İş görüşmesi sanırım hüsran ,yalnızlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Herkese iyi pazarlar.Burda daha önce çok konu açtım ben tam 15 aydır işsizim toplamda beş senelik bir sekreterlik tecrübem var.Tam olur dediğim yerler oldu ya çok uzak oldu ya da temizlik çay kahve ön muhasebe işleri dendi hiç bu kadar uzaycağını tahmin etmezdim.Bazaen maalesef herşey insanın elinde olmuyor istediği gibi gitmiyor daha önce en fazla üç dört ay işsiz kalmışımdır.Annem belli etmese de benim iyi bir yere girmemi istiyor onu mutlu edemediğim için bende içten içe huzursuz oluyorum.Evde durdukça tembelliğe alıştım aşk hayatı o da yok. İki samimi arkadaşım var biri kasımda evlenecek biri nişanlandı eskiden haftasonu onlarla görüşürdüm şimdi ikisinin de hazırlıkları oluyor ya da sevgilisiyle nişanlısıyla vakit geçiriyorlar ben de doğal olarak kimse ile görüşmüyorum.Pandemiden önce spor salonuna giderdim şimdi ona da gitmiyorum.
Yaklaşık 10 gün önce bir firmaya başvurdum sekreterlik için başvurduktan sonra anında ik'ya da mail attım bir saat sonra arandım bu firma tarafından bayan arıyınca sekreterlik pozisyonumuza başvurmuşsunuz dedi tam da bizim istediğimiz elemansınız dedi hanım hanımcık daha önce tecrübeniz var kısaca şartlardan bahsetti inşallah olur dedi sizi cuma günü görüşmeye bekliyoruz dedi ben de dedim içimden daha beni görmeden nasıl iyi bir eleman olabileceğimi anladı çözemedim insanla hemen samimi olan biri dedim herhalde.
Neyse görüşmeye gittim biz aile şirketiyiz kurumsal şirketin de iyi kötü yanları var belli bir yaştan sonra aile şirketleri daha iyi oluyor falan dedi kızım 15 yaşında üniversiteye hazırlanıyor falan sabah sekiz buçuk akşam altı haftasonu yok servisi var servis noktası da benim oturduğum yerden yarım saat uzaklıkta 600 tl sodexo veriyoruz net maaş üzerinden veriyoruz maaş artı agi şeklinde çalışıyoruz dedi.Görev tanımından bahsedebilir misiniz dedim onu satın alma müdürü anlatır dedi yani ik bölümü bunu söyler bazen ilandaki ile başladığın zaman arada görev tanımı içeriği açısından fark oluyor.Sizi bekledim daha başka adayla da görüşmedim dedi tek sen varsın dedi sonra satın alma müdürüyle de beş dk görüştük odadan çıkınca ik'daki bayan size maaş teklifimizi yapar döneriz dedi bu arada görüşmede maaş bentimi 3000 olarak söyledim.
Saat beş oldu mail attım dönmedi altıya doğru bir kere aradım açmadı neyse saat altı buçukta mesaj attı whatsaptan benim ve satın alma müdürümüz için olumlu üst yönetimimiz ile görüşemedim pazartesi günü öğleden sonra ararım dedi.
Eğer ben asgari ücret isteseydim bana o gün içinde dönerlerdi 3000 diyince fazla geldi bence.Bir de dün baktım ilan verilen sitede ilanın altında firma başvuruları bugün inceledi yazıyor yani dediği gibi sadece benle görüşmedi ben 3000 diyince diğer adayların cvsine baktı muhtemelen.
Yarın arayınca da büyük ihtimal söylediğim rakamın altında söyleyecek aslında söylediğim rakam uçuk bir rakam değil bir de sekreterlikte başka bir kız daha vardı toplamda iki kişi çalışacak eski yerlerimde sekreterlik kısmında tek ben vardım şimdi iki kişi çalışılacak dendi.
Sizce söylediğim rakamın altında mı söylerler .

