İpek ismi hakkında

2. Kızımın adı ipek, doğuma kadar leyla idi, son hafta ipek oldu. Şuan memnunum, ilerde ne olur bilmiyorum ama şuan için (1.5 yaş) naif çıtkırıldım bir çocuk değil canı acısa da çok ağlamaz, cesaretli her şeyi dener sonunu düşünmez😂 ayrıca naif ve çıtkırıldım olmasında da sorun Yok bence herkes güçlü olmak zorunda değil güçlü olmak insanı çok yoruyor.
İsimin söyleniş çağtışımlarından çok bnm dikkat ettiğim şey Çocuğumun isminin tanıdıklarımda olmaması bnm yada çocuklarımın onlardan olumsuz etkilenmemesi idi. Yoksa her isme 1 kulp bulunur.

Büyük kızımın adı da asya, onu. adı taaa liseden belliydi çok severek koymuştum.

2. Kızımın adı ipek, doğuma kadar leyla idi, son hafta ipek oldu. Şuan memnunum, ilerde ne olur bilmiyorum ama şuan için (1.5 yaş) naif çıtkırıldım bir çocuk değil canı acısa da çok ağlamaz, cesaretli her şeyi dener sonunu düşünmez😂 ayrıca naif ve çıtkırıldım olmasında da sorun Yok bence herkes güçlü olmak zorunda değil güçlü olmak insanı çok yoruyor.
İsimin söyleniş çağtışımlarından çok bnm dikkat ettiğim şey Çocuğumun isminin tanıdıklarımda olmaması bnm yada çocuklarımın onlardan olumsuz etkilenmemesi idi. Yoksa her isme 1 kulp bulunur.

Büyük kızımın adı da asya, onu. adı taaa liseden belliydi çok severek koymuştum.
Aslında şöyle kuzenimin çocuğunun adı ipek ilk çocuğum kız olsaydı ipek koyarım diyordum oğlan oldu o da benden hemen sonra doğurdu ipek koydu ama ben o koymadan öncede düşündüğüm için bende koyabilirim sonuçta yılda bir iki kere görüşüyorum sevdikten sonra herkes her ismi koyar mantığındaydım sanırım bazen fazla zorlamamak gerek

S

Sizin leyla nasıl ipek oldu sakıncası yoksa merak ettim son hfta neden değiştirdiniz

İpek ismi cok hoş ve zarif bir isim bence zorlamasınlar komik oluyor...art niyetli olmak lazim ipek deyince aklına iç çamaşırı gelmesi için
Zira çamaşıra gelene kadar bir sürü güzel duru şeyleri anımsatıyor

S

Sizin leyla nasıl ipek oldu sakıncası yoksa merak ettim son hfta neden değiştirdiniz
Leylayı eşim ve ben sevmiştik, ama ikimizin annesi de ailesi de sevemedi. Kapı süsünü bile hazırlamıştık🤭 leylanın "aklı 5 karış havada" anlamı da var ya o yüzden bnm de içime sinmeyen bir yer vardı ilerde dalga gecerler mi diye. Sonra 1 gün kızımı kreşten almaya gittik annemle, sınıf arkadaşı vardı sarışın mavi gözlü çok tatlı bir kız bu da ipek dedim annemle tanıştırıtken, sonra yoğun baskı geldi ipek ne güzel isim de leyla gibi kaba değil ipek çok hoş vsvs diye, baktım ki yıllarca 2 taraf da söylenecek, amann ipek olsun dedim, zaten 4 harfli bir isim daha içime sinecekti😂 son hafta ipek oldu.
Son hafta ikeaya gittik, bebek bakım odasınds yeni doğmuş bir ipek vardı, odadan çıkınca anneme dedim ki çocugun adını ipek koymuşlar ama çocuk kapkara😂 1 hafta sonra bnm de kara olmasa da koyu kumral ipeğim oldu😂😂
Ben Sarışınım, diyordum ki esmer olursa leyla koyalım (kara, gece anlamı var leylanın), sarı olursa ipek koyalım😂😂 neyseki beni dikkate almadılar😂😂

Nasibinde ne varsa o oluyor sonuçta, içine sinmediyse başka isim koy, aklın kalacaksa ipek çok güzel bir isim ( duru saf naif akıyor gidiyor) koy gitsin, bu kadar düşünmeye gerek yok🥰 hatta 2 iism severseniz "ela ipek" koy ilerde kendi seçer kullanacağı ismi

Hayir ilk dusunulen dogru diye bir sey yok. Son ana kadar her sey mümkün. Ben isim analizi yapiyorum. Buraya konu acmanizi bile bebeginiz istemiş olabilir. Kimine komik gelse de bebekler işaret verir.
Doğru dediğiniz aslında her işe bir sebep oluyor düşündüklerimiz nil nehir ela ipek

