İş arkadaşlarım böyle davranıyolar ama nedenini anlamıyorum

leyla3412

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2023
114
53
28
ben çok Kalabalık bir iş yerinde calışıyorum orda böyle kademe kademe bilirienşz üstler olur. Yardımcıları olur. Ve herkesin gözü üzerinizdedir. Şimdi arkadaşlar benim böyle genc kendi yaşımda takıldıgım bazı kişiler var ama genelikle 2 kız yani toplamda 3 ümüz ama bazı grup oldugumuz genc erkeklerde var. Bu iki kız aslında cok kıskanclar fark ediyorum beni kıskanıyolar bir tane kızın orda adı biraz nasıl desem ailesi orda calışıyor polemikli bunlar hemen duyum alıyolar yani nasıl bilmiyorum ama bir dedikodu olunça hemen duyuyolar herşeyden anında haberleri var geçen bana birisi dediki büyük patronların senin hakkında birşeyler konuşuyolardı işle alakalı ne bilmiyorum bunlar ikisi beni aslında cok sevmiyolar ama kendi aralarına dagil edip patronların oldugu yerde bana samimi davranıp bana sarılıyolar konuşuyolar böyle ama hep onlar olunca böyle sıkı fıkı sanki bişeyler amaçlıyolar hissediyorum biriside böyle sanki göz degdirmek istiyor gözüme gözüme bakıyor falan. Ben bu patronların ne dedigini bilmiyorum benim hakkımda ama onların bu davranışını ona bağlıyorum sanki beni kötü duruma sokmak istiyolar ama iyilerde bana karşı bir iyi bir kötü böyle anlamıyorum girdaptayım bazen olur olmadık yerde bekliyolar aralarında konulunca beni cok aralarına almıyolar bahsetmiyolar bişeylerden böyle rolle beni zoraki aralarına alırlar ya sizce ne olabilir bunların derdi neden hem sevmiyolar hem yakınşarımda durup bişeyler yapıyolar ben uzak da duramıyorum artık iyi olduk böyle hep beraber takılıyoruz hep napıcagımıda bilmiyorum ne düşünecegimi acaba yükselmemden mi korkuyolar akılarında öyle birşey mi geliyor acaba? bana fikir verebilirmisiniz? Düşümceleriniz ne bu konu ile alakalı

Orası işyeri insanlarla samimi olmak ve ya sevmek zorunda değilsiniz mesafe her zaman iyidir görmemezlikten gelin işinize odaklanın

Olayı anlamadım ki :bicak:

İşinize odaklanın, mesleki kurslara gidin, kendinizi geliştirin.
Bırakın kim ne demiş, kimin gözü üstünüzde kalmış, yok grupmuş, samimiyet yokmuş, dedikoduymuş.
Patronlar tabii ki çalışanlar hakkında konuşacak, performans değerlendirmesi yapacak, kendi aralarında X Hanım'ın projesi
şu aşamada, Y Bey'in satışları bu hafta düşük vb diyecekler.
Bunun da paranoyasını yapmazsınız.

Size "Patronlar senin hakkında konuşuyor" diyerek paranoyaya itmeye çalışan biri olursa "Evet, bu haftaki yüksek performansım için tebrik ettiler. Darısı sizin başınıza!" deyin geçiştirin.

Ben kurumlar için çalışırken işemeye vakit bulamıyordum. Var olmayan olaylar için evhamlanmayı bırakın.

Son düzenleme:
ben çok Kalabalık bir iş yerinde calışıyorum orda böyle kademe kademe bilirienşz üstler olur. Yardımcıları olur. Ve herkesin gözü üzerinizdedir. Şimdi arkadaşlar benim böyle genc kendi yaşımda takıldıgım bazı kişiler var ama genelikle 2 kız yani toplamda 3 ümüz ama bazı grup oldugumuz genc erkeklerde var. Bu iki kız aslında cok kıskanclar fark ediyorum beni kıskanıyolar bir tane kızın orda adı biraz nasıl desem ailesi orda calışıyor polemikli bunlar hemen duyum alıyolar yani nasıl bilmiyorum ama bir dedikodu olunça hemen duyuyolar herşeyden anında haberleri var geçen bana birisi dediki büyük patronların senin hakkında birşeyler konuşuyolardı işle alakalı ne bilmiyorum bunlar ikisi beni aslında cok sevmiyolar ama kendi aralarına dagil edip patronların oldugu yerde bana samimi davranıp bana sarılıyolar konuşuyolar böyle ama hep onlar olunca böyle sıkı fıkı sanki bişeyler amaçlıyolar hissediyorum biriside böyle sanki göz degdirmek istiyor gözüme gözüme bakıyor falan. Ben bu patronların ne dedigini bilmiyorum benim hakkımda ama onların bu davranışını ona bağlıyorum sanki beni kötü duruma sokmak istiyolar ama iyilerde bana karşı bir iyi bir kötü böyle anlamıyorum girdaptayım bazen olur olmadık yerde bekliyolar aralarında konulunca beni cok aralarına almıyolar bahsetmiyolar bişeylerden böyle rolle beni zoraki aralarına alırlar ya sizce ne olabilir bunların derdi neden hem sevmiyolar hem yakınşarımda durup bişeyler yapıyolar ben uzak da duramıyorum artık iyi olduk böyle hep beraber takılıyoruz hep napıcagımıda bilmiyorum ne düşünecegimi acaba yükselmemden mi korkuyolar akılarında öyle birşey mi geliyor acaba? bana fikir verebilirmisiniz? Düşümceleriniz ne bu konu ile alakalı
Biraz da hatayı kendinizde arasanız keşke. İnsanlar size baktığında düşündüğünüş şey "bana göz değdirmek istiyor" mu? Kendinizi ne sanıyorsunuz anlamadım. Belki bu tavırlarınızdan dolayı sevilmiyorsunuzdur. Bir şey demişsinizdir hoşlarına gitmemiştir, kafanız uyuşmamıştır olur böyle şeyler. Hemen beni kıskanıyorlar nazar değdirmek istiyorlar bibi şeyler düşünmek çok hastalıklı bence. Emin olun insanlar kimseyi bu kadar umursamıyorlar. İşinizle meşgul olun <3

