Ayrılmalı mıyım? yardım edin bana

Ayrıldığı eşine o kadar çamur atan adamdan hiç mi şüphelenmedin .Zaten karaktersiz olduğunu belli etmiş en baştan .Nişan alışverişinden nasıl bir adam olduğu yine bariz belliymiş.Ailen araştırmış seni uyarmış .Sen bile bile lades demişsin .Şimdide ah vah ediyorsun .Boşan ,şayet boşanmazsan bunca problem içinde kafayı bozarsın .Sonra o seni boşar üstüne zaten psikolojik sıkıntılıydı ,kafayı yedi derler .Çocuk neden yaptın bu Evliliğe yazık olan çocuklara oluyor .
Arkadaşın hikayesini dehşetle okudum bir çoğunu ben yaşadım 6 yıllık evliyim bir oğlum var kayınvalide ağır depresyon hastası ve eşim bir kabul etse de iki benim annem deli degildiyor 6 yıldır annenizin tedavisine bakalım bu kadın iyi değil dedim beni insan yerine koymadılar kadın oğlu yokken evime torun sevmeye diye gelir 2sokak otemizde oturmasına rağmen yatılı kalırdı eşime sorun yapardım ama o bunu sorun olarak görmezdi annesi oğlu yokken geldiğinde bana ağır küfürler hakaretler ederdi beceriksiz sen çocuğa bakamıyorum vs sürekli kavga ederdi sonra seni dovmedigime pişmanım derdi 6 yılda o böyle yaptıkça ben kendimi geri çektim yıl sürdüğü oldu konusmadim eşimde aynı ben onun da psikolojik hasta olduğunu düşünüyorum bir kez boşanmaya gittim ağlaya zirlaya geri getirdiler sonra terapi aldık aile terapisi 2.seanstan sonra eşim gitmek istemedi çünkü doktor da benim gibi düşünüyordu annesi neden evinde kocası bekar oğlu varken bizde yatılı kalıyordu işte neden hakaret ediyordu bu hakkı ona kim veriyordu falan..neyse 1yildir iyiyiz eşimle çünkü ben bütün beklentilerimi sıfırladım hiçbir beklentim yok huzurum olsun oğlumla geziyorum eğleniyorum ne eşimi ne ailesini umursamıyorum ha benim ailem ayağını evimden keseli çok oldu çünkü tartışmada eşim sürekli senin annen yapıyor seni dolduruyor vs dediği için annemin ve dayımın yüzüne söylediği için onlarda yuva bozulmasın o yokken geliriz diyolar ama gelmiyorlar ben gidiyorum...şimdi benim sıkıntım da şu ki kaynana iyice gitti kafa eşim tutturdu bize gelsin ya biz kadınla kusuz ve ben onun daha adını duyunca kalp ritimlerim çoğalıyor sinirden olmaz sen git annen kötüyse onun evinde bak benim gidecek yerim yok bende kendimi hasta hissediyorum diyorum ama yok bı çözüm bulunmazsa daha fazla kendimi ezdiremem kimse kusura bakmasın benim annem şeker tansiyon kalp hastası ne zaman hasta olsa evime getiremedim eşim bir kez bile kapısını çalmadı istemiyorum annesine bakmak üstelik onun babası var benim oda yok annem yanlız yasiyorr söylemek istediğim birşey var hasta insanların içinde sağlıklı düşünmek çok zor lütfen evlendiginiz kişi size değer vermiyorsa aile olmuyorsa çocuk yapmayın o çocuklara yazık olan çocuklara oluyor

Merhaba, derdim kendimce büyük ve artık tek kaldım işin içinden çıkamıyorum Allah rızası için bana akıl verin, ben yardım istiyorum yanlış bir karar almak istemiyorum.

Biz eşimle evleneli 1yıl oldu tek çocuk, o daha önce 2aylık bir evlilik yaşayıp ayrılmış neden diye sorduğumda kız edepsizdi, kız bardakları kaldırıp kaldırıp attı kırdı, kız annemin evine gidip bütün zillere bastı komşuları çıkartıp bu kadın şöyle böyle diye bağırdı, anneme böyle hakaret etti, şöyle yaptı böyle yaptı diye normal olarak onu suçladı,ilişkiyede girmemişler kız korktuğunu söylemiş,sonrada bi erkekle uzun süre aynı evde yaşadığını öğrenmişler artık neler kimler tanık olduysa kız suçlu görünmüş ve tazminat kazanmış eşim.ben üstüne düşmedim dediğine inanıyodum.

