insanlardan bir anda soğuyorsunuz hem "insanlar benden uzaklaşıyor" diyorsunuz...
Kafanız fena karışık sanırım.

Bu anlattıklarınızda da kendinizi bayağı övüyorsunuz. İnsanlar sürekli kendini anlatan, öven, aldıklarıyla hava atanları sevmezler. Siz çevrenizde kendiniz gibi kişileri istiyorsunuz bence. Sizinle muhabbeti kesenler boşuna kesmemiştir. Konuşurken laf arasında kırıcı bir şey söylemişsinizdir, modunu düşürmüşsünüzdür ona alınmıştır. Sizi kırmak istemem ama kendinizi düzeltmediğiniz sürece yalnız kalırsınız. Sizden sıcaklık görememelerinin nedeni bu.

Konu sahibesinin talebi üzerine topik yorumlara kapatılmıştır.

Yalnız şuna açıklık getirmek istiyorum, burası bir site ve üye olurken ama okuyarak ama okumadan kabul ediyorum deyip işaretlediğimiz kullanım sözleşmesinde yazan ve uyulması gereken kuralları var, uyulmadığı takdirde yapılanın ağırlığına göre bansız uyarı veya banlama işlemi yapıyoruz, ki moderatörün görevi bu'dur, kızarsınız kızmazsınız orasını bilemem lakin herkese açık platformlarda her yerde olduğu gibi düzeni sadece kurallarla sağlayabilirsiniz, bende bunu yapıyorum, kırıyorum belki, zaman zaman da kırılıyorum fakat bunca zamandır hiçbiriniz için kovdum kovuyorum demedim, demem zira haddim de değil, üslubum da değil.
Ben kurallar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya gayret ediyorum, yaptığım işlemlerin kovma olarak nitelendirilmesinden son derece rahatsız oldum, bunu bilmenizi istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X