Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar İpek gibi ve parlayan saçlar için... :) Röfle görmüş saçlara çözüm! Mucizem :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

benbirkelebegim

in love :)
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2012
109
14
Kızlar size mucizevi bir kür söylüyorum :) bir teşekkürü hak ettiğimi düşünüyorum. Ben saçlarım röfleden yandıktan sonra araştırdım hem de çok. Saçlarım zaten kısa kestiremezdim uçları bildiğiniz yanıktı ve boyları da... Yine de üzerinden yanıklarını aldırdım ama çözüm olmadı yanmaktan diken gibi saç uçları...

Öncelikle şampuanım ve saç kremim: avon argan yağı içeren şampuan(250ml) ve durulanan saç kremi

Şampuanımın içine saç bakım yağı ekledim 2 kapak civarı. Saç bakım yağı olarak geçer aktarlarda içerisinde çam terebenti,ceviz,badem,fındık,defne yaprağı gibi yağlar mevcut ve sadece 6 tl. önce ben bunu kullanırken saçımda uzama farkettim evet diplerim çabuk çıktı fakat saçlarımı kurutuyordu istediğim gibi yumuşak olmuyordu. Araştırdım veee mucizeyi açıklıyorum :)

İçine yağ kattığım şampuana 1er ampul bemiks,bepanten,evigen kırdım iyice çalkaladım. 2 diş sarımsağı kestim 4 5 parçaya ayırdım hap şeklinde içine koydum rendelemeden. Tekrar çalkaladım. Son olarak içine 1 tatlı kaşığı bal koydum. Çalkaladım. Yıkamadan önce bu saç bakım yağını az miktarda sıcak olarak uçlarına sürmüştüm. 2 3 saat bekletmiştim. Yeni karışımlı şampuanımla soğuğa yakın ılık suyla yıkadım 2 kere. Çok bekletmedim şampuanı uçlarına masaj yaparak köpürttüm. Duruladıktan sonra saçımı kremledim o sırada köpüklendim falan 2 3 dakika krem bekledi saçımda. Ve soğuk suyla duruladım.

Saçlarımın uçlarına baktım nasıl canlı olduğuna inanamadım! Saçımda rahatsız edici bir koku yoktu! Ve nemliyken benim saçlarımın ucu uzardı çekince... Lastik gibi :) Uzamadı ve bir kere daha şok oldum. :KK53: Eğer imkanınız varsa gerçekten deneyin pahalı ürünlere para vermeyin derim doğal yollar her zaman daha iyidir. Ben kozmetik ürünleri satan biri olarak söylüyorum serumlar falan çözüm değil. Bu avon şampuan tek başına fayda etmedi kullandığım hiç bir şampuan saçımı böylesine ipek gibi ve ışıl ışıl yapmadı. Ve inanır mısınız saçımın dipleri yağlanmaya başlardı 3. gündeyim ve hala yumuşacık ve de parlak bugün tekrar yıkıyorum yorumlara eklerim sıcak yağ yüzünden mi yoksa şampuandan mı görücem :)

Kızlar ister inanın ister inanmayın benim yıpranmış saçlarımdan eser yok gibi bişey uçları bile yumuşacık daha ne olsun ki...

Deneyin ve görün benim bu ilk deneyişim. Belki saçıma sıcak olarak yağ sürdükten sonra daha etkili oldu bu şampuan onu bilemem bugün yağ sürmeden deniyorum ama kesinlikle tavsiye ederim ilk deneyiş bu kadar mutlu eder mi? Etti işte kızlar :) paylaşmak istedim. Ve bu yöntemin saçımı daha da uzatacağına inanıyorum ben... İnşallah siz de etkisini görürsünüz :KK16:

:KK52:gercektenmı yaaa
benım saçlarımda cok kötü cnm
bnyodan cıkıım 10 mtre kafamın üstü kaabarık saç
ne deneyebilirm die bakıodum teşekkürler:KK9:
cok malzeme ya ben üşenirim ona
sarmsak kokusu kalmadımı bide ben bemıksın kokusunu sewmem hiççç:KK50:

ben ne yaptını tam anlıyamadım ayrı ayrı yazarmısın :26: neyi nasıl uyguladın şampuanamı o 6 tlye aldığınamı kattın sarımsak falan :26:

[bende denemek isterim inşallah işe yararQUOTE=benbirkelebegim;26147419]Kızlar size mucizevi bir kür söylüyorum :) bir teşekkürü hak ettiğimi düşünüyorum. Ben saçlarım röfleden yandıktan sonra araştırdım hem de çok. Saçlarım zaten kısa kestiremezdim uçları bildiğiniz yanıktı ve boyları da... Yine de üzerinden yanıklarını aldırdım ama çözüm olmadı yanmaktan diken gibi saç uçları...

Öncelikle şampuanım ve saç kremim: avon argan yağı içeren şampuan(250ml) ve durulanan saç kremi

Şampuanımın içine saç bakım yağı ekledim 2 kapak civarı. Saç bakım yağı olarak geçer aktarlarda içerisinde çam terebenti,ceviz,badem,fındık,defne yaprağı gibi yağlar mevcut ve sadece 6 tl. önce ben bunu kullanırken saçımda uzama farkettim evet diplerim çabuk çıktı fakat saçlarımı kurutuyordu istediğim gibi yumuşak olmuyordu. Araştırdım veee mucizeyi açıklıyorum :)

İçine yağ kattığım şampuana 1er ampul bemiks,bepanten,evigen kırdım iyice çalkaladım. 2 diş sarımsağı kestim 4 5 parçaya ayırdım hap şeklinde içine koydum rendelemeden. Tekrar çalkaladım. Son olarak içine 1 tatlı kaşığı bal koydum. Çalkaladım. Yıkamadan önce bu saç bakım yağını az miktarda sıcak olarak uçlarına sürmüştüm. 2 3 saat bekletmiştim. Yeni karışımlı şampuanımla soğuğa yakın ılık suyla yıkadım 2 kere. Çok bekletmedim şampuanı uçlarına masaj yaparak köpürttüm. Duruladıktan sonra saçımı kremledim o sırada köpüklendim falan 2 3 dakika krem bekledi saçımda. Ve soğuk suyla duruladım.

Saçlarımın uçlarına baktım nasıl canlı olduğuna inanamadım! Saçımda rahatsız edici bir koku yoktu! Ve nemliyken benim saçlarımın ucu uzardı çekince... Lastik gibi :) Uzamadı ve bir kere daha şok oldum. :KK53: Eğer imkanınız varsa gerçekten deneyin pahalı ürünlere para vermeyin derim doğal yollar her zaman daha iyidir. Ben kozmetik ürünleri satan biri olarak söylüyorum serumlar falan çözüm değil. Bu avon şampuan tek başına fayda etmedi kullandığım hiç bir şampuan saçımı böylesine ipek gibi ve ışıl ışıl yapmadı. Ve inanır mısınız saçımın dipleri yağlanmaya başlardı 3. gündeyim ve hala yumuşacık ve de parlak bugün tekrar yıkıyorum yorumlara eklerim sıcak yağ yüzünden mi yoksa şampuandan mı görücem :)

Kızlar ister inanın ister inanmayın benim yıpranmış saçlarımdan eser yok gibi bişey uçları bile yumuşacık daha ne olsun ki...

Deneyin ve görün benim bu ilk deneyişim. Belki saçıma sıcak olarak yağ sürdükten sonra daha etkili oldu bu şampuan onu bilemem bugün yağ sürmeden deniyorum ama kesinlikle tavsiye ederim ilk deneyiş bu kadar mutlu eder mi? Etti işte kızlar :) paylaşmak istedim. Ve bu yöntemin saçımı daha da uzatacağına inanıyorum ben... İnşallah siz de etkisini görürsünüz :KK16:[/QUOTE]

[bende denemek isterim inşallah işe yarar. QUOTE=benbirkelebegim;26147419]Kızlar size mucizevi bir kür söylüyorum :) bir teşekkürü hak ettiğimi düşünüyorum. Ben saçlarım röfleden yandıktan sonra araştırdım hem de çok. Saçlarım zaten kısa kestiremezdim uçları bildiğiniz yanıktı ve boyları da... Yine de üzerinden yanıklarını aldırdım ama çözüm olmadı yanmaktan diken gibi saç uçları...