Sizin bütün konularınızı biliyorum. O zaman yazmıştım yine yazacağım. Siz sekretersiniz yönetici asistanı değil, gözünüzde kafanızda kendinizi maalesef çok büyütüyorsunuz. Piyasa sizin beklentinizi karşılayamaz. Bu anekdot dışında söylediğiniz rakam normal, paradan değil başka birşeyi beğenmemiş olabilirler.

Bence anormal bir durum yok. Arayıp da 2800 demezler. Ya da başka biriyle görüşelim, istediği maaş çok fazla denilecek bir rakam söylememişsiniz. 200 lira fark var arada. Bir de tecrübeniz varmış, muhtemelen üst yönetimle görüşürler ve ararlar pazartesi. Doğru söylemiştir yani bence

Herseyde kusur arayan bi haliniz var. Önceki konularınızda da hep aynı anlatım tarzı ve konular.
Ek olarak bence fazla istememişsiniz ben olsam 3500 ₺ bile derdim o ayrı. İstemek bedava andkd
Ama görüşmedeki kadın sizi sevmis olabilir sıcak geldin bana falan demis olabilir onda bile kötü düsünüyosunuz. Neden ilk defa gördüğü bi insanı sever bi insan herkese mi diyor? Falan diye dusunuyosunuz, hayat size cok zor olmalı.
Ayrıca sadece sizle görüşmemek en doğal hakları; belki görüsmeye cagırdıkları kişiler arasından seçim yapıcaklar bu da gayet normal.
Devamlı arayarak darlamamalısınız, bu ters tepebilir.

Zaten asgari ücret aralıkta artacak ki söylediğiniz banda gelir ancak.
Bekleyin neden bu kadar panik. Sakin olun dua edin bu panik hali yansır karşı tarafa. Panik bir sekreter de al ak istemez kimse çünkü işi kapıda siz çevireceksiniz ve üslubunuz karşı tarafa o şekilde yansımalı

artik konuyu okumadim bile cunku sizin butun konulariniz is uzerine. yani dunyadaki butun is verenlerin de en kotuleri sizi buluyor olamaz herhalde. isiniz sekreterlik ama sekreterin yapmasi gereken seyleri yapmaya gocunuyorsunuz genelde. insanlar size iyi yaklasinca bile altinda bir sey ariyorsunuz.

Ne güzel olurdu değil mi herkes kendi görevini yaptığı iş verseler? Maalesef sekreterden çay servisi isteniyor.. Hatta işverenler abarttı muhasebeci alıp onu hem sekreter hem başka işlerde kullanmaya kadar götürüyor işi.. Çalışmak istiyorsanız şartların dört dörtlük olanını değil, istediğiniz şartlara yakın olanı seçip başlayacaksınız..

200 tl için elemezler endişelenmeyin. Bunun haricinde bizce ok, yukarıdan kabul bekliyoruz, pzrts ararız demişler zaten. Büyük ihtimalle pzrts arayacaklardır. Sadece sizin cv nize nazaran artıları olan veya ben onu da yaparım bunu da yaparım diyerek göze giren başka birileri araya girmediyse olumlu olacaktır

Sakince bekleyin yarını. Rakamda ısrar ederlerse de 200 tl için işi kaçırmayın tabi. Evlilik konusunda da arkadaşlara özenip acele heveslere kapılmayın. Önemli olan aynı yıllarda evlenmek değil uyuşup anlaşabileceğin doğru kişiye rastlamaktır. Bu da planla programla acele ile olmuyor malum

Anlamadıgım neden siz sürekli aradınız ki? Yanlış anlamayın ama bunu bana yaptıklarında ben işe çok ihtiyacı var herhalde diye düşünüp kendi şartlarıma çekmeye çalışırım karşı tarafı.
Yarın benimde iş görüşmem var mesela şartlarımı sunacagım kabul etmezlerse kendileri bilir. Tabi farkımız ben sizin gibi değilim kendi mesleğimi ucuza yapmam ama asgari ücretle gidip başka bütün işleei yapabilirim .

