İnsanları mı aşağılıyorum?

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.309
16.639
27
Merhaba hanımlar kafama takılan ve kendimi kötü hissettiğim bir durum var yanlış anlaşılmamak adına çevremdekilere soramadım. Benim yıllardır çok sevdiğim ailecek de görüştüğümüz bir arkadaş grubum var ve o gruptaki kızla da son zamanlarda daha fazla görüşmeye başladık. İki kişi takıldığımızda seviyorum çok iyi niyetli ve komik bir insan onun arkadaş çevresindeki kızları da tanırım yıllardır ve onlarla da son zamanlarda daha fazla yakınlaştık. Ama beni rahatsız eden bir durum var mesela kafeye oturuyoruz menü geliyor aa bu fiyatlar ne? Kahve 10 tl mi olur? Çay 4 tl mi olur? Diye bağıra bağıra fiyat eleştirisi yapıyorlar özellikle kızlardan birinin sevgilisi acaip davranıyor mesela kahve söyleyince garipsiyor 25 kuruşa bakkaldan alırım sıcak su koyar içerim diye. Tamam piyasada her şeyin fiyatı arttı bu durumdan hepimiz muzdaribiz ama kafenin ortasında bunu tartışmak beni biraz utandırıyor. Ya da çok bağırarak konuşuyorlar ortalık birbirine giriyor kendimi rahat hissedemiyorum birbirlerine hitapları da bir garip yani iyi insanlar ama bu tavırlar bana saçma geliyor sonuçta fiyatlardan rahatsızsan kafeye gelmek zorunda değilsin ya da benim kahve içmemi eleştirmek yerine alırsın çayını oturursun ben sana ödetmiyorum sonuçta. İki dakikada bir “tadı nasıl” diye soruyor dalga geçer gibi. İyi güzel diyorum sonra tekrar soruyor. Ses çıkararak burun temizliyor biri mesela ve ben içten içe çok sinir oluyorum bir yandan da kötü hissediyorum insanları mı küçümsüyorum diye? Fikir almak istedim.

Benim için medeniyetin en büyük ölçütlerinden biri ses düzeyidir. Bağıra bağıra konuşan insanlardan nefret ederim ve isterse dünya iyisi olsun, zorunda kalmadıkça görüşmem.
Diğer anlattıklarınız da aynı derecede rahatsız edici zaten.
Size bir şey katmayan, dahası sizi aşağı çeken insanlarla görüşmezseniz bir şey kaybetmezsiniz.

Çok rahatsız edici davranışlar gerçekten de benim de başıma böyle bir durum geldi ve resmen garsonun yanında oldu buna benzer anlattıklarınız madem pahalı ozaman gelmezsiniz olur biter gerçekten görmüş insan her zaman farklı

Rahatsızsan görüşmezsin olur biter küçümsemek değil bence bu sadece farklı ekonomik sosyal düzey yada cimrilikten dolayı görüş farklılığı

Hiç biri önemli olmasa şu cafelerde bagira.cagira hatta haykirarak gulen bir grup var ya heh onlarin icindeyseniz bence de rahatsiz olun cidden çok saygisizca geliyor bana kalabalik gidersin illa ses olur ama hunharca bagirmak gülmek çok.tuhaf geri kalan meselelere.hic yorumum yok arkadaslik etmemek en guzeli gibi

Bende bu kafayı anlayamıyorum. Kafede sadece lezzetine ücret ödemiyorsunuz mekana ödüyorsunuz. Kimse kimseyi de kafede zorla oturtmuyor. Madem öyle alsın marketten kahvesini gitsin parkta bahçede içsin.
Ben olsam çok utanırdım. Bağıra bağıra fiyatları hakkında konuşmak çok abes. Takılmayın böyle insanlarla.

