İnternette Her Mecrada Karşılaştığımız 10 Yorumcu Prototipi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
1. İroniden anlamayan emekli albay ciddiyetli
$533d1a85207c426325cb2a7b.jpg
Espri amaçlı yazılmış olduğu Mars`tan bile belli olan bir yazının altına Putin ciddiyetiyle yorum yazan gereksiz insandır. Genelde yorumlarına Google dan üç beş şey bulup da eklerler ki okuyanlar ne kadar bilgili olduklarını görsün.
Temsili örnek:
Yazılan: Bir otobüse 1265 kişi sıkıştırdığınız zaman adı metrobüs oluyormuş.
Yorum: Saçmalık. Metrobüs, kendine ait ayrı bir şeridi olan otobüstür. Ayrıca bir metrobüsün toplam alanı 180 metrekaredir, 1 metrekareye en fazla 4 insan sığdırabileceğimize göre. Metrobüse en fazla 600 kişi binebilir. Koltuk alanını da çıkartırsak en fazla 180 kişi alır. Bilmeden konuşmayın.

2. Dil bilgisi nazisi
$533cf7b789d5ec3304305deb.jpg
O de ayrı yazılır, ki bağlaç orada ayrı yazman lazım, soru eki mi ayrı yazılır. Her şey ayrı olacak. Daha fazla açıklamaya gerek yok sanırsam.

3. Her olayı Allah'a bağlayan online mübarek
$533cf7fd3ad72329101525ce.jpg
Doğal afetlerden tutun da yeni bir bilimsel gelişmeye, kaza haberinden hava durumu haberine kadar her konudaki yazının altına mutlaka olayın Allah tan olduğunu belirten, internet bağlantısı hiç kopmayan dini bütündür. Sonuna ayet copy paste`i bir nevi imzalarıdır.
Temsili örnek:
Yazılan: Türkiye bugün 4 mevsimi bir arada yaşadı. Antalyada yaz, Erzurumda kış…
Yorum: Yüce Allahın bir başka mucizesi daha. Allah im bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.`

4. Klavyesinde küfür kısayolu bulunan aşırı fanatik taraftar
$533cf8d96e0c37700349765d.jpg
Kendi takımıyla ilgili olsun olmasın, her spor haberinin altına takımına tehdit olarak gördüğü her şeye dört nala küfreden ergen insandır. Genelde doğruluğu bile şüpheli bir haber üzerinden milyonlarca kişiyi şerefsiz ilan ederler.
Temsili örnek:
Yazılan: Ronaldinho Beşiktaş` a geliyor.
Yorum: N.h gelir Ronaldınho a… k… o…. c….ları. Sizin ….. k....m. Ezik ş...fsizler.

5. Elinde pötibör bisküvi ve kolonya ile klavye başında "geçmiş olsuna" gelen teyze ruhlu
$533cf9e489d5ec3304305e0c.jpg
Dünya nın bir köşesinde, ünlü olsun olmasın birinin başına gelen hastalık veya kaza gibi durum haberlerine geçmiş olsun yorumu anında yapıştıran insandır. Nedeni çok düşündüm bulamadım ama kendilerine geçmiş olsun diyorum. Çok zor çok.

6. Aşk acısı çeken iflah olmaz ergen ruhlu
$533cfa5187b2d0011017c27d.jpg
Genelde youtube gibi video paylaşım sitelerinin vazgeçilmezidir. Romantik şarkıların hemen altında yaşarlar. Onu çok severler ve hala unutamamışlardır. Terkedilmenin acısını milyonlardan çıkarırlar.

7. Ciddiye alınmak için unvanıyla ortama giren kompleksli
$533cfad74fdaeffb0f9eb388.jpg
Os..uğun alev aldığı tartışmalarda, bilgisayarları başındaki insanlara yorumuyla soğuk duş etkisi yapacağını, ve tartışmayı kökünden bitireceğini sanan eziklerdir.
Bir yüksek mühendis olarak söylüyorum, 25 yıllık bir doktor olarak, Avrupa da yıllarca yaşamış biri olarak en sevdikleri giriş cümleleridir. Genelde o cümleden sonra yazdıkları da okunmaz.

8. Oy verdiği partinin deplasman mitinglerini bile kaçırmayan siyasi holigan
$533d1b9d81ff1be9258452a1.jpg
Genelde argümanları küfürden pek öteye gitmeyen, oy verdikleri partinin her zaman her şeyi doğru yaptığına sarsılmaz inancı olan tiptir. Genel Kurmay Başkanı seçimi var koş gel deseniz, parti bayrağını kapıp, çılgınca sandık ararlar.

9. Konu, site, zaman, mekan ayrıt etmeyen stratejik abazan
$533cfbbde5366ff80423ef5c.jpg
Artık adamlar nasıl bir çaresizlik içerisindeyseler, bir kızın yazdığı yoruma kıza yazılarak cevap veriyolar. Kızın fotoğrafı olmasına falan da gerek yok ha, erkek ismi olmasın yeter. Adı Deniz olan erkekler kim bilir neler çekiyo şu ülkede.
Tabii ki en ünlüsü yerli olmasa da yabancı abaza DİEGO.
(Şimdi bunun altına yerli olmasa zaten yabancı olur, anlatım bozukluğu var orada yazacak ilk yorumcuya sürpriz hediyelerim var.)

10. Derdini anlatabilecek kadar bile ingilizcesi olmayan çileli faşist
$533cfd06d1604dd70543be4d.jpg
Bunların varlık amacı internet üzerinden yunanlılarla laf yarıştırmaktır. Maalesef çoğu ingilizce yetmezliğinden, dil kurslarında kelime nakli beklemektedirler.

onedio'dan alıntıdır: http://onedio.com/haber/internette-en-sik-karsilasilan-yorumcu-prototipleri-280451

buna çok güldüm ben, sizinlede paylaşmak istedim, 3 madde hariç aynı kk:KK1::KK1::KK1:

Hadi küfür edenler falan filan çok itici oluyor da adamların dini terimlerle yorum yapması niye alay konusu olur onu anlamam:KK14:

Son düzenleme:
ahahah cok güldüm :KK60:

hakikaten de aynı kk :KK52::KK52: özellikle de 1,2 ve 8 :KK9:

buna çok güldüm ben, sizinlede paylaşmak istedim, 3 madde hariç aynı kk:KK1::KK1::KK1:

bak kendi hata mı buldum şimdi, "sizinle de" olması lazımdı, "de" ayrı yazılır, uyarmadığınız için teşekkürler:KK60::KK60:

Son düzenleme:
Ben; 2 Dil bilgisi nazisi (kimseye ukalalık yapmam ama ben dikkat ederim.)
5. "geçmiş olsuna gelen teyze" bu da biraz bana uygun.
3. biraz bana uygun ama aşırı değil.
zaten din, siyaset, futbol bunun aşırısını sevmem.

Haha 2 benim. :KK60: Burada yapmıyorum ama yakın çevremde affetmem. :KK53:
:KK34:

Ben yorumunuza +1 ile katılıyorum. :))) Burada da zor tutuyorum kendimi zaman zaman...:)
:KK34:

bak kendi hata mı buldum şimdi, "sizinle de" olması lazımdı, "de" ayrı yazılır, uyarmadığınız için teşekkürler:KK60::KK60:
chess, çok matraksın ya. yazdıklarına çok gülüyorum. :KK1:

X