Siz en son iş bulmamış mıydınız?
Ben de herkesin gorev tanimini yaptigi az mesaili hakkini aldigi işi yapmasını destekliyorum ama Türkiye burası maalesef. Her konunuzda iş buluyorsunuz ama kulpunu da buluyorsunuz. 15 aydır da arıyosunuz. Bence girin artık bir yere. Zorlamayın. Begenmezseniz 2-3 ay sonra çıkarsınız en fazla.

Yarın öğleden sonra aramazsa bu da olumsuz demektir 3000 dediğim için artı agi verirler mi aradayim

Sizin bütün konularınızı biliyorum. O zaman yazmıştım yine yazacağım. Siz sekretersiniz yönetici asistanı değil, gözünüzde kafanızda kendinizi maalesef çok büyütüyorsunuz. Piyasa sizin beklentinizi karşılayamaz. Bu anekdot dışında söylediğiniz rakam normal, paradan değil başka birşeyi beğenmemiş olabilirler.

Hay ağzını öpeyim.

3000 ile 2825 arasında çok fark yok ki hem tecrübeniz de var. Ben de sekreterlik yapıyorum 1.5 yıldır ve çay kahve de yapıyorum patrona ve misafirlere. Aile şirketi kurumsal yeri tercih ederdim. Asıl mesleğim muhasebe buraya da işsizim diye girdim.

Ben de 20 senedir çalışıyorum executive asistanım, yabancı dilim de var ama gocunmadan gerektiği yerde gereken işi yapıyorum. Ama konu sahibi yapmak istemiyor. Bu arada 3000 çok maaş değil ama iş tanımı da önemli. Sadece telefon bakılacaksa işverenin gözüne batmış olabilir.

İş gorusmesinde görev tanımının içeriği nedir dememe rağmen bahsetmedi orasını çözemedim yani daha önce gittiğim her yer işin yüzde doksanı bahsederdi bir de sekreterlikte iki kişi çalışmak sekreterlikte kız ilk izlenimde güleryüzlu birine benziyordu ama işi tam anlamıyla öğretir mı ya da kendi üstündeki işleri benim üstüme atar mı işi öğreniyorum diye kendi hatalarını bana yıkar mı işyerinde öyle uyanıklar gördüm ki kime iyi dediysem üç gün sonra ne olduğu anlaşıldı .
Çalıştığım üç yerde de hakimiyet kontrol bendeydi sekreterlikte şimdi iki kişi olunca çekememizlik Altan alta kuyu kazma olur mu ben sessiz biriyimdir öyle kibar davranırım terslemem kimseyi bunu kötüye kullanıp benim üstüme atar mı herşeyi

İş gorusmesinde görev tanımının içeriği nedir dememe rağmen bahsetmedi orasını çözemedim yani daha önce gittiğim her yer işin yüzde doksanı bahsederdi bir de sekreterlikte iki kişi çalışmak sekreterlikte kız ilk izlenimde güleryüzlu birine benziyordu ama işi tam anlamıyla öğretir mı ya da kendi üstündeki işleri benim üstüme atar mı işi öğreniyorum diye kendi hatalarını bana yıkar mı işyerinde öyle uyanıklar gördüm ki kime iyi dediysem üç gün sonra ne olduğu anlaşıldı .
Çalıştığım üç yerde de hakimiyet kontrol bendeydi sekreterlikte şimdi iki kişi olunca çekememizlik Altan alta kuyu kazma olur mu ben sessiz biriyimdir öyle kibar davranırım terslemem kimseyi bunu kötüye kullanıp benim üstüme atar mı herşeyi
Hayatinizi kendinize dar etmeyin..Olmamış ve olacağı meçhul konular için bu derece yipranmayin..Değişin az eleştirin çok olumlu olun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X