Sonra biz tanıştık çok uzun bir tanışma dönemimiz olmadan evlendik, babam başta istemedi araştırıp soruşturduğunda annesinin edepsiz olduğunu o aileye girmememizin daha iyi olacağını söylemiş herkes, eşimin erkekliğine kadar laf edilmiş ben yok dedim iftira dedim istiyorum dedim, en son annem üzülmeme dayanamadı babamla konuştu halletti sonra onları aradı tamamdır takalım yüzüklerini çocukların, madem seviyolar ben eşimle konuştum dedi.

Bizimde sorunlarımız ilk defa nişan alışverişinde başladı, o kendine platin yüzük almamızı istedi bizimde tuhafımıza gitti,3-4milyarlık yüzük pahalı geldi tabi, şöyle yapalım böyle yapalım beyaz altın alalım dedikçe çocuk gibi suratını astı.ben alıyomuşumda o niye alamıyomuş benimle kıyasladı kendini annemde babamı aradı, kuyumcuyla görüştü veresiye aldık artık.
Eşyalar alınacaktı annemgil dedi ki biz hazırlıksısız elimizde bişeyde yok kızımın çeyizinden başka bişey alamayız tamam dediler çok hoşlanmayarak, çünkü ikinci kez evlenecek oğullarına genç bi kız alıyolardı.beyaz eşyalarım eski kızdan kalmaydı onları getirdiler çok ağrıma gitti sesimi çıkarmadım, salonumla oturma odama halı aldım geri kalanı hep kayınvalidemimin halılarıydı aman ben kullanmıyorum işte bunları kullan diye verildi.

Tabi düğünümüze kadar çok kavga ettik,davetiye basılacak dedik toplam 800tane olsun işte, yok 750olsun, sonra davetiyesiz ortada kaldık, benim damatlığım şurdan olsun, ayakkabım burdan olsun öyle böyle evlendik.

italyaya balayına göndeririz sizi dediler ama evlendikten sonra planlar hep annesi babasıda katılarak yapıldı, biz balayına gitmedik onlarla gezdik, her yere beraber plan yapılır oldu, yazın tatile gideriz, ilerde hacca gideriz, haftasonu şuraya gideriz, eşimle ben şehir dışına tek başıma hiç çıkamadım. Evlendim 6ay hamile kalamadım diye telaşlandılarda eşimle 1saatlik bir yoldaki otele kaplıcaya gittik sadece bu.

Evlendikten sonra benim telefonum bozuldu uzun bir süre eski siyah beyaz ekranlı telefonlardan kullandım onun elinde iphone benim elimde takoz, sana telefon alalım demek yok, ele güne karşı utanır oldum, herkes dalga geçiyodu artık müteahhit karısının telefonuna bak diye normalde alınmam ama eşimin cimriliği vurdum duymazlığı tak ettirdi, alalım dedim yok dedi şimdi alamam, bankada bir sürü parası yani alacak durumu var biliyorum, bir daha dedim alalım 500-600lük bişey alalım dedi yok dedim almışken iyisini alırım bana niye hiç bişey yapmıyosun benden esirgiyosun dedim,senin babanın evinden geldiğin telefonuda gördük nankör her şeyi biz yaptık düğünde hiç bişey yapmadınız demeye başladı sinirlendim bu sefer annesigile ben telefon almadım diye benle kavga etti demiş.
Derdim zıkkım telefon değildi derdim onun tavrıydı, tatile gidelim gidemiyosak yakın bir yerlere gidelim günü birlik bile olsa dedim yok dedi sinirlendim annesigile benle tatile götür beni diye kavga etti demiş.
Para isteyemiyorum devamlı kolay yapabildiğim bişey değil o da devamlı vermiyo bazen cebimde 5kuruş olmadan okula gittim dedimki bak ortada kalıyorum,devamlı nakit veremezsen bile bari bana ufak limitli öğrenci kredi kartı çıkartalımda rezil olmuyum dedim parasını sigaraya veriyo parasız kalıyo benle kavga ediyo kart çıkart bana diye bağrıyo demiş annesigile.
Kavga etmedim yeminle kavga etmedim güzellikle dedim anlamadı kendi sinirlendi o sinirlenince ben sinirlendim suç bana kaldı.
kartını bari ver kuaföre didiyim dedim işini bitirince beni ararsın gelirim dedi, geldi kuaföre kendi girdi kartla ödedi bana vermeden çıktı, utandım orda.

Sigara meselesinde çok kavga ettik, ben içiyorum seviyorum bırakamam dedim, bırakırsın dedi bak zorlarsan yalan söylerim dedim tamam çabalıcam dedim bırakamadım, yardım et bana dedim ailesine söyledi bu sigara içiyo diye.

