İş görüşmesi

notdefteri2_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2015
4.945
6.592
Merhabalar. Eşim uzun süredir işsiz. Geçen hafta bir danışmanlık şirketi eşimin cv sine ulaşmış. Görüşmeye çağırdılar. Büyük bir firmaya çalışan buluyorlar.

Eşime işle alakalı bir kaç soru sormuşlar. Çıkışta mail ile fotoğraf ve adres atmasını istemişler. Eşim olumlu ya da olumsuz haber verir misiniz diye sormuş, olumlu döneceğiz demişler.

1 hafta oldu ses yok. Asıl işe gireceği firma mı arar, danışmanlık şirketi mi onu da bilemiyoruz. Gecelerdir uyku girmiyor gözüme. 1 hafta bu işler için normal mi sizce? Deneyimi olanlar yazabilir mi?

Başka birini bulmuş da olabilirler.
Ayrıca büyük sirketlerin kendi İ.k'lari olur çoğu zaman.
Aracı bir sirket eşinizin Cv'sini gönderse bile ana firmadan onay çıkmamış olabilir.
Yerine alacakları kişinin ihbar süresinin dolmasini bekliyor da olabilirler.
Birim şefi,bölüm muduru gibi pozisyon içinse ; mülakat için görüşme günü ayarlamaya calisyor da olabilirler 🤷

Başka birini bulmuş da olabilirler.
Ayrıca büyük sirketlerin kendi İ.k'lari olur çoğu zaman.
Aracı bir sirket eşinizin Cv'sini gönderse bile ana firmadan onay çıkmamış olabilir.
Yerine alacakları kişinin ihbar süresinin dolmasini bekliyor da olabilirler.
Birim şefi,bölüm muduru gibi pozisyon içinse ; mülakat için görüşme günü ayarlamaya calisyor da olabilirler 🤷
Teşekkür ederim. Müdür olarak girecek eğer olursa. Fotoğraf ve adres neden istenir görüşme sonunda bilginiz var mı?

Teşekkür ederim. Müdür olarak girecek eğer olursa. Fotoğraf ve adres neden istenir görüşme sonunda bilginiz var mı?
Şimdi bizim kurumda bir birime Müdür alınacak ise ; Genel Müdür,Genel Müdür yardimcisi varsa stajyer Genel Müdür,mali işler müdürü,proje müdürü,teknik ofis müdürü vs..
Bunların hepsi mulakata gelir,ama hepsini aynı gün içerisinde bir araya getirmek için organize olup belirli bir gün belirlemek gerekir.Fotograf standart prosedür,kimi aldığını görmek ister.
Ama ona da bir resim istemez,en az 3 adet ister.
Adres yakın olan şube atamalari için olabilir.
Ki bunlar zaten Cv'de mevcut olmalıydı.
Aracı firmanın işgüzarligi da olabilir.
Özlük dosyası için sadece 1 fotoğraf 1 adresi kim ne yapsın ?

Şimdi bizim kurumda bir birime Müdür alınacak ise ; Genel Müdür,Genel Müdür yardimcisi varsa stajyer Genel Müdür,mali işler müdürü,proje müdürü,teknik ofis müdürü vs..
Bunların hepsi mulakata gelir,ama hepsini aynı gün içerisinde bir araya getirmek için organize olup belirli bir gün belirlemek gerekir.Fotograf standart prosedür,kimi aldığını görmek ister.
Ama ona da bir resim istemez,en az 3 adet ister.
Adres yakın olan şube atamalari için olabilir.
Ki bunlar zaten Cv'de mevcut olmalıydı.
Aracı firmanın işgüzarligi da olabilir.
Özlük dosyası için sadece 1 fotoğraf 1 adresi kim ne yapsın ?
Ben de danışmanlık şirketine pek güvenmiyorum, sanırım fotoğrafla ve doldurttukları formla kota doldurmaya da çalışıyorlarmış bazıları.
Dediğiniz mülakata bir ulaşabilseydik :KK43: ana şirket çağırdıktan sonra her şey daha açık ve net olacak sanırım. Beklemek çok zormuş cidden. Teşekkür ederim cevabınız için

Merhabalar. Eşim uzun süredir işsiz. Geçen hafta bir danışmanlık şirketi eşimin cv sine ulaşmış. Görüşmeye çağırdılar. Büyük bir firmaya çalışan buluyorlar.