Deneyin ve görün benim bu ilk deneyişim. Belki saçıma sıcak olarak yağ sürdükten sonra daha etkili oldu bu şampuan onu bilemem bugün yağ sürmeden deniyorum ama kesinlikle tavsiye ederim ilk deneyiş bu kadar mutlu eder mi? Etti işte kızlar :) paylaşmak istedim. Ve bu yöntemin saçımı daha da uzatacağına inanıyorum ben... İnşallah siz de etkisini görürsünüz :KK16:[/QUOTE]

biraz karışık olmuş canım anlatım doğrumu anlamışım diye yazmak istedim ilk önce aktardan aldığın hazır saç bakım yağını sıcak saçlarına uyguladın daha sonra ise şampuanının içine kendi kattığın karışımla yıkadın değilmi cevaplarsan sevinirim

O zaman bende kendi sırrımı yazayım :)))
Ben saçlarımı haftada 3 kez aktardan aldığım saç dökülmelerine karşı yağı sürüyorum yağın içinde badem hint portakal.... bi sürü yağ var ben 10 tlye aldım sizde her yerde bulabilirsiniz 3 kez sürmek değil mühim olan nasıl sürdüğün..... sıcak suda önce yağı ısıtıyorum sonra hem diplere hem uclara sürüp jelatile saçlarımı sarıp bir saat bekliyorum am iyice yediriyorum saçlarıma sonra jelatini çıkarım yastığımın üzerine havlu serip yatıyorum sabaha kadar yani yaklaşık 8-9 saat o yağlar saçımda kalıyor sonra bioblas şampuanla yıkayıp saç kremi kullanmadan elma sirkesiyle (önceden üzüm kullanıyordum hem kokuo hem de yapış yapış oluodu o yüzden kesinlikle elmA!)suyu kaıştırıp son kez saçıma döküp çıkıyorum daha ilk seferden inanılmaz etkisini görüyorsunuz 2 haftadır sürekli yapıyorum hem saçlarım uzadı hemde özellikle yeni çıkanlar ışıl ışıl...Normalde ben pek bu tarz işleri düzenli yapamam ama sonuçları gördükçe insanın içinden gelio her seferinde gece yatmadan önce yapmadım ama hafta da bir kez yattım yağlı şekilde onun dışında en az 2 saat kalmasına özen gösterdim.Bide bu yağı alırken hint yağı de alın kirpikler için yapış yapış farklı bir yağ o bitmiş rimelim vardı onun fırçasıyla günlük normal rimelimden sonra sürüyorum hem uatiyor hemde çoğltıyor ma dediğim gibi bu işlerde devamlılık ve düzen önemli zamanla hafta 3ler 1e düşer zaten....

ben ne yaptını tam anlıyamadım ayrı ayrı yazarmısın :26: neyi nasıl uyguladın şampuanamı o 6 tlye aldığınamı kattın sarımsak falan :26:

evet canım sarımsağı, ve ampulleri o şampuana kırdım balı da o şampuana koydum fakat ben uğraşamam bu kadar dersen eğer, watsons'un bi ürünü var duymuşsundur bal özlü :) 500 ml
ben bunu yeni keşfettim inan ki süper.. şu an kullandığım şampuan normal blendax zeytinyağlı içine hiçbişey katmadım. yıkadıktan sonra saçlarıma watsons sürüp 4 5 dk bekletip yıkıyorum çok kolay şekil alıyor saçları parlatıp yumuşacık yapıyor

Şampuana o kadar çok yağ katınca saçları yağlandırır diye düşünüyorum ben. Gerçi yağlanma yapmadı yazmışsınız ama saçtan saça değişir. 3-4 farklı ampül yerine sadece bemix kırıp deneyeceğim ben.