Onun eski eşine facebooktan baktığını gördüm ses çıkarmadım, gece yarılarına kadar bilgisayarda oyun oynadı bir kızdım iki kızdım sustum. Kadınlığımı eksiksiz yaptım, yemek yapmayı bilmezdim her gün yemekler yaptım ona, tatlı sever diye tatlılar yaptım, ben haklı olsamda gittim sarıldım, o arkasını dönüp yatsada sarıldım.

Bir gün bu işe gitti ben yatıyodum, südyen telim çıkmış batıyodu çıkardım yastığın altına koydum alırım kalkınca dedim unutmuşum, onu görmüş fotoğrafını çekmiş,bana bişey demedi, ben resmi telefomda gördüm, ona büyü yaptırdığımı düşünmüş, güldüm artık sinirden, ne biliyim ben yastığımın altında c harfli bir tel var şüphelenirim tabi diyo kanım dondu, dedimki ben senden gizli bir yeremi gittim şüphe çekecek bir hareketim bişeyimmi oldu böyle bişeyi bana kondurdun diyorum susuyo, senin huysuz olduğunu geçimsiz olduğunu bana dediler de ah kafam dedim, siz zaten bana erkekliğide yok dediniz sen hastalıklı çıktın dedi, hamile kalamıyorum ya,bu lafı biz çıkarmadık bize söylendi ben senin yanında oldum inanmadım inanmasam evlenmezdim dedim yok.

Evin her yerine karışıyo makineye niye bu kadar deterjan koydun annem böyle yapardı bunu niye buraya koydun, evden en ufak çöp gitse bilir, o nerde buna noldu kaynana gibidir. sonra bir gün baya şiddetli kavga ettik defol git artık dedim boşanalım dayanamıyorum sana sonra kapattık konuyu, bir daha kavga ettik benim boğazımı sıktı ama nefesimi kesercesine var gücüyle sıktı bağırdım hayvan napıyosun diye vurdum,beni videoya çekti iyice sinirlendim telefona falan vurdum, kapıyı kilitledim kapıyı kırdı, boşanıcam dedim bana kağıt imzalattı benden bişey talep etmiceğine dair kağıt imzala dedi tamam dedim imzaladım.
Annesigil geldi önce yapmayın etmeyin dedi sonra beni suçladılar sen hayvan demişsin defol git demişssin diyemezsin,benim sana kınada verdiğim altını annene vermişssin veremezsin, benim paramla benimi ağırlıyonuz, ya boğazımı sıktı diyorum onu kimse görmüyo.

Neyse onuda kapattık geldik bu zamana kadar, geçen ay ankaraya gittik annesiyle babasıyla, düğün vardı, düğün kıyafetimide annesi kendi zevkine göre dikti giydirdi, bişey demedim,her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşi her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşim, onlarda kendi zevkine göre işte beğenirlerse.

Mala mülke çok düşkünler kendi içimizden başkasına hiç bişey koklatmayalım istiyolar, annemden çantasını ödünç alıyorum annen bunu sana versin, babamın yeni telefon aldığını duyuyolar baban o telefonu sana versin, evde eksiğim oluyo eşime diyorum bak buyumuz yok alalım o da ilişmiyo bu sefer niye evine bişey almıyosun diyorum annesigile anlatıyo benle kavga ediyo şuyum yok bunum yok diye diyo,onlarda annengil alsın yeter biz çok yaptık yeter artık oğlumla kavga etme oyum yok bunum yok diye diyolar.
Ya biz evinize kendimiz hiç bişey almayalımmı hep birilerimi alsın, bak hala zigon sehpam yok sesimi çıkarmıyorum valla artık yoruldum.

Anneler günüydü anneme ankaradayken 20-30milyonluk bir hediye alamadım lafını ederler diye neyse işimiz bitti memlekete dönüyoruz mal mülk hastaları arabada biri hakkında konuşuyolar evlendiğinde kızın evi varmış arabası varmış akıllılık yapmış annede kardeşte olsa kimseye para yedirmicekmişsin ben anneme bir çöp almadım bu zamana kadar diyo bide övünerek,zaten doluydum ya dedim olurmu öyle şey,
anne baba zor durumdayken ben size yardım edemem mal mülk alacammı diyeceksin ben demem dedim kıyamet koptu
kaynanam başladı bunun aklında baştan beri o tarafa para yedirmek var, biz enayiyiz, benim kına gecemdeki altınıma tenezzül ettiler, elimi açmadığımda verdiği altından bahsediyo öyle bilezik falan değil canım annem çok dedi duyulursa laf eder onlar dedi yok dedim anne al sen bunu borcunu kapatırsın,
sana yaptıkları düğünüde gördük, senin bir kurutma makinan yoktu evlendiğinde, sen oğlumla parası için evlendin daha neler neler dedi kadın.