Leylayı eşim ve ben sevmiştik, ama ikimizin annesi de ailesi de sevemedi. Kapı süsünü bile hazırlamıştık🤭 leylanın "aklı 5 karış havada" anlamı da var ya o yüzden bnm de içime sinmeyen bir yer vardı ilerde dalga gecerler mi diye. Sonra 1 gün kızımı kreşten almaya gittik annemle, sınıf arkadaşı vardı sarışın mavi gözlü çok tatlı bir kız bu da ipek dedim annemle tanıştırıtken, sonra yoğun baskı geldi ipek ne güzel isim de leyla gibi kaba değil ipek çok hoş vsvs diye, baktım ki yıllarca 2 taraf da söylenecek, amann ipek olsun dedim, zaten 4 harfli bir isim daha içime sinecekti😂 son hafta ipek oldu.
Son hafta ikeaya gittik, bebek bakım odasınds yeni doğmuş bir ipek vardı, odadan çıkınca anneme dedim ki çocugun adını ipek koymuşlar ama çocuk kapkara😂 1 hafta sonra bnm de kara olmasa da koyu kumral ipeğim oldu😂😂
Ben Sarışınım, diyordum ki esmer olursa leyla koyalım (kara, gece anlamı var leylanın), sarı olursa ipek koyalım😂😂 neyseki beni dikkate almadılar😂😂

Nasibinde ne varsa o oluyor sonuçta, içine sinmediyse başka isim koy, aklın kalacaksa ipek çok güzel bir isim ( duru saf naif akıyor gidiyor) koy gitsin, bu kadar düşünmeye gerek yok🥰 hatta 2 iism severseniz "ela ipek" koy ilerde kendi seçer kullanacağı ismi
Çok büyük cesaret kapı süsü fln yapıtırıp vazgeçmek kızınıza anlatınca bence iyi ki değişmiş der diye düşünüyorum ilerde Dediğim gibi kuzenim koyduğu halde iki yıl önce bende koyabilirim diye düşünüyorum hala sonuçta istiyorsa herkes koyabilir mantığındayım hayırlısı bakalım

Arkadaşlar merhaba daha önce açtığım anket sonuçları ile ela ve ipek ismi arasındayız şuan birkaç arkadaşım sorunca söyledim ipek olacak gibi demiştim bana ipek isimliler yumuşak zayıf karakterde olabilir dedi birisi de ipekli iç çamaşırları içinde çok geçiyor bu isim öyle olunca çok da hoş olmuyor dedi İpek ticareti yapılıyor sonuçta isim böyle yerlerde de geçiyor diye yorum yapınca zaten karışık düşüncelerim yine karıştı siz ne düşünürsünüz bu durumda lütfen görüş ve yorum yazarsanız memnun olurum şimdiden teşekkür ederim
Yok artık, bu nasıl bir hayalgücüdür😅 İpek ismi gayet hoş bir isim. Hiç aklıma öyle şeyler gelmez. Aklına öyle şeyler getirecek insan isme bakmaz zaten. Arkadaşınız çok garipmiş.

Benim kızımın adı İpek .1.5 yaşında 7 den 70 e kim duysa herkes çok beğeniyor .Ne güzel isim diyor herkes .Kızım da öyle hassas,narin bir çocuk değil.Hep derim kızım ben sana neden bu ismi koydum biraz kibar ol diye 🙂🙂Erkek çocuğu gibi .Çok hareketli ve yaramaz .Şimdiden büyük çocuklarla oynarken kendini savunur ,ezdirmezz🙂🙂

Bim kızımın adı İpek .1.5 yaşında 7 den 70 e kim duysa herkes çok beğeniyor .Ne güzel isim diyor herkes .Kızım da öyle hassas,narin bir çocuk değil.Hep derim kızım ben sana neden bu ismi koydum biraz kibar ol diye 🙂🙂Erkek çocuğu gibi .Çok hareketli ve yaramaz .Şimdiden büyük çocuklarla oynarken kendini savunur ,ezdirmezz🙂🙂
Benimde kızımın adı İpek soylediginiz gibi çok güçlü çok cadı maşallah

Pes, hayatimda duydugum boylesi zorlama yorum bir elin parmagini gecmez.

Kadim İpek Yolu da var mesela. Hatta yeniden devreye alindi... Lakin o yorumcular buna da “Kizin yollu olur!” diye kulp takarlar.

Bende kizima ipek koymayi dusunuyorum.. ic camasi olayı inanilmaz sacma.. bir suru ipek ismi duydum hic aklima camasir gelmedi.. bende cagristirdigi anlam yumusak pürüzsüz saf temiz..

Bende kizima ipek koymayi dusunuyorum.. ic camasi olayı inanilmaz sacma.. bir suru ipek ismi duydum hic aklima camasir gelmedi.. bende cagristirdigi anlam yumusak pürüzsüz saf temiz..
Aa ne güzel sizin ki kesinleşti mi peki?
Bu gibi yorumlar ismi gerçekten isteyip istemediğini de ortaya çıkarıyor ben de sizin gibi düşünüyorum çağrıştırdığı anlamlar açısından o yüzden çok seviyorum bu ismi.

Aa ne güzel sizin ki kesinleşti mi peki?
Bu gibi yorumlar ismi gerçekten isteyip istemediğini de ortaya çıkarıyor ben de sizin gibi düşünüyorum çağrıştırdığı anlamlar açısından o yüzden çok seviyorum bu ismi.
Son bir ay kaldi ani bir kararla degismezee ipek yada inci olacak.. iki isimde bende naifligi safligi temizligi cagristiriyor.. 😊 cevreden cok etkilenmem genelde.. çünkü isim de biraz zevk meselesi.. baskasinin koydugu isimlerde benim hosuma gitmeyebiliyor.. yorum yapmiyorum.. etkilenmeyin icinize hangisi siniyorsa onu koyun🥰

X