Merhaba hanımlar kafama takılan ve kendimi kötü hissettiğim bir durum var yanlış anlaşılmamak adına çevremdekilere soramadım. Benim yıllardır çok sevdiğim ailecek de görüştüğümüz bir arkadaş grubum var ve o gruptaki kızla da son zamanlarda daha fazla görüşmeye başladık. İki kişi takıldığımızda seviyorum çok iyi niyetli ve komik bir insan onun arkadaş çevresindeki kızları da tanırım yıllardır ve onlarla da son zamanlarda daha fazla yakınlaştık. Ama beni rahatsız eden bir durum var mesela kafeye oturuyoruz menü geliyor aa bu fiyatlar ne? Kahve 10 tl mi olur? Çay 4 tl mi olur? Diye bağıra bağıra fiyat eleştirisi yapıyorlar özellikle kızlardan birinin sevgilisi acaip davranıyor mesela kahve söyleyince garipsiyor 25 kuruşa bakkaldan alırım sıcak su koyar içerim diye. Tamam piyasada her şeyin fiyatı arttı bu durumdan hepimiz muzdaribiz ama kafenin ortasında bunu tartışmak beni biraz utandırıyor. Ya da çok bağırarak konuşuyorlar ortalık birbirine giriyor kendimi rahat hissedemiyorum birbirlerine hitapları da bir garip yani iyi insanlar ama bu tavırlar bana saçma geliyor sonuçta fiyatlardan rahatsızsan kafeye gelmek zorunda değilsin ya da benim kahve içmemi eleştirmek yerine alırsın çayını oturursun ben sana ödetmiyorum sonuçta. İki dakikada bir “tadı nasıl” diye soruyor dalga geçer gibi. İyi güzel diyorum sonra tekrar soruyor. Ses çıkararak burun temizliyor biri mesela ve ben içten içe çok sinir oluyorum bir yandan da kötü hissediyorum insanları mı küçümsüyorum diye? Fikir almak istedim.

Yok hayır bu aşağılama değil. Geçenlerde de bir arkadaş grubum oturduğu kafede menuye bakıp ay çok pahalı deyip kalktı, bu durumdan nefret ederim. Sonuçta o cafe pahalı bir yer o markayı da bilmiyorsan ben ne diyeyim yani. Anlattığınız durum beni de rahatsız eder aynı düşüncelere sokardı, normal yani.

Bazı insanlar görgüsüz oluyor kınaman normal

Bazı insanlar görgüsüz oluyor kınaman normal

Yazdiklarinizin hepsinden ben de rahatsiz olurdum.Yasadiklariniz karsi tarafi kuçümsemek vs degil enerji uyuşmaması .Ben uzun bir zamandan beri enerjimin uyuşmadigi hic kimseyle görüşmüyorum.Böylelikle hem yargilamak durumunda kalmiyor hem de huzurlu hissediyorum.

Durumları yoksa kahvelerini evde içsinler. Cafede yer bildirimi yapıp sosyal medyaya fotoğraf koymak uğruna kendilerini rezil etmesinler. Ben de olsam öyle insanlardan utanırdım ve görüşmek istemezdim. Ne tuhaf insanlar var ya. O kafenin kirası var çalışanı var elektrik suyu var heralde 25 kuruşluk kahveyi sana 10 liraya verecek.

hayır bu insanları küçümsemek değil. bir bağıra çağıra konuşmak çok saygısızca, ikincisi ise bağıra çağıra fiyat yorumu yapmak... yani aşağı yukarı dışarıda neyin ne kadar olduğu belli. gücün yetmiyorsa veya pahalı geliyorsa gitmeyeceksin. hem gidip hem de böyle bağıra çağıra parasını hesap etmek çok çiğ. hadi bi kere gittin kahvenin 10 tl olduğunu gördün, ikinciye gitmezsin.

bence böyle muhabbet olursa kırmadan söyle, geçen sefer de buna benzer bir yerde kahve içmiştik, geçen sefer de fiyat bu civardaydı, sen geçen sefer de rahatsız olmuştun. madem bu kadar yüksek geliyor, gelmek zorunda değilsin ki diyebilirsin.

Mesela biri diyor ki en büyük hayalim bileziklerimi şıngırdatarak pasta yemek. Evlenince böyle yapacakmış. Şaka yollu söylüyor ama gerçek farkındayım. Bende güldüm ne alaka ya bir insanın en büyük hayali neden böyle bir şey olur diye bozuldu. Ama gerçekten bazı hareketleri garibime gidiyor iyi insanlar oldukları için de kırmak istemiyorum

Mesela biri diyor ki en büyük hayalim bileziklerimi şıngırdatarak pasta yemek. Evlenince böyle yapacakmış. Şaka yollu söylüyor ama gerçek farkındayım. Bende güldüm ne alaka ya bir insanın en büyük hayali neden böyle bir şey olur diye bozuldu. Ama gerçekten bazı hareketleri garibime gidiyor iyi insanlar oldukları için de kırmak istemiyorum
Çevremde bu kafadaki kadın akrabam da olsa görüşmüyorum siz de öyle yapın en iyisi :)

X