Bunu öncesinde bu kadınla ana kız gibiydik çayımı ayağıma kadar getirirdi,kaldırmazdı,çarşıda ne görse bana alırdı,gülerdik şakalaşırdık,arada dilini tutamazdı söylerdide es geçerdim.
Şimdi hamileydim çok ileri gitmişti tek kelime etmedim o suçlu kalsın dedim arkamı döndüm ağladım karnımda çocukla duymadığım laf kalmadı,önden babasıyla eşim sus dedikçe susmam dedi doldum dedi neyse eve geldik eşim ağzını açmadı bende açmadım gittim yattım ağladım yanıma gelip üzülme demedi,annesine kucağıma ateş koydun demiş ama beni gelip teselli etmedi,uzak kaldı konuyu açmadı,yinede iyi davrandım ona,o da iyi davrandı hiç bişey olmamış gibiydik,2gün 3gün öyle geçti.

Kayınvalidemle ortak günümüz vardı eşime dedimki parayı verde sen babana o versin dedim, niye gitmicen dedi nasıl gidiyim şimdi dedim, ne demek nasıl gidiyim hiç mi gitmicen dedi gitmicem nasıl gidiyim nasıl yüzüne bakıyım anne diyim dedim bağırdı çocuk olacak gideceksin geleceksin dedi kendi düşünecekti dedim sen çocuğu şantaj olarak kullanıyosun dedi saydı saydı bir de üstüne ona ağladım, yanımda olmaması beni sakinleştirmemesi hemen taraf tutup düşmanca karşıma geçmedi tak ettirdi,sinir krizi geçirdim artık yeter sen nasıl kocasın diye bağırdım sandalyeleri kaldırıp attım.

Babası geldi gelmem gitmem olmaz gideceksin unutacaksın o senin büyüğün o da doldu ondan dedi, yarın bir gün aynı evde oturcaz biz bak olmaz böyle dedi,bu kadın kendi kayınvalidesiyle bayram dahil görüşmüyo oluyo,bizde görüşmezsem olur, bak baba sana saygım sonsuz ama o bana karnımda çocukla demediğini bırakmadı aileme hakaret etmekten usanmadı, kimsenin parada pulda gözü yok paranoyak o param gidecek korkusu var, kendi kardeşleri dahil akrabalarıyla konuşmuyo geçimsiz, niye suçlusun sen diyemiyosunuz ona, aynı evde oturmak değil yakınınızda bile oturmam o sizden başkasıyla geçinemez dedim,yine kızdı eşimde ordan beni kesiyo hala evde sandalyaleri kırdı falan diyo, babası hayretler içinde ya nasıl yaparsın diyo bana, ya niye yaptı diyin bir kerede nasıl bu hale geldi diyin, o boğazımı sıkıyo kapıyı kilitliyorum kapıyı kırıyo onun herşeyini nasıl normal karşılıyosunuz dedim ses yok ya çıldırıcam oğlum nasıl yaparsın hatalısın demek yok

Çıktım okula gittim otobüste bayılmışım, tansiyonum yükselmiş oksijen falan takılıydı kalktığımda babası geldi annesi oğluyla konuşuyodu beni istedi noldu dedi ya işye böyle böyle hatırlamıyorum, iyi hadi geçmiş olsun dedi sağol dedim kapattık,bayılıyodum ve hayatımda ilk defa tansiyonum yüksek çıkmıştı neyseki çocuğuma bişey olmadı.

2-3hafta gitmedik gelmediler sonra bir akşam biz geliyoruz diye aradılar, geldiler, kadın bana bütün egosuyla elini uzattı öpmedim bidaha uzattı öptüm, yüzüne bakamıyorum dediği laflar aklımda dönüyo duruyo, bide pişkin, balkonda oturuyoruz çay falan yaptım çayları bittikçe dolduruyorum,
bu çayını aldı ben dizimi izlicem dedi içeri gitti içeri yanına gidip birebir soramadım çay içermisin diye,
kalktı o doldurdu, evin sahibi edasıyla rahattı, meyve dildim eşime dedim götürsene diye,
sonra onun yanına gittik hepimiz, bunlar uzun bir süre ankarada yaşamışlar keşke ankaradan hiç gelmeseydik falan demeye başladı hiç bakmıyorum muhattapta olmuyorum,
kalktılar neyse yolcu ediyoruz babası asansöre bindi anneside döndü asansöre giderken eşim balkona çıktı bende kapıyı kapattım.
yarım saat sonra beni aradı niye kapıyı yüzüme kapattın dedi, kapatmadım dedim kapattın analı kızlı işiniz bitti tabi dedi ben yüzüne kapattım telefonu hıçkıra hıçkıra ağladım defalarca aradı açmadım eşimi aradı, ya anne yat uyu tamam dedi