Eşime işle alakalı bir kaç soru sormuşlar. Çıkışta mail ile fotoğraf ve adres atmasını istemişler. Eşim olumlu ya da olumsuz haber verir misiniz diye sormuş, olumlu döneceğiz demişler.

1 hafta oldu ses yok. Asıl işe gireceği firma mı arar, danışmanlık şirketi mi onu da bilemiyoruz. Gecelerdir uyku girmiyor gözüme. 1 hafta bu işler için normal mi sizce? Deneyimi olanlar yazabilir mi?
Hamilelerin duası kabul olur derler canı gönülden dua ediyorum rabbim o kadar güzel bir iş nasip etsin ki şaşırıp kalın mutluluktan insallah amin ❤️ rabbim nerde is arayan varsa herkese yardım etsin güzellikle hayırla ekmek kapılarını versin amim ecmain 🙏🏻

Ben İstanbulda oturuyorum şöyle bir tecrübem oldu: kurumssl firma olsun ya da aile firması olsun hiç farketmez. Elemana gerçekten ihtiyaçları varsa bu kadar bekletmiyorlar. İşleri hızlandırıyorlar. Bir haftada ses çıkması lazımdı. Peki firmayı siz arayıp sorsanız olmaz mı

danışmanlık ise kendileri için foto adres istemiş olabilirler, cvde yoksa tahminen.
işin uzmanı olarak söyleyeyim; bekleyin 1 hafta çok uzun değil ama başka biriyle anlaşmış mülakatla alakalı dönüş yapmamış olabilirler veya süreç hala devam ediyordur.
eşiniz 10.gün haber gelmezse görüşme yaptığı kişiye mülakat hakkında olumlu-olumsuz geri dönüş rica eden bir mail atsın.

1 hafta normal olumlu ilerlemesi halinde danışmanlık şirketi arar süreci tamamlayip eşiniz masasına geçene kadar yapisirlar çünkü para alacaklar. Eşinizin azcık teknik bilgisi var ise bile bunlardan anlamazlar sadece uygun birkaç adayı şirkete yönlendirip süreci tamamlamak isterler

Danışmanlık şirketleri işe alımı yapılan kişi üzerinden ücret alır. Yani pozisyona yerleştirilen kişiye verilecek yıllık ücretininin belirlenen yüzdesini alır. Çok kişiyle görüşme yaptık diye gösterişte bulunmazlar.
Bir kaç gün sonra eşiniz muhakkak geri dönüş yapsın görüştüğü danışmanlık firmasına.

Hamilelerin duası kabul olur derler canı gönülden dua ediyorum rabbim o kadar güzel bir iş nasip etsin ki şaşırıp kalın mutluluktan insallah amin ❤️ rabbim nerde is arayan varsa herkese yardım etsin güzellikle hayırla ekmek kapılarını versin amim ecmain 🙏🏻
Çok teşekkür ederim 🙏 çocuk kısmetyle gelir derler ama çocuk geldiği gibi eşim işten çıktı, ben ücretsiz izindeyim zaten. Daha da bir sürü şey geldi başımıza, bebeğim adına çok üzülüyorum. İnşallah sizin miniğiniz bereketiyle gelir 🙏

Meslektasim açıklamış ilave olarak patrona bir sözlü olarak söyleyin ben ayrılmak istiyorum nasıl yapalım diye. Şak diye kagidi önüne koyarsanız ilişkiler bozulur

Danisman sirket arar ve ana sirketteki yetkilelilerle su gun is gorusmesi randevusu olusturagiz derler . Yani mulakatta ikinci asamaya gecmek icin (ikinci asama ana sirketin yetkilileriyle gorusmektir).
İse kabul edilecegine genelde bu asamada karar verilir .
Fotograf genelde sadece tipe bakmak icin isteniyor buna umut baglamayin .Onlarin olumlu donecegiz dedikleri ana sirketle ikinci gorusmeye cagirilacagina dair olumlu donus, ise alindigina dair degil. Aracı Firmayı arayip sorabilirsiniz olumlu demistiniz ikinci gorusme ne zaman olacak diye ?
Hakkinizda hayirlisi olsun 🤲🏻

Bir işe giriş ortalama 1.5 ayı bulabiliyor. Bana normal geldi . Eğer müdür olacaksa bunun için birkaç kez daha görüşmeye çağırırlar diye düşünüyorum

X