Şu an sarımsak var şampuanın içinde, bemixi katsam bir şey olur mu ki ?

O zaman bende kendi sırrımı yazayım :)))
Ben saçlarımı haftada 3 kez aktardan aldığım saç dökülmelerine karşı yağı sürüyorum yağın içinde badem hint portakal.... bi sürü yağ var ben 10 tlye aldım sizde her yerde bulabilirsiniz 3 kez sürmek değil mühim olan nasıl sürdüğün..... sıcak suda önce yağı ısıtıyorum sonra hem diplere hem uclara sürüp jelatile saçlarımı sarıp bir saat bekliyorum am iyice yediriyorum saçlarıma sonra jelatini çıkarım yastığımın üzerine havlu serip yatıyorum sabaha kadar yani yaklaşık 8-9 saat o yağlar saçımda kalıyor sonra bioblas şampuanla yıkayıp saç kremi kullanmadan elma sirkesiyle (önceden üzüm kullanıyordum hem kokuo hem de yapış yapış oluodu o yüzden kesinlikle elmA!)suyu kaıştırıp son kez saçıma döküp çıkıyorum daha ilk seferden inanılmaz etkisini görüyorsunuz 2 haftadır sürekli yapıyorum hem saçlarım uzadı hemde özellikle yeni çıkanlar ışıl ışıl...Normalde ben pek bu tarz işleri düzenli yapamam ama sonuçları gördükçe insanın içinden gelio her seferinde gece yatmadan önce yapmadım ama hafta da bir kez yattım yağlı şekilde onun dışında en az 2 saat kalmasına özen gösterdim.Bide bu yağı alırken hint yağı de alın kirpikler için yapış yapış farklı bir yağ o bitmiş rimelim vardı onun fırçasıyla günlük normal rimelimden sonra sürüyorum hem uatiyor hemde çoğltıyor ma dediğim gibi bu işlerde devamlılık ve düzen önemli zamanla hafta 3ler 1e düşer zaten....

Diğer formül zor geldi ama bu yağı alıp deneyeceğim mutlaka :)

ben de avonun şampuanını kullanıyodum bi dönem ve çok memnundum tabi şu bademyağlı olandı nasıl parlatıp yumuşatıyodu saçlarımı...:21:

değerli arkadaşlar..saç bakımı konusunda bir kaç senedir sorunlar yaşıyorum.her seferinde google da yanmış saç bakımı yazıp çıkan sonuçları uzun uzun okuyorum.kadınlar kulubunude bu vesileyle keşfettim ve yorumları hep okudum.sonunda kendimde artık üye olup deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.. saçlarımla çok oynuyorum..bir kaç kere açma işlemi gördü. ve beyazlarım olduğu için de devamlı boyuyorum.kıvırcık saçlarımın yapısı iyice bozuldu.lastik gibi uzayan yanmış saçlarım oldu.
öncelikle şunu söylemeliyim ki biz akıllanmıyoruz..iş işten geçmeden lütfen herkes gerekli önlemleri alsın.ben ne mi yapıyorum?
saçlarımı mecburen boyamaya devam ediyorum.ama düzleştirici maşa ve fönü tamamen bıraktım diyebilirim.saçlarımı düzenli bir şekilde topluyorum.
aşağıda yazacağım saç bakım yağını sizlerle paylaşmak istiyorum.

aktardan alacağınız yağları birbirbiriyle karıştırıyoruz.hazır karışımlardan almayın.onları da denedim.
çörekotu-çamterebentin-argan yağı-zeytin yağı-susam yağı-badem yağı
bunlar olmazsa olmaz yağlar.bunların yanına
yılan yağı-sarımsak yağı-menekşe yağı bunlarıda ekleyebilrisiniz.

bunların içine eczaneden bemix bepanthen-evigen ampül alıp 3*4 adet kırıyoruz.bunu saçınıza haftada en az 2 kere sürüp bekleyin 2 saat falan.

saç diplerine yedirin iyice..uçlara doğru sürün.

bunu yapmak tek başına yeterli değil unutmayın.saçlarınızı ısıdan uzak tutun.mümkünse bırakın kendi kurusun banyodan sonra.
ben çok faydasını gördüm bayanlar.saçlarım kıvırcıklığını kazandı..dökülmesi azaldı.
faydalar kişiden kişiye değişir ama unutmayın bu işlemin hiçbir zararını görmezsiniz..

deneyimlerimi sizinle paylaşmaya devam edicem.inşallah faydalanırsınız.