Sabaha kadar uyuyamadım en son artık sabah aldım telefonu aradım, bak bir daha annemin babamın adını ağzına alma dedim,ben almadım dedi (yanında komşular varmış, telefonu hoparlore almış şahit topluyo,eşimin eski karısını anlat gibi oldum çıldırtmışlardı ve onun ulu orta çıldırışını kullanıp mahkeme kazanmışlardı belki) seni evimde istemiyorum artık sen paranoyaksın normal değilsin, senin hakkında 100kişi edepsiz dedide ben dinlemedim dedim
ben miyim edepsiz seni iyi doldurmuşlar dedi beni bu hale sen getirdin etmediğin hakaret kalmadı dedim
ben sana hiç bişey demedim dedi,
oğlan benim oğlan ev benim evim geldiğin gibi gidersin oğlumun başını yedin evlendiğinden beri,
hasta sensin videonu izledik biz senin dedi, evdeki kırılan kapıyı görmedin heralde oğlun yaptın dedim onu es geçti ses çıkarmadı,
oğlan senin oğlansa benim kocam, ev benim evim her şeyi sahiplenme gelirsen kapıyı açarsam ne oluyum dedim kapattım.
annemi aramış onada saymış sayıştırmış.
eşimi aradım buraya gel kaçma herkes bişey söylerken sessiz kalma dedim, bağırdı yine allah hepinizin belasını versin dedi kapattı.

Babası aradı konuşalım diye bir daha bitti dedim o kadınla hiç bir şekilde işim yok, annesi olmadan siz mutlu olamazsınız annesinden koparamazsın özür dile elini öp kapansın, sen suçlusun dedi hayır evliliğim yürümezsede yürümez dedim kalktım o gün bugündür evimin içi yangın yeri, eşime bu olaylar arasında bile ben üzüldüm ben acıdım iki kadın arasında çaresiz kaldı diye sarıldım öptüm kokladım
ama o bep kaddardı beni bırakıp iftara oraya gitti, onlar iki başına evde dedi, ben otuz kişiydim sanki

Neyse babam girdi devreye dün onlara gittik eşimde ordaydı, bana zorla annesinden özür dilettiler, annesi yine susmadı oğluma hayvan diyo, telefon yüzünden kavga ediyo, kredi kartı istiyo, başını yedi, sigara içiyodu, ben kavga edince eşimle kavgalı yatmaktan nefret ederim o sırtını döner uyur ben sarılırım ya da kalk konuşalım diye diretirim susmasını sevmem halledelim isterim o istemeyince sinirlenir bağırırım onu bile annesine söylemiş,
ama nasıl söylediyse annesi oğlumu gece kaldırıp kaldırıp kalk konuşacaz diyomuş hasta gibi falan diyo,analı kızlı her gün telefonda konuşuyonuz,kardeşi devamlı eve geliyomuş falan neler diyo eşim evimizin içinde olanı biteni hep anlatıyomuş,
bakın oğlunuz bana bunu yaptı diyorum susuyolar hiç yorum yok hep ben suçluyum ben ben ben. ben diyo bu kadar parayı annenle evde keyif yap diye harcamadım annemde sinirlendi bağırıştılar analı kızlı deli bunlar dedi çıktı gitti kadın
odadan eşimde benim karşımda tabi hiç sahiplenmedi ordada düşman gibiydik, sonra babam yumuşattı annesi geldi yine saydı saydı
sonra annem gitti ona sarıldı yeter artık diye, o da geldi bana sarıldı sarılırken hala oğluma hayvan deme bir daha diyo.

Ulan bende insan evladıyım 2gece burnum kanadı oğlunun kanasa ne yapardın bayıldım çocuklu çocuklu işitmediğim laf kalmadı bu kadarmı acımasızsınız diyemedim, öyle böyle dediler en son o zaman bir psikoloğa gitsinler dediler ama hala benim hamile olduğumu nasıl ilaç kullanacağımı falan tartışıyolar aralarında, ben hastayım ya bana doktor hemen ilaç verecek, çocukların evliliğide oturmamış diye bizi eve yolladılar.

