İnternetten Alışveriş Yaptığım Markanın Paramın Üstüne Yatması. Ne yapabilirim?

gunesvemai

Herkes gibi olmak, olmamak gibi bir şey.
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2021
289
412
24
Kızlar merhaba, yine Allah daha büyük dert göstermesin diyerek başlayayım ama epey sinir oldum. Geçen hafta internetten bir kış alışverişi yaptım 2 ürün aldım. Paket geldi, kuryeden aldım bir de baktım ki içinde sadece bir tane ürün var ama fatura 2 ürünü de kapsıyor. (Gelen ürün de defolu sinir küpüyüm). Aradım, oldukça da bilinen ve fiyat skalası yüksek bir marka olmasına rağmen durumla doğru düzgün ilgilenmediler. Size döneriz deyip dönmediler tekrar aradım, bu kez de kamera kayıtlarına bakacaklarını, eğer ürün çıkışı gerçekleşmemişse yollayacaklarını fakat böyle bir kayıt bulamazlarsa bana ürünümü göndermenin mümkün olmadığını söyledi telefondaki şahıs. Az bir şey de değildi pahalı bir ürün.. 2 gündür yine arayan soran yok. Bu işlerde hukuksal olarak ne yapmam gerektiğini zerre bilmiyorum, sadece mail atmıştım ilk gün şikayetime delil olsun diye ve şikayetvar'a yazdım. Ama ne şikayet sitesinden cevap veriyorlar (sadece bana değil birçok kişiye) ne de maile dönüyorlar. Tonla işimin gücümün arasında sinir olduğumla kaldım. Böyle bir şey yaşayan var mı ne yapabilirim en kestirme?

Kızlar merhaba, yine Allah daha büyük dert göstermesin diyerek başlayayım ama epey sinir oldum. Geçen hafta internetten bir kış alışverişi yaptım 2 ürün aldım. Paket geldi, kuryeden aldım bir de baktım ki içinde sadece bir tane ürün var ama fatura 2 ürünü de kapsıyor. (Gelen ürün de defolu sinir küpüyüm). Aradım, oldukça da bilinen ve fiyat skalası yüksek bir marka olmasına rağmen durumla doğru düzgün ilgilenmediler. Size döneriz deyip dönmediler tekrar aradım, bu kez de kamera kayıtlarına bakacaklarını, eğer ürün çıkışı gerçekleşmemişse yollayacaklarını fakat böyle bir kayıt bulamazlarsa bana ürünümü göndermenin mümkün olmadığını söyledi telefondaki şahıs. Az bir şey de değildi pahalı bir ürün.. 2 gündür yine arayan soran yok. Bu işlerde hukuksal olarak ne yapmam gerektiğini zerre bilmiyorum, sadece mail atmıştım ilk gün şikayetime delil olsun diye ve şikayetvar'a yazdım. Ama ne şikayet sitesinden cevap veriyorlar (sadece bana değil birçok kişiye) ne de maile dönüyorlar. Tonla işimin gücümün arasında sinir olduğumla kaldım. Böyle bir şey yaşayan var mı ne yapabilirim en kestirme?
e devletten tüketici hakem heyetine başvurun. ekran görüntüsü, tel konuşma saati, paket, fatura .. ne varsa ek olarak dilekçe sonuna ekleyin. ayrıntılı bir dilekçe yazarsınız bide, sipariş içeriğinizi tarihini falan fe belirten. ordan dönüş olacaktır muhakkak

Nerden aldiniz? Bilindik sitelerde boyle seyler olmuyor cunku.

Tüketici haklarına yaz gerekirse onlar kamera kayıtlarını isterler. Genelde sorunu onlar çözüyor. Ertelemeden şikayetinizi oluşturun bence çünkü süresi var diye biliyorum. Birde yazışmalarınızın çıktısını alın, faturanızını da götürün çünkü bunları istiyorlar şikayette kısa sürede çözmek için.

O kamera kayıtlarına nasıl bakacaklar anlamadım. Uzun zahmetli iş değil ama hangi marka uğraşır ki böyle anlamadım. Sizi oyalacaklar gibi sanki.

*rmine'den aldım. Daha önce hiç bildiğim bir yer değildi sözde marka değeri var ama şikayetvar'daki profilleri çok kötü, bu tarz şeylerle doluydu ve çözümlenmemiş. Bilseydim bulaşmazdım

Ben normal bir markanin bir urununu alacaksam bile ilk once sikayet vara bakiyorum. Size de tavsiye ederim. Bilindik alisveris sitelerinden de alisveris yapiyorum ve begenmedigim urunu iade ediyorum hic boyle bir sorun yasamadim. Umarim bir cozume ulasir cok can sıkıcı bir durum.

Tüketici haklarına sadece yazı ile şikayet oluşturursanız onlarda bir şey yapamıyorlar zaten birkaç gün sonra sizden belge isteyecekler fatura, yazışmalar gibi.. Süreci uzatıyor buda. O yüzden siz en başta götürün yanınızda internet üzerinden de yapılıyor ama ben direk bürolarına gidip oluşturuyorum iletişim halinde daha rahat oluyor. Sizinde çözülür bence çünkü eksik ve defolu bir üründen bahsediyorsunuz. Bu arada ben uzun zamandır nereden alırsam alayım hiç fark etmez paketi açarken en başından sonuna kadar videoya alıyorum ürünü. Hatta trendyolda müşteri hizmetleri en son '' hemen çözülüyor videoda da çok net belli ürünün çürük olduğu '' demişti. Bunlar kesin çözüme ulaştırır sizi tavsiye ederim.

Dediğiniz markaya hic yakismamis bu durum. Bu markanın birkaç ürününü ....ndyol dan almıştım ben. Sorun olmadı.öğrendiğim iyi oldu ama. Ben daha az bilindik bi siteyle yaşamıştım buna benzer durum. Direk sikayetvara yazdım o gün arayıp hemen halletmislerdi. Sizin de işiniz hemen hallolur inşallah

X