RÖFLELİ SAÇ BAKIMI
Arkadaşlar anlattıklarınız güzel, fakat kesin bir sonuç değil. Ben size tecrübe ettiğim çok çok memnun kaldığım çok daha kolay ve kesin kalıcı onarımdan bahsetmek isterim. Çünkü arkadaşların anlattıklarından şunu anlıyorum, mesela bir sürü bakımdan sonra bir de krem sürüyor ve soğuk suyla duruluyor. Bu şu anlama gelir, yani yıpranmış saç pullarının arasını sentetik kremle vs dolduruyor, akmaması için de soğuk suyla duruluyor. O an o gün kendini iyi hissediyor. Sıcak suyla yıkanınca yine eski tas eski hamam oluyor. Demek ki bu onarım değil, bu bir geçici tatmin veya geçici konfor.

Şimdi gelelim benim çok kolay ama kalıcı röfleli saç bakımı yöntemime. Bir kere ben yanan yıpranan saçımı önce silikonsuz bir şampuanla iki defa sıcak suyla yıkıyorum. Saçımda en ufak bir krem ve diğer kozmetik kalmıyor. Sonra krem sürmeden saçı yüzde yüz kurutuyorum. Kuru saçıma direk katkısız keratin yüklüyorum. Saçımda bir gece bekletiyorum. Sabahleyin yumuşatıcı özellikteki bir şampuanla yıkıyorum ve bitkisel bir saç bakım veya maske uyguluyorum. Özellikle Hindistan cevizi içeren bir bakım kürü veya maskesi olması çok daha iyi. Maskeyi duruladıktan sonra muhteşem saçları görünce gözlerinize bile inanamazsınız. Hem onarılmış saçlar hem de yumuşacık hem de parlak ve canlı.

İşte bunun sırrrı şu; katkısız keratin hasarları net bir şekilde dolgu ve kaynak yaparak hasarları ve kırıkları onarıyor, saçları pürüzsüzleştiriyor. Güçlendiriyor. Bakım maskesi de yumuşak ve parlak yapıyor. Burada önemli olan, benim bu iki ayrı bakımı birleştirmemdir. Yoksa tek başına katkısız keratin yüklenirse saçı onarır , pürüzsüzleştirir, güçlendirir ve hacim de verir. Fakat gerçek katkısız keratin saça asla yumuşaklık vermez. Yumuşaklık verdiyse bilin ki o keratin değil kimyasal sentetiklerdir.

Saça yumuşaklık ve parlaklık veren ise saç bakım yağları hindistan cevizi jojoba argan ve yumurta bal süt gibi diğer yardımcı maddelerdir. Oysa bakım yağları ve diğerleri asla ve asla saça dolgu ve kaynak yapamazlar. Suyla birlıkte akıp giderler. Fakat kimyasal katkı içermeyen keratinler saçta ebedi tututnabilirler.

İşte bu muhteşem ikili uygulama ile ben inanıyorum ki değil benim yanan saçlarım, tüm yanan, röfleden ve boyadan kuruyan veya fönden düzleştirmeden dolayı aşınan saçlar ve çok hassas kırık saçların tamamı çok çok fayda görebilir.

Deseniz ki sana iyi gelen bize de iyi gelir mi? Haklısınız, ama aynısını arkadaşım Yelize de yaptık, Onun saçları hep röfleli. Kocası röfleli istediği için mecburen öyle yapıyor. Ama saçı çok yıprandı adeta adım adım yandı kurudu. İşte bu kadar hasarlı saçı da tedavi edince artık diğerlerini neden etmesin.

X