Şimdi bana akıl verin lütfen ben sineye çekemiyorum denilen lafları hazmedemiyorum, kardeşimin annemin gelip gitmesine dahi karışıp istememelerini hazmedemiyorum, paracı konumda olmayı hazmedemiyorum,
hep beni suçlamalarını hazmedemiyorum, eşimin beni bir düşman gibi görüp bana karşı delil toplamasını ailesine her şeyi anlatmasını hazmedemiyorum o hep haklı, benimle telefon yüzünden kavga etti, tatile götürmedim diye kavga etti sigara yüzünden kavga etti diyo sadece, aklıma geldikçe ağlıyorum, uyuyamıyorum, bu kadar şey nasıl kapanır ben nasıl hiç bişey yok gibi davranırım,
eşime nasıl güvenirim, boşanayım diyorum bir de daha kötü bir karar vermiş olmak istemiyorum
bakın ben babama karşı geldim evlendim, yürütemedik, ayrılmadık, üstüne çocuk yaptık derdime dert katarak ilerledim şimdi alacağım kararında derdime dert katmasını istemiyorum, bana yardım edin fikir verin lütfenn çaresizim gerçekten çok çaresizim.

Ayrıntılarıda anlatayım her şeyi bilinki sağlıklı bi yardımınız olsun,kötüler ablatılır iyiler kalır,tabi bizde iyiydik bizde mutluyduk.

Eşime karşı sadakatim çok fazla oldu, bundan o da hep emin, ona göre yaşım ufak ve her fırsatta çok güzel karım var çok şanslıyım derdi, o benden büyük ve görenin yakıştırmadığı bir çift olduk,ben hiç önemsemedim.
evden dışarıya çok çıkmam izin vermediğinden değil evcildirim, telefonum ortadadır internetle uğraşmam, okula gittiğimde bir erkekle muhabbet edince bile rahatsız olan bir yapım vardır.
Cinsel yönden aç bırakmadım, yatakta çuval gibi durmam hoşuma gitsin diye her şeyi yaparım o konudada hiç sorunumuz olmadı.
Eşimle iyiyken gülerken bazen canım şunu istiyo derim alır dışarı gidelim derim götürür, şöyle bir problemi vardı aşkım canım hayatım demez hiç.
Çok sarılıp öpmez ben sırnaşırım ama tek bana karşı değil ailesine hitap ederken de çok anne baba demez sarılıp öpmez
Eve poşetlerle gelince bakarım ben seviyorum diye bazı şeyler almış çocuk gibi sevinirim öperim.Hani cıvıl cıvıl kadınlık yaparım aslında,çocuk gibi şen olur yüzünü güldürürüm.
Ama işte telefon faturalarımı öderken ya da başka maddi şeylerde her ince ayrıntısına bakar ödeyeceği tutarın,bana kredi kartını yeni vermeye başladı verince faturasını getiririm aldığımın rahat edemiyorum çünkü o baskıyı hissediyorum,zaten ekstreyede bakıyo
Şunu alalım dediğimde sesini çıkarmaz öyle bırakır konuyu almayız, kuafore para harcamama kızar evde yap der,
bana paran var mı diye ayda yılda bir sorar.
Kendi işlerini yaparken çok hesaplar yaptığı için etrafındanda senin gibi müteahhit görmedim diyip kızan olmuştu, yani bende çözemiyorum cimriliğini.

Ailesi hep vermiş hep vermiş aralarında borç para verilip alınarak büyütülmüş, hani çocuklarından para alacaklarsa 5kirada olsa borç diye alıp geri vermişler yani.
Annesi hala acımadan herşeyini verir paylaşır ama o onlarla paylaşmaz,
annengile giderken pasta alalım derim almaz bir defasında aldık annesigilde şaşırdı, paylaşmayı sevmeyen yanını annesi hissedince bozulur baba evlada bağ bağışlamış evlat bir salkım üzün vermemiş der içerlenir ama bişey değişmez, evimizin zeytinini peynirini alırlar bazen, kendilerine ne alıyolarsa bizede alırlar, evinden verirler aman oğlum harcamasın diye,bense birilerine bişey almayı çok severim ama yapamıyorum ve buda beni geriyo.

Günlerdir gece kalkıp kalkıp ağlarken kendime dediğim laf içimde çözemiyorum çözemiyorum, yediremiyorum yediremiyorum.
Eşimin problemleri olduğunun farkındayım o yüzden ona şefkat duyuyorum üzülüyorum bazen, fakat annesi ve babasına beni anlatıyo olması beni çıldırtıyo.
5 aylık hamileyim çocuğum olacak ve zor bir gelecek beni bekleyecek, öylede böylede. Ailesinin, annemin benim evime gelip gitmesi kardeşimin gelip gitmesi hakkında bile söz sahibi olması beni çıldırtıyo. Evimi sahiplenemiyorum, her şeyi biz yaptık biz aldık tabağını alıp gidersin yaklaşımları beni çıldırtıyo.
Çocuktan sonra düzelir dedim bilmiyorum ya gerçekten düzelecek ya da ben dediğin gibi derdime dert katarak ilerlemeye devam edicem.