Konu açıyorsunuz, bir derdiniz var ama derdinizi anlatamıyor oluşunuz ayrı dert bence. Noktalama işaretlerini kullanıp yazınızı anlam bütünlüğüne göre paragraflara ayırırsanız ve özne tümleç yüklem sıralamasına uyarak cümleler kurarsanız daha rahat anlaşılırsınız.

Kıskançlık gibi bir şeyler söz konusu sanırım. Bu kadar önemseyip takılmayın. Siz de bu kadar önemli bir insan değilsiniz. Herkes gibisiniz. Kendinize de olaylara da büyük büyük anlamlar yüklemezseniz hayat daha kolay olur.

Biraz da hatayı kendinizde arasanız keşke. İnsanlar size baktığında düşündüğünüş şey "bana göz değdirmek istiyor" mu? Kendinizi ne sanıyorsunuz anlamadım. Belki bu tavırlarınızdan dolayı sevilmiyorsunuzdur. Bir şey demişsinizdir hoşlarına gitmemiştir, kafanız uyuşmamıştır olur böyle şeyler. Hemen beni kıskanıyorlar nazar değdirmek istiyorlar bibi şeyler düşünmek çok hastalıklı bence. Emin olun insanlar kimseyi bu kadar umursamıyorlar. İşinizle meşgul olun <3
Kendimi şu kadar sevsem yeter. 😁😁 Herkes beni gısganıyo göz değiyo😁😁

Ortada konu yokken yaninda oturuyorum bana bakip bakip duruyor ona neden bskiyorsun dedigimde hic diyip alaycı şekilde gülümseyip hala devam bakıyor ne yapmamı bekliyorsunuz açaba?

Nazar değdirmek istiyorlar kısmını anlamadım ? Ne nazarı değdirecekler ?
Bu konuda bikere açılmıştı oyuzden yazdım bikerriesinde ikisi aralarında konuşup benim yanımda başkaları hakkında konuşup şuna nazar mı değdirsem şu bu pozisyonu hakketmiyor dedi yani anliyacagınız onları tanıdıgım için ve burda iyi anlataöadıgım için kimse pek anlamadı konuyu cok fena kişilikler ordaki herkeste bana bunu söylüyor coguylada kavgalılar ama mesafede koyamıyorum araya

Bu konuda bikere açılmıştı oyuzden yazdım bikerriesinde ikisi aralarında konuşup benim yanımda başkaları hakkında konuşup şuna nazar mı değdirsem şu bu pozisyonu hakketmiyor dedi yani anliyacagınız onları tanıdıgım için ve burda iyi anlataöadıgım için kimse pek anlamadı konuyu cok fena kişilikler ordaki herkeste bana bunu söylüyor coguylada kavgalılar ama mesafede koyamıyorum araya
Kalabalık bir yerse onlarla cok da muhattab olmak zorunda değilsiniz. İşinizi yapıp geçin. Ayrıca kimse kimseye oyle bakarak nazar değdiremez bence. İş yeri orası arkasından kuyu kazar anlarım da siz böyle şeylerden etkileniyorsanız bilerek söylüyorlardır.

Ortada konu yokken yaninda oturuyorum bana bakip bakip duruyor ona neden bskiyorsun dedigimde hic diyip alaycı şekilde gülümseyip hala devam bakıyor ne yapmamı bekliyorsunuz açaba?
Leyla hanım illa açık açık konuşalım mı? İtici birisiniz ve cahil özgüveniniz var. Büyük ihtimal size gıcık olmuşlar işte sıkılınca dalgasını geçiyorlar. Garip birisiniz gerçekten. Karşınızdaki sizinle alay ederken evet yaa çok kıskanılıyorum göz değdirmete çalışıyor B)) diye mi düşünüyorsunu? Umarım bir an önce bu düşüncelerden kurtulursunuz hayat çekilmez yoksa <3

Kendimi şu kadar sevsem yeter. 😁😁 Herkes beni gısganıyo göz değiyo😁😁
Valla ya, kadına gıcık olmuşlar bizimki de çok kıskanılıyorum ya diye havalara girmiş ama birine uzun ve dikkatli şekilde bakarak göz değdirmek gibi hain bir planı okuyunca patladım gerçekten

Bu kadar derdini anlatamayan biri umarim kpss ile atanip birinin hakkini falan yememistir.

Bir de "goz degdirmek istiyorum" gibi cumleler kuran 2 manyakla arkadaslik etmek ne kadar akil kari bilemiyorum.

X