İnsanlık farkı!

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.716
207.797
59
Ege Denizi yeni bir mülteci faciasına sahne oldu.
10670.jpg

‘YUNAN BOTU, TEKNEYİ KASTEN BATIRDI’ İDDİASI

Yunan Sahil Güvenliği kendisine yöneltilen suçlamalar karşısında “Biz kurtarmak için tekneye yaklaşıyorduk. Onlar kaçmak için panikleyince çarpışma yaşandı” açıklamasını yaptı.

Çoğunluğu Suriyeli olan 46 sığınmacıyı taşıyan ahşap bir tekne, önceki gün Çanakkale kıyılarından Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek üzere yola çıktı. Ancak tekne Midilli’ye yaklaşık 2-3 kilometreklik mesafe kaldığı sırada 30 metrelik bir Yunan Sahil Güvenlik teknesiyle çarpıştı. Kapasitesinin çok üzerinde kişiyi taşıdığı için güçlükle dengede duran ahşap tekne, bu çarpışmanın etkisiyle alabora olup battı.

8.jpg

AYLAN BEBEK BÖYLE TAŞINMIŞTI

Bodrum kıyılarına vuran Aylan Kurdi’yi (3) Astsubay Üstçavuş Mehmet Çıplak, büyük bir şefkatle kaldırmıştı.

ÇOCUĞUN CESEDİNİ BÖYLE ÇIKARDILAR

Yunan ekibi, kazada ölen kızın cesedini adeta çekiştirerek çıkardı. Talihsiz çocuk, ceset torbasının içine konuldu.

Olaya karışan Yunan Sahil Güvenlik botundaki ekipler hemen müdahale etti. Yaklaşık 10 dakika içinde olay yerine gelen bir Portekiz gemisi ile Avrupa Birliği Sınır Koruma Ajansı Frontex’e ait bir helikopter de arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Ancak tüm çabalara rağmen 31 sığınmacı sağ olarak kurtarılabildi. Aralarında 1 bebek ile 3 çocuğun da bulunduğu 7 kişi yaşamını yitirdi. 8 sığınmacı ise kayboldu.

Olayın ardından Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine tepki gösterildi. Daha önce de Yunan ekiplerinin, sığınmacıları taşıyan lastik botları patlattığı, çevrelerinde hızla dolaşıp dalgalar yaratarak alabora olmalarına neden oldukları iddiaları ortaya atılmıştı.

BULGAR POLİSİ BİR AFGAN’I ÖLDÜRDÜ

Öte yandan Türkiye-Bulgaristan sınırında da bir Afgan sığınmacı, vurularak öldürüldü. Bulgar Polisi’nin sınırı izinsiz aşan 50 kişilik gruba ateş açtığı, kimliği belirlenemeyen Afgan gencin göğsünden vurularak öldüğü belirtildi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/insanlik-farki-961845/

Bizim insanımızın ölüye bile saygısı var, bi kere merhametimız var yani. ama maalesef bu ecnebilerde o yok..

Insan olmak baska tabi
Ah beee olan yavrulara oluyor iki evlat annesi olarak icim parcalaniyor cocuklari boyle gorunce.biraz aziyla yetinseler keske Daha iyi yasamak ugruna evlatlarini tehlikeye atan anne babalara daha kizginim.

Cesede yapılacak bir şey yok. Ölmüş. Ölüye saygımız var diyemiyorum çünkü o da sadece bizim istediğimiz tür de insan varsa oluyor. Ecnebi kısmına da katılmıyorum bu insanlıkla alakalı. Referansım 2. cümlem.

İzmir Kemeraltı, bot satanlardan, can yeleği satanlardan geçilmiyor. Elbette çocuk ölünce insanın içi kötü oluyor, elbette onun vakitsiz ölmüş bir masum olduğunu bilerek hassas davranmak lazım.
ama asıl lazım olan o çocuklar ölmeden bu-- artık her neyse-- bunu durdurmak.

İnsan olmanın bir ırkı yok malesef.
Keşke herkesin ölüye de diriye de saygısı olsa.
Ben bu Suriyelilere çok üzülüyorum. Oradan oraya sürükleniyorlar yazık.
Bize de ders olmalı halleri diye düşünüyorum. Vatansızlık en kötüsü.

X