Benden şikayetçi olduğu konuları sorsalar aşırı temizliği der,sigara içiyodu bana yalan söyleyerek der,karışma bana diyo der,üstüne bşaına karışamıyorum der,ben kapalı bi insan değilim bunu bilerek evlendi ama açık saçıkta giyinmiyorum evlendikten sonra,bluzu pantolunun içine sokunca bile kızar önünü açıyosun diye,aileside kapanmamı istiyo bende karışma diyorum sinirlenip,yani dinlemiyeceğimden değilde çok daralınca ağzımdan çıkıyo.Bu kadar benden şikayetleri,yani benim bu evlikteki kusurlarım bunlar birde sinirlenince dilimi tutamamam.

Aile olamadık biz hiç, karısına stratejiyle yaklaşan adamın gözü açılmış karısı oldum bende, boşanırız diye altınları saklayan kadın oldum, elimden her şeyimi alacak korkusuyla çirkince uyanıklıklar yapar oldum, ayrılmamız mı gerek artık bilmiyorum bilemiyorum,sadece dayanamıyorum

Yorumla
Merhaba, yazinizi azmederek başından sonuna kadar okudum. Öncelikle şunu söylemek isterim; burçların taşıdıkları özelliklere çok inanırım. Karaktere etki ettiğini düşünüyorum. Esiniz başak burcu mu? Daha öncesinde para harcamanizla ilgili ciddi sorunlar mi yaşadınız yoksa hep mi böyleydi? Anneye bir şey diyemiyorum bu arada. Onun oğlunu herkesten kıskanan bir ruh hastası olduğunu düşünüyorum. Ama sanırım sizin eşinizden başka uğraşacak bir şeyi olmayan büyük işsizlerden... Allah kolaylık versin. Bir yerde okumuştum ve çok hoşuma gitmişti; 'iyi gitmeyen evliliklerde cesurlar boşanır; korkaklar çocuk yapar.' maalesef yüzde 100 katılıyorum. Anladığım kadarıyla cahil biri değilsiniz ama göz göre göre sorunlarınızı ikiye katlamaya cabalamissiniz. Derdinize çocuğunuzu da ortak etmek istemissiniz. Çocuğu, güzel giden evliliğinize ve mutluluğunuza ortak edip güzelce büyütmek için değil; dertlerinizi kendimizce bir nebze hafifletmek düşüncesiyle ve ruhsal terapi olarak istemissiniz. Üzülüyorum böyle olunca.. Yargılamak için yazmıyorum, duygular bazen çok ağır basabiliyor. Her şeyi bir anda değiştirmek kolay değil. Size çocuk yapmasaydin keşke ya da boşan gibi tabirler kullanmak haddim değil elbette. Ama keşke acele etmeseydiniz. Oturmayan bir evlilikte çocuğu biraz erteleseydiniz. Çocuğu düşünerek yapsaydiniz keşke. Ama artık çok geç.. Bu evliliği devam ettirmek istiyorsanız kayınvalidenizle küs kalamayacağınız aşikar. Ama aranıza mesafe koyarak devam etmenizi öneririm. Sözlerine çok takılmadan kendi hayatınıza bakmanızı tavsiye ederim. Kendi hallerine bırakın, biraz araya zaman girsin. Sular elbet durulur. Çocuğunuza odaklanın ve başka şeyleri umursamayin. Bırakın, insanlar konuşsun. Sadece bir konu beni inanılmaz rahatsız etti. Her şeyi gidip ailesine yetiştiren bir koca! Bu çok büyük bir sorun gerçekten. Bunu eşinizin acil olarak çözmesi lazım. ' Kol kırılır yen içinde kalır.' demişler. Bununla ilgili tatlı bir şekilde eşinizi uyarmaya çalışın. Sonrasında ne yapacağınıza karar vermenizi öneririm. Umarım her şey gönlünüzce olur :)

Avukat Seval veya Selin.
Konu tam senlikmis.
Gelip rutin fircani at bize.,vur kırbacini sırtımıza.
Türkiye'deki boşanmaların %80'i kk'dan zaten :)

Ayrıldığı kadının namusuna kadar laf eden biriyle evlenerek en baştan hata etmişsiniz aileniz bilmiş gormuste siz görememişsiniz çok iyi bir şey olsaydı öteki kadın daha cicim ayinda onu bırakmazdı kimsede yoğurdum eksi demez ayrılın çocuğunuzu bu adamla buyutmeyin

Ne yazık ki böyle biriyle ömür geçmez. Allah yardımcınız olsun. 😔

Bacım adam boşanmış boşanmayı biliyor delil topluyor kafayı kırmış. Böyle bir adamın yanında çocuk yetistirilmez bari çocuğuna acı. Allah aşkına seni dövmüş darp raporu al bu kadar katlanmışsın madem sende dişini sık sende delil topla. Anası ile konuş bı ihtimal oğullarının ikinci boşanma yaşamasını istemedikleri için belki oğlanla konuşurlar ama konuşsalar bile böyle bir adamla evli olmayı nasıl miden kaldırıyor Yüzük isterken pahalisini istemek kendi parasını senden saklaması sana merhameti olmayan bir adam bacım bu neyine bu hayvanın peşinden gidiyorsun

5 aylik hamilesin gebelik tansiyonun var farkinda degilsin anlasilan. Tansiyonun o kadar yukselmis ki bayilmissin. Duzrnli olarak doktora gitmek zorundasin cok ciddiyim. Tansiyon hapi vereceklerine eminim. Bu kadar uzulunce tansiyonun hic dusmez kendinede bebegede zarar verirsin. Bend3 cok cektim ve 30 haftalik dogurdum. Karnimdaki yarikla bön bön baktim bebegini kucaklayan annelere. Hala da cocuk kuvezde.

Seni dinledim. Sıkıntını hissettim içimde.
Sen de videolarla delil topla kimseye göstermeden biriktir. Çünkü belli ki şu an boşanmayyacaksın bari ilerisi için elinde delilin olsun. Bu süreçte sana yapılan eziyetin delilllerini toplayabildğin kadar topla. Boşan dedik diye boşanmayacaksın, ama kendine bu eziyeti yapma. Yine sever sevilirsin. Eziyet sürecini uzatma. Gençliğini o aile ile heder etme. Sonra geç kaldım deyip hiç yapamazsın. Ömrün çöp olur.

Ders 1: kendi ayaklarinin ustunde durmadan , parasi var zengin diye adam olamamis artiklarla evlenirseniz , bi kuafor parasina muhtac hale gelirsiniz.

Adamin annesi edepsiz kismini anlarim da erkekliginin olmadigi bilgisi size nasil ulasti?
Nerden baksan leşş bi hayat.

O kadar uzun ki bikac yeri okudum sadece , para avciliginiz basinizi yakmis . Hayir herkes adami suclamis da , adam bastan belliymis bile bile niye evlendin ? (“Muteahhit”)

Ben uzulmedim , bile bile lades.

yarıya kadar bile okuyamadım, ne var ne yok dökmüşsünüz ama bile bile lades demişsiniz malesef,
Çocukların göremediğini ebeveynler görüyor, başta babanızın sözünü dinleseydiniz keşke, hadi o zaman göremediniz, boğazınızı sıktığında da mı göremediniz, size resmen kasdetmiş, nasıl affettiniz :KK51:

Yani oruç oruç gerçekten aşırı sinir oldum ya adamlara bak.Herkesin babası herkese destek oluyo elinden geldiğince.Hepimiz babamızın adını koyalım çocuklarımıza.Böyle mi ödenirmiş hakkı.Kocan sana kıskanç demiş ama kendisi edepsiz.

:) Eşimin birçok kötü huyuyla beraber iyi huyları da vardır mesela kızsada kırsada gidip yazdırmaz beni bir şekilde razı etmeden bunu biliyodum,o saygısızlığı da yapmazdı yani,biraz korku da olabilir :KK52: doğum belgesi ortalık yerde durdu,ne o habersiz alıp gitti ne ben habersiz alıp gittim,onu yapsak cidden yuvamız sarsılırdı.
Sonuç olarak böyle oldu çok iyi oldu çokta güzel oldu :)

Kadının konusu 2016’da, 2018’de ikinciyi yapmış sonra durumdakileri kötülemiş çocuklarına kp ismi konulmuş onun da konusu var.

Şaka gibiler.

Artık bu i şiddet ve sevgisiz evliliklerinde çocuk olayını yapmalarını yaşım geçiyor, hazır adam var sevişelim ayrılırsak da çocuklarım olur mantığı ile olduğuna inanıyorum bazen ikinci çocuk yapma olayını babaları aynı olsun diye açıklayan da oluyor.

Bu kadar insanları duygusal sömürerek sonra da kavga edenlerin ailesinin de bir yerden sonra arkasını dönmesini anlıyorum

X